Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Eksperci od skutecznych kampanii Google Adwords

Jak szybko działa Twoja firmowa strona? Nowe dane pomogą w analizie

Google szykuje się do aktualizacji swojego narzędzia PageSpeed Insights, które pozwala ocenić szybkość działania strony internetowej. Dzięki temu użytkownicy uzyskają do analizy swoich witryn nowe, ważne dane.

Ustawienia języka w kampaniach Google Ads – na co warto zwrócić uwagę?

Mogłoby się wydawać, że wybór i ustawienie języka jest jednym z najłatwiejszych etapów konfigurowania kampanii Google Ads. Warto jednak wiedzieć o kilku ważnych kwestiach dotyczących ustawień języka.

Kierujesz reklamy Google Ads do konkretnych klientów? Sprawdź nowe wymagania

Od niedawna każdy reklamodawca, który chce kierować reklamy Google Ads (AdWords) do konkretnych klientów w wyszukiwarce, na Youtubie i Gmailu, musi spełnić dodatkowe wymagania, związane z historią swojego konta.

3 zasady przygotowania skutecznego hasła CTA

Jeśli użytkownik ma wykonać na stronie konkretną czynność, to trzeba mu to wyraźnie przekazać - dlatego odpowiednie wezwanie do działania (CTA) ma kluczowe znaczenie w każdej kampanii Google Ads (AdWords).

Czy klienci wracają do sklepu dzięki kampanii Google Ads?

Do konwersji offline Google dodał podział na klientów nowych i powracających. Pozwoli to na ocenę, czy kampania Google Ads (AdWords) skłania klientów do ponownej wizyty w sklepie stacjonarnym.

Jak odzyskać zlikwidowane przez Google konto reklamowe?

Na początki tego roku Google poinformował, że nieaktywne konta Google Ads (wtedy jeszcze AdWords) będą likwidowane. Czy istnieje szansa odzyskania usuniętego przez Google konta?

Google chce wprowadzić e-maila do rozszerzeń wiadomości

Google zapowiedział aktualizację rozszerzeń wiadomości w kampaniach Google Ads (AdWords) - dzięki temu użytkownik będzie mógł wysłać z poziomu wyszukiwarki nie tylko sms-a, ale także wiadomość mailową.

Telewizory - nowy typ urządzeń w kampaniach Google Ads

Google chce precyzyjniej docierać z reklamami do tych użytkowników, którzy Youtuba oglądają na telewizorach. Dlatego do kampanii video wprowadzony został nowy rodzaj urządzeń - odbiorniki telewizyjne.

Czy przeglądarka Chrome na telefony z Androidem nie będzie już darmowa?

Aplikacje z Google Play albo darmowa przeglądarka Google Chrome – po 29 października kupujący smartfony z systemem operacyjnym Android będą musieli zdecydować się na jedną opcję i ewentualnie zapłacić za drugą.

Jak sprawdzić dzienny koszt kliknięć w nowym panelu Google Ads?

Kolejna zmiana w Google Ads znacznie utrudniła dotarcie do tak ważnej informacji, jak dzienny koszt kliknięć. Gdzie jej teraz szukać?

Wyszukiwania z Google Moja Firma wykorzystaj w kampanii Google Ads

Wśród statystyk Google Moja Firma można znaleźć także słowa kluczowe, przydatne do prowadzenia kampanii Google Ads (AdWords).

Wyszukiwania lokalne w Google Ads to nie tylko szukanie miejsc

Google postanowił przeanalizować, czego tak naprawdę poszukują użytkownicy, wpisujący do wyszukiwarki frazy zawierające słowa „blisko” lub „w pobliżu” – okazuje się, że chodzi nie tylko o znalezienie konkretnych miejsc, ale także o spełnianie potrzeb, określonych według różnych kryteriów.

Ostateczne pożegnanie ze starym panelem Google Ads

Czas na rozstanie z dotychczasowym panelem Google Ads (AdWords) - od 25 października 2018 roku zacznie się praca wyłącznie w nowym panelu

Google monitoruje i nagrywa połączenia z reklam tekstowych

Google monitoruje i nagrywa połączenia, zainicjowane z poziomu reklam tekstowych w wyszukiwarce. Na szczęście, na razie nowość wprowadzona została tylko w Stanach Zjednoczonych, na dodatek dotyczy tylko niewielkiej części rozmów.

4 ważne ustawienia Google Ads, które pomogą w prowadzeniu lokalnego biznesu

Jak najlepiej trafić z reklamą Google Ads do tych osób, które kupują i korzystają z usług w swojej najbliższej okolicy?

Błędy, które zniechęcą potencjalnych klientów do firmowej strony

Przed uruchomieniem kampanii Google Ads (AdWords) warto krytycznie przyjrzeć się firmowej stronie. Czasem kilka drobnych zmian na stronie to dużo większy zysk z kampanii.

Kolejny wyciek danych z Facebooka - czy użytkownicy stracą zaufanie do serwisu?

Po kwietniowej aferze Cambridge Analytica Facebook znów ma problemy - pod koniec września portal społecznościowy poinformował, że przez lukę w jednej z funkcji z 50 milionów kont można było korzystać przez blisko rok bez autoryzacji.

Inteligentne określanie stawek w sieci reklamowej Google i w sieci wyszukiwania

Nowość w kampaniach Google Ads - na stronach partnerów w sieci wyszukiwania i w sieci reklamowej Google reklamodawcy mogą już używać strategii inteligentnej wyceny i inteligentnego określania stawek.

Reklamy kryptowalut powrócą do Google Ads?

Google zapowiedział zniesienie blokady na reklamowanie kryptowalut, ale na razie tylko w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Nowe zasady mają zostać wprowadzone w październiku 2018 roku.

Jak przygotować sklep do kampanii Google Shopping?

Przed uruchomieniem kampanii Google Shopping warto spojrzeć krytycznym okiem na stronę swojego sklepu, ponieważ to na jej podstawie potencjalny klient podejmie ostateczną decyzję o zakupie.

Sprawdź, jakich nowości od Google Ads nie możesz przegapić

W minionym kwartale Google wręcz zasypał reklamodawców nowościami. Zgromadziliśmy je w jednym miejscu - tak, by można je było łatwo odnaleźć.

Facebook pomoże znaleźć pracownika

Facebook chce ułatwić użytkownikom szukanie pracy, a firmom – pomóc znaleźć odpowiednich kandydatów. Od niedawna w serwisie można znaleźć nową zakładkę – „Oferty pracy”.

Uwaga na rozszerzenia automatyczne w reklamach tekstowych – jak je wyłączyć?

Od pewnego czasu Google może dodawać do naszych reklam tekstowych tzw. rozszerzenia automatyczne – czyli dołączać do wyświetlanego w wyszukiwarce tekstu dodatkową treść, nad którą nie panujemy.

Reklamy produktowe Google Shopping teraz z materiałami video?

W reklamach produktowych Google Shopping (Google Zakupy) - dotychczas składających się ze zdjęcia i tekstu - ma się pojawić możliwość umieszczenia materiałów video.

Nowość w Google: elastyczne reklamy displayowe wkrótce u wszystkich reklamodawców

Elastyczne reklamy displayowe w ciągu kilku najbliższych miesięcy mają zostać wprowadzone u reklamodawców na całym świecie. Zastąpią w ten sposób reklamy elastyczne, znane z kampanii prowadzonych w sieci reklamowej Googlea.

Kiedy kampania produktowa Google Shopping nie jest dobrym rozwiązaniem?

Wiele osób zastanawiających się nad promowaniem swojego e-sklepu w sieci myśli w pierwszej kolejności o rozpoczęciu kampanii Google Shopping. Jednak nie w każdym wypadku kampania produktowa będzie najlepszym rozwiązaniem.

Z pustego i Salomon nie naleje… Zasady prowadzenia kampanii z ograniczonym budżetem

Przemyślana strategia marketingowa staje się szczególnie ważna w kampaniach z ograniczonym budżetem. Jak najefektywniej wykorzystać nawet niewielkie środki?

Zmiany w dopasowaniu ścisłym w kampaniach Google Ads

Dopasowanie ścisłe słowa kluczowego nie będzie już tak precyzyjne jak wcześniej - teraz wyświetlenie reklamy tekstowej Google Ads będzie zależało także od kontekstu wyszukiwania.

Dane z kampanii Google Ads wykorzystaj w biznesie

Wnioski, pozyskane dzięki analizie danych, muszą przekładać się na działanie organizacji - twierdzi Patryk Choroś, Business Development Director w SAS Polska w wywiadzie dla Harvard Business Rerview. Podobnie można wykorzystać dane, pozyskane podczas prowadzenia kampanii Google Ads (AdWords).

Dlaczego warto prowadzić kampanię z nazwą własnej firmy?

Dlaczego, mimo wysokiej pozycji wśród organicznych wyników wyszukiwania, warto zainwestować również w reklamy wyświetlające się w odpowiedzi na zapytania z nazwą własnej firmy?

Google kończy 20 lat

We wrześniu 2018 roku mija równo 20 lat od założenia najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie. Bez niej trudno dziś wyobrazić sobie Internet, a wyniki wyszukiwania trudno dziś wyobrazić sobie bez reklam Google AdWords (Ads). Co jeszcze zmieniło się od tamtego momentu? Z jakimi wyzwaniami w świecie internetowej reklamy musi mierzyć się dziś Google?

Teraz więcej tekstu w reklamach tekstowych Google Ads (AdWords)

Za dużą zmianą podążają zmiany mniejsze – od kiedy system reklamowy Google AdWords przekształcił się w Google Ads nie ma właściwie dnia, żeby w panelu administracyjnym nie pojawiły się jakieś nowości. Tym razem zmianie uległa jednak sama reklama tekstowa.

Facebook dla organizacji pozarządowych

Facebook wprowadza nowość: organizacje pozarządowe i instytucje edukacyjne w Polsce mają teraz darmowy dostęp do platformy Workplace, która ułatwia współpracę i dzielenie się zadaniami.

Gdzie szukać najczęstszych błędów w kampaniach Google AdWords?

Błędy w kampanii Google AdWords mogą czasem sporo kosztować - dlatego niektóre wskaźniki warto najpierw dokładnie poznać, a potem regularnie sprawdzać.

Elastyczne reklamy tekstowe AdWords wprowadzane u kolejnych reklamodawców

Po szumnych zapowiedziach przyszedł czas na zmiany w kampaniach AdWords w wyszukiwarce - na kolejnych kontach Google powoli wprowadza możliwość tworzenia elastycznych reklam tekstowych. Sprawdź, dlaczego nie będzie to dobre rozwiązanie u wszystkich reklamodawców.

Google śledzi lokalizację użytkowników, nawet jeśli sobie tego nie życzą

Google przechowuje dane o lokalizacji użytkowników, nawet jeśli nie są oni do końca tego świadomi lub sobie tego nie życzą - podała kilka dni temu amerykańska agencja prasowa Associated Press.

5 skutecznych sposobów na zaoszczędzenie budżetu w kampanii Google AdWords

Poznaj kilka skutecznych działań, dzięki którym zwiększanie budżetu na kampanię AdWords nie zawsze musi być konieczne.

Skąd oni się biorą? Czyli: jak analizować źródła ruchu w Analyticsie

Wydawać by się mogło, że sprawa jest prosta: mamy ruch organiczny oraz ruch płatny, dzięki danym z Google Analytics porównujemy jeden z drugim i wyciągamy wnioski dotyczące skuteczności naszych działań marketingowych w sieci.

Jak w prosty sposób dodać rozszerzenia lokalizacji do reklam graficznych?

Dla wielu reklamodawców kampanie AdWords prowadzone lokalnie będą idealnym rozwiązaniem - dlatego warto wiedzieć, że rozszerzenia lokalizacji i połączeń nie są zarezerwowane wyłącznie dla reklam tekstowych wyświetlanych w wyszukiwarce.

Google: każda sekunda opóźnienia w ładowaniu się strony to utrata nawet 1/5 konwersji

Po raz kolejny Google przekonuje do technologii AMP pozwalającej znacznie skrócić czas ładowania się strony na urządzeniach mobilnych. Dlaczego?

Sprawdź, czy dzięki połączeniom z kampanii AdWords pozyskujesz klientów

Śledzenie informacji o połączeniach telefonicznych pomaga ocenić, czy dzięki kampanii Google AdWords reklamodawca realizuje swoje biznesowe cele i skutecznie pozyskuje klientów.

Jak zmienić adres strony na URL z HTTPS w reklamach AdWords bez utraty danych o ich historycznych wynikach?

W związku z coraz większą dbałością Google o bezpieczeństwo użytkowników, zarówno pośród wyników organicznych w wyszukiwarce, jak i w reklamach AdWords lepszą pozycję zyskują witryny używające protokołu HTTPS. Jak zmiana szyfrowania wpływa na adresy URL w reklamach AdWords?

Jak zmiany na firmowej stronie mogą pozytywnie wpłynąć na sprzedaż (case study)

Zobacz, w jaki sposób kilka zmian dokonanych w kampanii Google AdWords i na firmowej stronie internetowej wpłynęły na większą sprzedaż u jednego z naszych Klientów.

Śledzenie równoległe w końcu na wszystkich kontach AdWords

Szybsze wczytywanie się stron po kliknięciu w reklamę AdWords? To możliwe i już niedługo całkiem realne - do końca października 2018 r. Google chce uruchomić śledzenie równoległe na wszystkich kontach reklamodawców.

Dziś dentysta to za mało: AdWords dla gabinetów stomatologicznych

Mogłoby się wydawać, że promowanie usług stomatologicznych za pomocą kampanii Google AdWords to temat mało skomplikowany. Po latach praktyki wiemy jednak, że wcale tak nie jest. Dlaczego?

Koniec Google Hotel Ads: od 24 lipca kampanię promującą hotel ustawimy w Google Ads

Nadchodzi koniec Google Hotel Ads – osobna do tej pory usługa zostanie niebawem włączona do systemu reklamowego Google AdWords. A właściwie Google Ads.

Treści, które na Facebooku opublikujesz za darmo

Grafiki, teksty, materiały wideo, a może modne ostatnio relacje na żywo? Sprawdź, które bezpłatne treści najlepiej sprawdzą się na firmowej stronie na Facebooku.

Podobne wyszukiwania teraz także w reklamach AdWords

„Wyszukiwania podobne do...” – znane do tej pory z bezpłatnych wyników wyszukiwania – Google wprowadza teraz do reklam tekstowych AdWords. Co nowe rozwiązanie oznacza dla reklamodawców?

Google Hotel Ads: płatna wersja Google Maps dla hoteli?

Google Hotel Ads to przeznaczone dla hoteli i miejsc świadczących usługi noclegowe narzędzie pozwalające reklamować się w wyszukiwarce w sposób zbliżony do platform typu booking.com. Jakie możliwości daje Google Hotel Ads?

Słowa, słowa, słowa... Czy warto dodawać do kampanii słowa z małą liczbą wyszukiwań?

Wszyscy znamy wyświetlający się na czerwono na liście słów kluczowych w AdWords komunikat: mała liczba wyszukiwań. Jeśli dotyczy on kilku fraz w grupie reklam, zwykle nie zatrzymujemy na nim wzroku. Jeśli jednak informacja pojawia się przy większości słów kluczowych...

Przewodnik po elastycznych reklamach graficznych AdWords

Elastyczne reklamy graficzne to doskonała alternatywa dla gotowych reklam statycznych, przygotowywanych przez grafików. Sprawdź, w jaki sposób należy się przygotować do stworzenia swojej pierwszej reklamy.

Google automatycznie tworzy konwersje w kampaniach AdWords

Automatycznie tworzone konwersje widoczne są teraz u tych reklamodawców, którzy mają połączone konto AdWords z wizytówką Google Moja Firma.

Nowości w plikach danych w kampaniach Google Shopping

Reklamodawcy, prowadzący kampanie Google Shopping powinni uważnie sprawdzić swoje pliki danych – także te, które wcześniej zostały odrzucone. Kilka dni temu Google wprowadził ważne nowości, dotyczące przygotowania plików z danymi o produktach.

Google Ads zastąpi Google AdWords już 24 lipca

Od kilku dni w sieci pojawiają się informacje o tym, że Google zamierza przekształcić system reklamowy AdWords w Google Ads. Wciąż nie wiadomo, co dokładnie ulegnie zmianie. Wiadomo natomiast, kiedy.

Koniec Google AdWords? Po 18 latach nadeszła pora na Google Ads

Google szykuje swoim reklamodawcom prawdziwą rewolucję. Dostępny od 18 lat system reklamowy AdWords zostanie zastąpiony nowym rozwiązaniem - Google Ads.

Zdobądź nawet 10 tysięcy dolarów na kampanię AdWords w programie Google Ad Grants

Google Ad Grants to przeznaczony dla organizacji pożytku publicznego (organizacji non profit) program pozwalający korzystać z wielu narzędzi Google za darmo.

Oznaczenia stron AMP pojawią się w reklamach AdWords?

Szykuje się kolejna nowość w wyglądzie reklam tekstowych AdWords? W Stanach Zjednoczonych w wyszukiwarce Google pojawiły się reklamy ze znakiem błyskawicy, symbolizującym stronę opartą na technologii AMP.

Nowy panel Google AdWords już na stałe

Nowa wersja panelu AdWords zostanie włączona w lipcu - zapowiedziało oficjalnie Google. Jak się do tego przygotować, by nie przegapić najważniejszych zmian?

Nie tylko Booking.com: wykorzystaj Google AdWords do promowania swojego hotelu w sieci!

Wielu hotelarzy czy właścicieli innych miejsc oferujących usługi noclegowe jest przekonanych o tym, że ich obecność w sieci wymaga oddania się na łaskę i niełaskę zewnętrznych pośredników. Czy tak naprawdę jest?

Kontrowersyjna decyzja Google: AdWords blokuje reklamy dotyczące leczenia uzależnień

Od ubiegłego czwartku osoby promujące w sieci usługi związane z leczeniem uzależnień nie mogą publikować nowych reklam. Stopniowo będą również blokowane dotychczas aktywne kampanie.

Poznaj słowa kluczowe, za które w Google AdWords zapłacisz najwięcej

60 zł za kliknięcie w reklamę? W niektórych kampaniach AdWords jest to możliwe. Sprawdź, w przypadku jakich fraz i jakich branż reklamodawcy muszą sięgać do kieszeni głębiej niż inni.

Co poszło nie tak: skąd biorą się różnice pomiędzy liczbą konwersji w Google AdWords i Analytics?

Korzystający na co dzień z Google AdWords i połączonym z nim kontem Google Analytics często dostrzegają rozbieżności pomiędzy danymi o konwersji dostępnymi w obu miejscach. Czy trzeba się nimi przejmować?

Administratorzy stron na Facebooku też przetwarzają dane użytkowników

Ważna wiadomość dla wszystkich, którzy administrują stronami biznesowymi na Facebooku - Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że ich administratorzy odpowiadają za przetwarzanie danych użytkowników w takim samym stopniu jak sam Facebook.

Google wprowadza notatki do panelu AdWords

Notatki, tworzone na poziomie konta, kampanii lub grupy reklam, to spore ułatwienie dla osób, które wspólnie prowadzą kampania na jednym koncie AdWords.

Skróty i pojęcia, które przydadzą Ci się przy prowadzeniu kampanii AdWords

CTA, CPC, CTR... Pojęcia, na które natrafi reklamodawca w panelu AdWords, czasem naprawdę mogą zaskoczyć. Dlatego przedstawiamy dziś praktyczny przewodnik po najważniejszych skrótach, który przyda się każdej osobie rozpoczynającej przygodę z kampaniami AdWords.

Oceny sprzedawcy w reklamie tekstowej AdWords - czy warto?

Od jakiegoś czasu Google proponuje na niektórych kontach AdWords dodanie do reklam tekstowych rozszerzenia z oceną sprzedawcy. Na czym ono polega i czy warto z niego skorzystać?

Reklamy na YouTube to też AdWords! Poznaj wszystkie typy kampanii Google AdWords

Reklamy Google AdWords to nie tylko reklamy tekstowe w wyszukiwarce, błędnie utożsamiane z pozycjonowaniem strony. System AdWords daje dziś o wiele więcej możliwości – warto z nich skorzystać! Poznaj typy kampanii dostępnych w Google AdWords.

Jaką strategię ustalania stawek wybrać w Twojej kampanii AdWords?

W czasie ustawiania kampanii AdWords można wybrać jedną z ośmiu strategii ustalania stawek za kliknięcie. Sprawdź, która z nich będzie najlepsza dla Twojej kampanii.

Jak Google AdWords może pomóc w rozwoju Twojego biznesu?

Czasem połączenie nawet niewielkiego budżetu z umiejętnym ustawieniem kampanii Google AdWords może przynieść szybkie efekty w postaci spektakularnego zwrotu z inwestycji.

Przede wszystkim szybciej i bezpieczniej – Google zadba o lepsze doświadczenia użytkowników

Zmiany wprowadzane ostatnio przez Google w systemie AdWords mają służyć lepszej ochronie klientów i poprawie customer experience. Co jest, według Google, najważniejsze w momencie interakcji klienta z witryną reklamodawcy?

Ile trzeba wydać, żeby zarobić? Szacunkowe koszty kampanii Google AdWords

Zastanawiasz się nad uruchomieniem kampanii Google AdWords, ale nie wiesz, czy Cię na nią stać? Na podstawie wieloletniego doświadczenia podajemy szacunkowe koszty sensownej kampanii Google AdWords - takiej, która przyniesie wymierne zyski.

Kierowanie reklam AdWords na konkretne urządzenia - poradnik krok po kroku

Twoja strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych lub klienci poszukują Twojej oferty przede wszystkim na komputerach stacjonarnych? Rozwiązaniem może być kierowanie kampanii tylko na wybrane urządzenia - wystarczą odpowiednie ustawienia kampanii i umiejętne dostosowanie stawek za kliknięcie.

Google samodzielnie stworzy reklamy AdWords z nagłówków i tekstów

Zachęcony sukcesem elastycznych reklam graficznych, Google testuje także elastyczne rozwiązania w... reklamach tekstowych AdWords. Wystarczy podać kilka nagłówków i tekstów, by po chwili mieć wygenerowanych kilka wersji reklam.

Nowa wersja Edytora AdWords jest już dostępna

W nowej wersji Edytora AdWords można znaleźć takie nowości jak raport wyszukiwanych haseł, możliwość filtrowania danych czy wprowadzania zmian w importowanych plikach CSV.

Czy warto reklamować promocje i obniżki za pomocą Google AdWords?

Reklamodawcy prowadzący stale kampanie w Google AdWords często zastanawiają się, czy warto dodawać reklamy informujące o ofertach czasowych i okazjonalnych. Z doświadczenia wiemy, że właśnie w takich sytuacjach Google AdWords sprawdza się jako narzędzie pozwalające w szybki i skuteczny sposób dotrzeć do potencjalnych klientów.

Facebook ocenia wiarygodność wydawców publikujących w serwisie

Mark Zuckerberg spotkał się z przedstawicielami mediów podczas konferencji OTR w Menlo Park. Zapowiedział, że wiarygodne treści będą promowane w facebookowym news feedzie.

Nowe wyciągi od Google'a uzupełnią faktury

Google na początku maja zaskoczył swoich reklamodawców nowymi wyciągami. Nie zastąpią one faktur, tylko będą stanowić ich uzupełnienie.

Nowy format mobilnej reklamy wideo – OutStream

W systemie Google AdWords niedawno pojawił się nowy format reklamy wideo przeznaczonej do wyświetlania wyłącznie na urządzeniach mobilnych.

Nowa wersja Messengera - także z nowościami dla reklamodawców

Wkrótce firmy będą mogły w swoich komunikatorach stosować efekty AR (rozszerzonej rzeczywistości) - zapowiedział na konferencji F8 Mark Zuckerberg, szef Facebooka. Przyjrzyjmy się więc, co oznacza to dla branży e-commerce, która powinna najwięcej skorzystać na wprowadzanej nowości.

Jak przygotować plik danych do kampanii Google Shopping?

Sprawdź, jakie ważne elementy powinien zawierać plik danych użyty w kampanii Google Shopping (Google Zakupy), by został zaakceptowany przez Google'a bez żadnych przeszkód.

Powracają reklamy Google Shopping z funkcją prezentacji

Google testuje kolejne zmiany w swoich reklamach Google Shopping (Google Zakupy) - prócz reklam konkretnych produktów w wyszukiwarce widoczne są także reklamy z funkcją prezentacji.

Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce – na czym polegają i kiedy warto je wykorzystać?

Reklamy dynamiczne pozwalają na dostosowanie tekstu reklamy w wyszukiwarce do treści znajdujących się na docelowej stronie internetowej. Czy i kiedy warto z nich korzystać?

Co się teraz ogląda? Aktualne formaty reklam wideo na YouTube

W ubiegłym roku Google dokonał zmian w reklamach wideo publikowanych na YouTube. Największą nowością były sześciosekundowe tzw. bumber ads – reklamy w przerywniku. Jakie jeszcze formaty reklam wideo dostępne są w systemie AdWords?

Do walki z blokowaniem reklam włącza się Google

Google wprowadza do Polski narzędzie, które wykrywa aplikacje blokujące reklamy i prosi użytkowników o ich wyłączenie. Jeśli to nie przyniesie efektów - część treści zostanie zablokowana.

Kolejne zmiany w planerze słów kluczowych

Zmiany w Google AdWords nabrały prędkości. Niemal każdego dnia w nowej wersji panelu użytkownika pojawiają się kolejne aktualizacje. Tym razem totalnie zmieniono planer słów kluczowych, a wprowadzone rozwiązania zdecydowanie nie ułatwiają korzystania z tego narzędzia.

Praktyczne informacje, które możesz umieścić w rozszerzeniach reklamy AdWords

Rozszerzenia reklamy pozwalają na zaprezentowanie dodatkowych informacji o ofercie już na poziomie wyszukiwarki Google - czyli tam, gdzie z innymi firmami rywalizujemy o uwagę użytkownika i gdzie potencjalny klient podejmuje decyzję, w który link kliknie.

AdWords Express - czym różni się od Google AdWords?

Google AdWords to rozbudowany system reklamowy pozwalający w bardzo precyzyjny sposób dotrzeć do potencjalnych klientów w internecie. Usługa AdWords Express ma umożliwiać osiągnięcie tego celu za pomocą jeszcze prostszych i szybszych narzędzi. Czym różnią się oba oferowane przez internetowego giganta rozwiązania?

Płatna wersja Facebooka bez reklam?

Mimo swoich ostatnich kłopotów związanych z tzw. aferą Cambridge Analytica twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, oraz szef operacyjny firmy, Sheryl Sandberg, w kilku niedawnych wypowiedziach wspomnieli o możliwości uruchomienia płatnej wersji najpopularniejszego serwisu społecznościowego.

Wyniki wyszukiwania na smartfonach prezentują się teraz inaczej

Na urządzeniach mobilnych Google zmienił sposób prezentacji wyników wyszukiwania - a to oznacza także zmiany dotyczące płatnych reklam AdWords.

10 ważnych elementów, które powinny znaleźć się w programie kursu AdWords

Sprawdź 10 elementów, na które warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu najlepszego kursu - tak, by otrzymać solidną dawkę wiedzy i nie mieć poczucia zmarnowania pieniędzy.

Reach Planner – nowe narzędzie do planowania kampanii na YouTube

Kilka dni temu na swoim oficjalnym blogu poświęconym reklamie AdWords Google poinformował o uruchomieniu testowej wersji nowego narzędzia dla kampanii wideo – Reach Plannera.

Facebook sprzedaje dane swoich użytkowników zewnętrznej firmie?

Kilka dni temu założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, zeznawał przed dwoma komisjami senackimi USA w związku z tzw. aferą Cambridge Analytica – nielegalnym wyciekiem danych użytkowników serwisu społecznościowego do zewnętrznej firmy zajmującej się doradztwem politycznym.

Nieaktywne konta AdWords mają... zniknąć

Nie używałeś swojego konta AdWords w ciągu ostatnich 15 miesięcy i nie odnotowałeś na nim żadnych wydatków? Zostanie ono automatycznie dezaktywowane.

Google zarekomenduje zmiany w kampaniach AdWords

Na wybranych kontach reklamodawców Google zaproponował nowość - rekomendacje dla prowadzonych kampanii AdWords.

Google samodzielnie stworzy reklamy i włączy je do kampanii AdWords

Google uznał, że większa liczba reklam AdWords przekłada się na większą skuteczność kampanii, dlatego teraz na niektórych kontach reklamy będą powstawać same. Co gorsza - jeśli w porę nie zostaną usunięte, będą też automatycznie włączane na kontach reklamodawców.

Historia edycji reklam w nowym panelu AdWords

Aby sprawdzić zmiany w reklamie tekstowej, nie trzeba będzie analizować kolumn w zakładce „Historia zmian” - w nowym panelu Google przygotowało narzędzie „Zobacz historię wersji”.

Czym Google AdWords różni się od pozycjonowania strony?

O pozycjonowaniu witryny internetowej słyszał niemal każdy, kto posiada własną stronę w sieci. Często mówiąc o pozycjonowaniu myślimy jednak automatycznie o płatnych wynikach wyszukiwania, czyli reklamach tekstowych Google AdWords. Czym ten typ promowania swojej działalności w internecie różni się od pozycjonowania?

Google AdWords zablokuje reklamy kryptowalut

Google poinformował, że w czerwcu tego roku system AdWords nie pozwoli na wyświetlanie reklam związanych z kryptowalutami oraz ICO (Initial Coin Offering), czyli społecznościowym finansowaniem start-upów za pomocą kryptowalut.

Kryptowaluty ryzykowne z marketingowego punktu widzenia

Od pewnego czasu internauci są ostrzegani przed skryptami wykorzystującymi ich komputery do wydobywania kryptowalut podczas przeglądania określonych stron internetowych. Pod koniec ubiegłego roku w sieci pojawiły się informacje o wykorzystywaniu tego mechanizmu na stronach dużych polskich wydawców, m.in. rp.pl, se.pl, warszawa.naszemiasto.pl.

Jak skutecznie stworzyć wirtualnego sprzedawcę Twojej oferty?

To wbrew pozorom nie będzie tekst o sztucznej inteligencji, ale... o stronie internetowej, którą dziś posiada praktycznie każda firma. Odpowiednio przygotowana witryna to nieodłączna część każdej kampanii Google AdWords - dlatego warto poznać receptę na skuteczną stronę dla swojego biznesu.

Google na potęgę kasuje reklamy i zmienia zasady dla reklamodawców

Google zabrał się za wielkie porządki w swojej sieci reklamowej - kasuje ponad 100 szkodliwych reklam na sekundę, blokuje też licznych wydawców. Na celowniku znalazły się m.in. reklamy wprowadzające użytkowników w błąd, kierujące do witryn ze złośliwym oprogramowaniem czy reklamy typu trick-to-click.

Wkrótce dokładniejsze raportowanie w rozszerzeniach wiadomości?

W najbliższych tygodniach reklamodawcy z kilku krajów będą mieli możliwość poznania dodatkowych statystyk, dotyczących rozszerzeń wiadomości w reklamach AdWords. Dzięki temu optymalizacja kampanii ma być jeszcze skuteczniejsza.

Inspekcja farmaceutyczna nie ma nic przeciwko reklamom AdWords

Kilka dni temu Dziennik Gazeta Prawna doniósł o ważnej decyzji mazowieckiego wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego, która uznał, że asortyment aptek internetowych można promować za pomocą Google AdWords, pod warunkiem, że dotyczy on suplementów diety.

Firmowe posty nadal będą widoczne na stronie głównej Facebooka

Facebook porzucił swoje plany umieszczania nowości z firmowych stron na oddzielnym kanale.

Planer słów kluczowych przechodzi metamorfozę

Po zmianie panela AdWords Google szykuje kolejną rewolucję - całkowicie odmieniony planer słów kluczowych. Zaprezentowanie go na kontach polskich reklamodawców zapewne pozostaje tylko kwestią czasu.

Google znów przekonuje do certyfikatów SSL

Niezabezpieczone protokołem SSL strony internetowe w Chrome będą wkrótce oznaczane jako niebezpieczne dla użytkownika. Zmiana ma zostać wprowadzona w lipcu 2018 roku.

Google umożliwia płatności za konwersje

Przy ustawianiu inteligentnej kampanii AdWords w sieci reklamowej istnieje możliwość ustawienia nowej metody płatności - za konwersję.

Google AdWords dla branży e-commerce

Biznesowy dziennik „Puls biznesu” zwrócił uwagę na rosnącą popularność branży e-commerce - dostrzegając przy tym, że dziś obecność w Internecie musi iść w parze z odpowiednimi działaniami reklamowymi.

Aplikacja Google AdWords pozwala na edycję słów kluczowych

W aplikacji Google AdWords można od niedawna dokonywać zmian dotyczących słów kluczowych, dobranych do konkretnej kampanii czy grupy reklam.

Jak unikać błędów, przez które marnujesz swój budżet na Google AdWords?

Dzięki naszym wskazówkom koszt Twojej kampanii AdWords może być sporo niższy niż do tej pory - poznaj sześć najczęściej popełnianych błędów w prowadzeniu kampanii i dowiedz się, jak się skutecznie ich ustrzec.

Cenne informacje z plannera słów kluczowych

Planer słów kluczowych (ang. keyword planner) pozwala sprawdzić statystyki dotyczące słów kluczowych i znaleźć nowe propozycje fraz - dlatego od użycia tego narzędzia powinno się rozpocząć prowadzenie każdej kampanii Google AdWords w sieci wyszukiwania.

Dlaczego wykluczające frazy są niezbędne w każdej kampanii AdWords?

Wykluczające słowa kluczowe powinny być nieodłączną częścią każdej kampanii Google AdWords – istnieje bowiem spore ryzyko, że bez nich spora część budżetu może zostać zmarnowana na niepotrzebne kliknięcia.

Duża zmiana dla właścicieli stron na Facebooku

Posty znajomych będą teraz mieć pierwszeństwo przed treściami publikowanymi przez właścicieli stron – zapowiadają twórcy Facebooka.

Lajki na Facebooku tracą na znaczeniu

Facebook dokonał zmian w algorytmie wyświetlania postów, które mają na celu wyłącznie zbieranie lajków i innych reakcji, umożliwiających budowanie zasięgów.

Blokowanie reklam w przeglądarce Chrome coraz bliżej

Nachalne, irytujące użytkowników reklamy będą automatycznie blokowane w przeglądarce Google Chrome już od połowy lutego.

Przetwarzanie danych pod lupą Komisji Europejskiej

Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. konkurencji zapowiedziała, że Komisja Europejska sprawdzi, w jaki sposób duże firmy – takie jak Google i Facebook – przetwarzają dane na masową skalę oraz czy nie naruszają przy tym zasad zdrowej konkurencji rynkowej.

Rozszerzenia opinii znikną z reklam Google AdWords?

Na jednym z branżowym portali pojawiła się informacja o wycofaniu rozszerzeń opinii z reklam tekstowych Google AdWords. Czy to zapowiedź nowych rozwiązań dla rozszerzeń reklam?

Dlaczego warto stale prowadzić kampanię AdWords?

Sytuacja, w której firma w czołówce wyników wyszukiwania jest obecna tylko przez kilka dni w miesiącu, nie jest najczęściej dobrym rozwiązaniem. Sprawdź, w jaki sposób możesz tego uniknąć i w jakich wyjątkowych sytuacjach ograniczenie kampanii może się sprawdzić.

Kampania Google Shopping zamiast sprzedaży na Allegro?

Podwyższenie opłat i prowizji na Allegro oznacza często szukanie nowych kanałów sprzedaży. Warto więc sprawdzić ciekawe rozwiązanie od Google’a – kampanie produktowe, znane także jako Google Shopping lub Google Zakupy.

Reklamy tekstowe AdWords razem z grafikami?

W branżowych mediach pojawiła się informacja o testowanych przez Google'a reklamach tekstowych AdWords, do których dołączone zostały grafiki.

Google AdWords z nowymi możliwościami kierowania reklam

Reklamy AdWords można obecnie kierować nie tylko według adresów e-mail, ale także według numerów telefonów i adresów pocztowych.

5 korzyści, które może przynieść audyt kampanii AdWords

Audyt kampanii AdWords nie powinien być traktowany jak koszt, tylko jak inwestycja – może on przynieść wymierne oszczędności czy cenną wiedzę o zachowaniach i potrzebach klientów.

Facebook rzuca wyzwanie serwisom z ogłoszeniami

Facebook uruchomił swoją nową usługę – Marketplace, która umożliwia przeprowadzanie transakcji kupna i sprzedaży w najbliższej okolicy.

Praktyczny przewodnik po kuponach AdWords

Przy zakładaniu nowego konta i po uruchomieniu pierwszej kampanii, Google oferuje reklamodawcom bonus – kupony, które umożliwiają doładowanie konta dodatkowymi środkami.

Google Analytics pomoże ci zrozumieć potencjalnych klientów

Dzięki Google Analytics można sprawdzić, czy ruch pochodzący z Google AdWords był wartościowy oraz czy kampania była skuteczna i pomogła w realizacji biznesowych celów.

W nowej wersji AdWords można teraz tworzyć odmiany reklam

Google udostępnił kolejne narzędzie do przeprowadzania testów A/B i sprawdzania skuteczności różnych wersji reklam tekstowych – nową zakładkę „Odmiany reklam” w nowej wersji panelu AdWords.

Jak wykorzystać wiedzę o wyszukiwanych słowach kluczowych?

Wyszukiwane przez internautów słowa kluczowe to cenne informacje, które można wykorzystać nie tylko do optymalizacji kampanii Google AdWords, ale także do prowadzenia innych działań promocyjnych.

Jak poprawić pozycję reklamy Google AdWords?

Im wyższa pozycja reklamy AdWords wśród wyników wyszukiwania, tym większa jest szansa na kliknięcie i pozyskanie klienta – dlatego warto poznać kilka sposobów na poprawienie pozycji reklamy wśród płatnych wyników.

Użytkownicy nie odróżniają reklam AdWords od wyników organicznych

Ponad połowa użytkowników, korzystających z wyszukiwarki Google, nie potrafi odróżnić reklam AdWords od wyników organicznych - wynika z badań brytyjskiej organizacji Ofcom.

Reklamy produktowe z funkcją prezentacji teraz w Polsce

Google zapowiedział, że reklamy Google Shopping (Google Zakupy), w których można zaprezentować całe grupy produktów, będą dostępne m.in. w naszym kraju.

W przygotowaniu nowa wersja Messengera – dla firmowych stron

Facebook zapowiedział wprowadzenie nowej biznesowej wtyczki Facebook Messenger, którą będzie można instalować na stronach internetowych.

Nowy cel Google’a – zwiększenie liczby klientów w sklepie stacjonarnym

Google rusza z programem pilotażowym, dzięki któremu będzie można wyświetlać reklamy displayowe zachęcające do wizyty w sklepie stacjonarnym.

Dlaczego aukcja AdWords ma tak duże znaczenie przy prowadzeniu kampanii?

Aukcja AdWords to jedno z najważniejszych narzędzi podczas prowadzenia kampanii – to dzięki niej wiadomo, czy reklamy wyświetlą się oraz na jakich będą pozycjach. Nie oznacza to jednak, że aukcję wygrywają ci reklamodawcy, którzy są gotowi zapłacić najwięcej.

Czy wysoki współczynnik odrzuceń zawsze powinien niepokoić?

Wiele osób często martwi się wysokim współczynnikiem odrzuceń (ang. bounce rate). Jednak nie zawsze musi to oznaczać, że użytkownicy nie są zainteresowani informacjami umieszczonymi na stronie internetowej.

Właścicieli stron firmowych na Facebooku czeka rewolucja?

W sześciu krajach na świecie Facebook testowo usunął z news-feeda treści z polubionych stron. Takie rozwiązanie może oznaczać duże zmiany w prowadzeniu biznesowych stron na Facebooku.

Jak przygotować witrynę, która poprawi Wynik Jakości?

Dzięki wprowadzeniu kilku zmian na stronie internetowej można poprawić Wynik Jakości (ang. Quality Score) w kampanii Google AdWords. Większości z nich można dokonać w krótkim czasie i przy małym nakładzie pracy.

Google uruchomi śledzenie równoległe na wszystkich kontach AdWords

Śledzenie równoległe, dzięki któremu użytkownicy trafią od razu do docelowego adresu URL, ma zmniejszyć liczbę sytuacji, w których klient klika w reklamę, ale zbyt długo czeka na ładowanie się strony i ostatecznie rezygnuje z wejścia do serwisu.

Kiedy harmonogram kampanii AdWords będzie niezbędny?

Nie zawsze opłaca się wyświetlać reklamy przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – czasem może to wręcz powodować marnowanie budżetu. Sprawdź, jak skutecznie tego uniknąć.

Facebook podpowie, o czym piszą Twoi klienci?

Poprzez narzędzie Audience Insights Facebook chce badać posty i komentarze użytkowników – dzięki temu reklamodawcy będą mogli lepiej poznać potrzeby swoich potencjalnych klientów.

Nowa wersja Google AdWords teraz u wszystkich reklamodawców

Google poinformował, że nowa wersja panelu Google AdWords jest już dostępna na kontach wszystkich reklamodawców.

4 skuteczne sposoby na zwiększenie zwrotu z inwestycji w Google AdWords

Sprawdź cztery skuteczne wskazówki, dzięki którym Twój zysk, osiągnięty dzięki kampanii Google AdWords, może być jeszcze wyższy.

Mobilna strona jest dziś niezbędna w prowadzeniu biznesu

Przygotowanie przyjaznej użytkownikom firmowej strony to już nie tylko miły gest wykonany w kierunku potencjalnych klientów, ale niezbędny element prowadzenia biznesu. Dlatego dzisiaj, gdy większość z nas ma smartfona w kieszeni, nieprzystosowanie serwisu do urządzeń mobilnych może przełożyć się na realne straty finansowe.

Polskie strony internetowe ładują się zbyt wolno

Średni czas ładowania się stron internetowych na urządzeniach mobilnych w Polsce to nieco ponad 9 sekund. Choć są kraje, które w badaniu wypadły od nas gorzej, to i tak ten wynik może przekładać się na realne straty finansowe firm.

Google dodaje rozszerzenia do reklam „Tylko połączenie”

W reklamach AdWords typu „Tylko połączenie” pojawią się rozszerzenia, które do tej pory znane były ze standardowych reklam tekstowych.

Nowość w Google AdWords - bardziej elastyczne budżety dzienne

Wydatki dzienne na kampanię AdWords będą mogły być dwukrotnie wyższe niż budżet dzienny podany przy ustawianiu kampanii, jeśli Google uzna, że zwiększenie budżetu pozwoli na realizację celów kampanii. Nie trzeba się jednak martwić, że oznacza to większe wydatki na Google AdWords.

Jak przygotować reklamę graficzną, która przyciągnie uwagę klienta?

Dzięki reklamom elastycznym czy programom graficznym nie jest już problemem stworzenie reklamy do kampanii AdWords w sieci reklamowej. Jak to jednak zrobić, czy przyciągnąć uwagę użytkownika i przekonać go do skorzystania z oferty?

Sukces kampanii AdWords nie zależy tylko od jej ustawień

Słowa kluczowe czy reklamy to nie wszystko. Na sukces kampanii Google AdWords zawsze składa się kilka elementów – i nie dotyczą one tylko ustawienia czy optymalizacji kampanii.

Sprawdź, jak szybko ładuje się Twoja firmowa witryna

Na stronie Test My Side możesz sprawdzić, czy Twoja strona nie ładuje się zbyt długo na urządzeniach mobilnych i czy nie tracisz z tego powodu zbyt wielu klientów.

W Google Shopping szykują się poważne zmiany

Google ugiął się pod naciskiem Komisji Europejskiej i zapowiedział, że serwisy porównujące ceny produktów będą mogły wyświetlać swoje reklamy w czołówce wyników wyszukiwania, tuż obok reklam produktowych. Pierwsze zmiany już są widoczne.

Facebook wyświetli reklamy klientom, którzy odwiedzili sklep stacjonarny

Reklamy na Facebooku będzie można kierować do osób, którzy odwiedzili sklep stacjonarny albo dokonali w nim zakupu. Kluczem do pozyskiwania danych będzie lokalizacja, włączona w telefonie użytkownika.

20 sposobów na przygotowanie witryny, która skutecznie sprzedaje ofertę

Nawet najlepiej poprowadzona kampania Google AdWords nie przyniesie efektów w postaci wzrostu sprzedaży, jeśli docelowa strona internetowa nie będzie spełniać biznesowych celów. Dlatego warto zastosować kilka porad, które zmienią użytkownika strony w Twojego klienta.

Jak śledzić konwersje w kampaniach Google AdWords?

Dzięki konwersji można ocenić skuteczność każdej kampanii Google AdWords, dlatego warto zapoznać się z kilkoma sposobami na ich śledzenie – działania na stronie internetowej, połączenia telefoniczne, instalacje aplikacji i działania w aplikacji oraz import danych.

Nowość w Google Shopping: reklamy produktowe z funkcją prezentacji

W reklamach produktowych z funkcją prezentacji możliwe będzie tworzenie grup podobnych produktów i powiązanie ich z konkretną firmą lub marką.

Google wycofuje dodatkowe treści z reklam AdWords

Na kontach wybranych reklamodawców przez kilka miesięcy można było wprowadzić dodatkowy tekst reklamy, dzięki czemu płatna reklama tekstowa mogła być dłuższa. Teraz jednak Google ogłosił, że wycofuje się z tej opcji.

Google wprowadza strony AMP do kampanii Google AdWords

Możliwość ustawienia szybkich stron AMP jako stron docelowych w kampaniach Google będzie wkrótce dostępna u wszystkich reklamodawców.

Jak tworzyć reklamy AdWords, w które internauci chętnie klikają?

Reklama AdWords to jeden z elementów, który decyduje o skuteczności całej kampanii – dlatego przy przygotowywaniu kampanii, a następnie jej optymalizacji warto zastosować kilka wskazówek, dzięki którym internauci będą chętnie klikać w Twoje reklamy.

Nowe możliwości związane ze śledzeniem konwersji

Pliki cookie Google Analytics oraz konwersje modelowane – to nowości, które wkrótce mają zostać wprowadzone do Google AdWords i Google Analytics.

Google AdWords nie zagwarantuje pierwszego miejsca w wyszukiwarce

Pozycja tej samej reklamy po każdej aukcji AdWords może być za każdym razem zupełnie inna, dlatego nawet najlepsze wyniki kampanii nie gwarantują pierwszego miejsca w wyszukiwarce Google.

Kampanie Google Shopping z nowymi raportami

W kampaniach Google Shopping Google wprowadza raporty o stanie produktów oraz raporty o udziale w wyświetleniach na czołowej pozycji wyników wyszukiwania.

Google zmieni sposób rotacji reklam w kampaniach AdWords

Google zamierza wprowadzić dwie opcje rotacji reklam w kampaniach Google AdWords – optymalizacja oraz wyświetlanie reklam naprzemiennie.

Jaka strategia dla Google AdWords będzie najlepsza?

Przed przystąpieniem do prowadzenia kampanii Google AdWords warto sobie odpowiedzieć na pytanie, jak strategia działań będzie najlepsza? Dzięki temu istnieje duża szansa na to, że kampania osiągnie sukces i znacząco pomoże w realizacji biznesowych celów.

Google pomoże ocenić stronę internetową

W nowym panelu AdWords Google dokłada nowe rozwiązanie - „Strony docelowe”, która pozwala na ocenę skuteczności witryn, do których kierują reklamy.

Google AdWords i nowy element na stronie „Przegląd”

Google szykuje nowość w nowym panelu AdWords - na stronie „Przegląd” widoczne będą frazy oraz słowa kluczowe, wyszukiwane przez internautów.

Wysoka pozycja w Google'u to dziś konieczność

Na realizację biznesowych celów mają dziś ogromny wpływ algorytmy wyszukiwania Google i miejsce witryny wśród wyników wyszukiwania – tak wynika z globalnego badania State od Inbound 2017. Firma może być obecna w wyszukiwarce nie tylko dzięki pozycjonowaniu.

Facebook stawia na format wideo

Facebook szykuje dla swoich użytkowników oddzielną platformę – Watch. Znajdą się tam filmy i relacje prowadzone na żywo, do których dodawane mają być także reklamy.

Jak dobrać odpowiednie frazy wykluczające w kampanii AdWords?

Dobór odpowiednich fraz wykluczających w kampanii Google Adwords to klucz do odpowiedniego zarządzania budżetem kampanii – tak, by nie marnować środków przeznaczonych na kampanię.

Audyt Google AdWords – jakie elementy powinien zawierać?

Co zrobić, gdy kampania Google Adwords nie przynosi spodziewanych efektów? Warto zlecić ekspertom wykonanie audytu kampanii, który powinien zawierać kilka ważnych elementów.

Jakich błędów nie popełniać przy korzystaniu z Google Analytics?

Google Analytics, jedno z najpopularniejszych narzędzi do monitorowania ruchu na stronie internetowej, przyda się także przy planowaniu i optymalizacji kampanii Google Adwords, ale tylko pod warunkiem, że nie zostanie popełnionych kilka ważnych błędów.

Google wprowadza zmiany w kampaniach promujących aplikacje

Kampanie promujące instalacje aplikacji mobilnej i zaangażowane w aplikację mobilną mają wkrótce zniknąć – Google chce je zastąpić uniwersalną kampanią promującą aplikację.

4 elementy niezbędne przy prowadzeniu Google Shopping

Ustawienie i prowadzenie kampanii Google Shopping różni się nieco od innych kampanii Google Adwords i często – zwłaszcza na początku – może sprawiać nieco trudności. Dlatego w jednym miejscu zebraliśmy cztery najważniejsze elementy, o których zawsze trzeba pamiętać przy prowadzeniu kampanii.

Mobilne wersje reklam tekstowych wyglądają teraz inaczej

Google zmienił wygląd płatnych reklam tekstowych w wersji mobilnej – inaczej wyglądają teraz linki do podstron oraz rozszerzenia informacji w witrynie i rozszerzenia objaśnień.

20 unikalnych porad, które pomogą Ci w optymalizacji kampanii AdWords

Poznaj 20 sposobów, które pozwolą na łatwiejszą i skuteczniejszą optymalizację kampanii Google Adwords.

Google udostępnia kolejny skrypt, który przyspiesza prace przy kampaniach AdWords

Do grupy skryptów, czyli narzędzi służących do automatyzacji kampanii AdWords, Google dołączyło nowe rozwiązanie – skrypt, który umożliwia dodawanie danych z panelu AdWords do Prezentacji Google.

Reklamy Google Shopping wkrótce w nowym formacie?

Google testował nowy format reklam Google Shopping, z pojedynczym zdjęciem produktu i karuzelą z kartami z cenami.

10 sposobów, dzięki którym nie zmarnujesz pieniędzy przy prowadzeniu Google AdWords

Co zrobić, by pieniądze na kampanię Google Adwords przyniosły realny efekt w postaci większych zysków? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy rozpoczynają prowadzenie kampanii lub zlecają jej prowadzenie ekspertom. Podpowiadamy 10 sposobów, dzięki którym pieniądze przeznaczone na Google Adwords nie zostaną zmarnowane.

Dostosowanie stawek teraz można ustawić także dla połączeń telefonicznych

Dostosowanie stawek – funkcja umożliwiająca automatyczną zmianę stawek za kliknięcie w reklamę – będzie mogła być teraz stosowana również w reklamach typu ,,tylko połączenie” oraz w reklamach zawierających rozszerzenia połączeń. To dobre rozwiązanie dla tych reklamodawców, którym szczególnie zależy na kontakcie telefonicznym z klientem.

Nie będzie już można edytować linków na Facebooku

Facebook w swojej walce z fake newsami wprowadził nowość, która dotknie administratorów wszystkich stron – nie ma już bowiem możliwości modyfikacji linków udostępnianych na facebookowej stronie.

Google wprowadzi nowe formaty reklam do swojej wyszukiwarki?

Google wśród wyników wyszukiwania zaczyna publikować filmy video. Czy to oznacza, że wkrótce w wynikach wyszukiwania użytkownicy będą też mogli zobaczyć reklamy w takim formacie?

10 największych mitów dotyczących Google AdWords

Wydaje Ci się, że nie stać Cię na Google Adwords albo kampanie nie pasują do biznesu, który prowadzisz? To tylko część mitów o Google Adwords, z którymi się na co dzień spotykamy. Postanowiliśmy rozwiać najczęściej spotykane.

Teraz na Facebooku firmy mogą budować swoje grupy

Administratorzy firmowych stron na Facebooku mogą teraz tworzyć grupy związane z działalnością firmy, co pozwala na sprawną komunikację z klientami oraz umożliwia budowanie prężnej społeczności skupionej wokół marki.

Praktyczny przewodnik po najważniejszych zmianach w nowej wersji Google AdWords

Nie daj się zaskoczyć nową wersją Google Adwords – sprawdź, jakie ważne zmiany Google wprowadził w swoim systemie reklamowym.

Wkrótce Google zaoferuje użytkownikom bardziej dopasowane treści

Google zapowiedział zmiany w swoim kanale informacyjnym, dostępnym w aplikacji wyszukiwarki. Czy nowe rozwiązania oznaczają zmiany w systemie reklamowym Google AdWords?

Kampanię w sieci reklamowej można teraz stworzyć łatwiej i szybciej

W nowej wersji Google Adwords dostępna jest opcja ,,Utwórz inteligentną kampanię w sieci reklamowej", która pozwala na automatyzację i optymalizację reklam, łatwiejsze kierowanie ich do użytkowników oraz automatyczne ustalanie stawek.

8 sposobów na przygotowanie skutecznej reklamy tekstowej Google AdWords

Sprawdź 8 sposobów na przygotowanie reklamy tekstowej Google AdWords, która z powodzeniem sprzeda Twoją ofertę.

Już dziś sprawdź, jak skutecznie promować swoją firmę w Messengerze

Reklamodawcy będą mogli emitować reklamy na ekranie głównym Messengera, będą mogli też wysyłać sponsorowane wiadomości konkretnym użytkownikom. Opcja ta ma być dostępna u wszystkich użytkowników do końca roku.

Wydawcy z USA przeciwstawiają się dominacji Google i Facebooka

Prawie amerykańskich 2000 wydawców, zrzeszonych w koalicji News Media Alliance, zwróci się do Kongresu o wprowadzenie możliwości negocjacji lepszych warunków współpracy z dwoma dominującymi platformami internetowymi – konkretnie z Google i Facebookiem.

Liczby w Google AdWords są najważniejsze

Ustawiania czy optymalizacji kampanii Google AdWords nie można dokonywać tylko w oparciu o intuicję – najważniejsze bowiem są liczby oraz umiejętność ich interpretacji i analizowania. Tylko dzięki temu uda nam się zrozumieć potrzeby i oczekiwania obecnych oraz przyszłych klientów.

Jak sprawdzić, ile kosztuje kampania Google AdWords?

Wielu przedsiębiorców jeszcze przed rozpoczęciem kampanii Google Adwords chce poznać koszt prowadzenia takich działań. Nie da się od razu jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale przed ustaleniem budżetu warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Mobilne reklamy tekstowe w wyszukiwarce przejdą metamorfozę?

Google testuje kolejne zmiany w wyglądzie płatnych reklam tekstowych Adwords, publikowanych w swojej wyszukiwarce.

4 sposoby na skuteczne dotarcie do grupy docelowej na Facebooku

Poznaj cztery skuteczne rozwiązania, dzięki którym wybór grupy docelowej w kampanii na Facebooku będzie łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Rozpoznanie potrzeb klientów to klucz do skutecznej kampanii Google AdWords

Obserwowanie zachowań klientów i rozpoznanie ich potrzeb to klucz do prowadzenia skutecznych działań promocyjnych – w tym kampanii Google AdWords.

Google AdWords ułatwi testowanie różnych wersji reklam

Google AdWords szykuje nową przydatną funkcję przy tworzeniu płatnych reklam tekstowych – możliwość automatycznego utworzenia kolejnej wersji reklamy.

Jak przygotować dobre teksty na firmowej stronie?

Aby mówić o skutecznych działaniach w Internecie, nie można myśleć tylko o kampanii Google AdWords, ale o stronie internetowej, do której kampania kieruje. Dlatego warto zadbać o przygotowanie ciekawych i atrakcyjnych dla odbiorcy treści.

Praca nad firmową stroną nigdy się nie kończy

W momencie uruchomienia nowej strony firmowej praca nad nią tak naprawdę dopiero się zaczyna. Wtedy rozpoczyna się bowiem etap badań i optymalizacji pod najważniejszym kątem - potrzeb i oczekiwań klientów.

Koniec ze spersonalizowanymi reklamami na Gmailu

Google zapowiedział, że nie będzie już skanował poczty Gmail, by wyświetlać użytkownikom spersonalizowane reklamy.

Google zapłaci ponad 2 miliardy euro kary?

Komisja Europejska nałożyła na amerykańską firmę grzywnę w wysokości 2,42 mld euro za złamanie przepisów unijnego prawa antymonopolowego i wykorzystywanie swojej pozycji rynkowej do promocji swojej porównywarki cen, czyli Google Shopping.

Nowe reklamy Google AdWords w wynikach wyszukiwania?

Na branżowych portalach pojawiła się informacja o nowych reklamach graficznych, publikowanych na samym szczycie wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google’a.

Dlaczego korzystanie z kreatorów witryn nie jest dobrym rozwiązaniem?

Google proponuje przedsiębiorcom stworzenie firmowej strony w 10 minut, bez konieczności wynajmowania ekspertów i wydawania dodatkowych pieniędzy. Choć takie rozwiązania mogą wydawać się kuszące, to jednak wcale nie muszą oznaczać samych korzyści.

Jakie reklamy będą wkrótce blokowane w przeglądarce Chrome?

Google opublikował listę reklam, które najczęściej budzą irytację internautów i które wkrótce będą automatycznie blokowane w przeglądarce Chrome.

Kampania promocyjna na Facebooku – najczęstsze błędy i propozycje rozwiązań

Jakich błędów nie popełniać przy prowadzeniu promocji na Facebooku – to pytanie bardzo często pojawia się przed rozpoczęciem kampanii. Podpowiadamy, jakie błędy popełniają reklamodawcy najczęściej i co zrobić, by ich uniknąć.

20 częstych błędów w kampaniach Google AdWords – jak ich uniknąć?

W naszym tekście podpowiadamy, jakie błędy najczęściej można popełnić przy prowadzeniu kampanii Google Adwords oraz jak ich uniknąć – tak, by pieniądze na działania nie zostały zmarnowane.

Inteligentne określanie stawek w kampanii Google AdWords

Reklamodawcy, którzy w swoich kampaniach Google AdWords koncentrują się na konwersjach, mogą ustawić jedną ze strategii automatycznego ustalania stawek.

Jak dobrać słowa kluczowe w kampanii Google AdWords?

Dobór słów kluczowych w kampanii Google Adwords powinien rozpocząć się od przeprowadzenia analizy marketingowej, frazy ponadto powinny być dopasowane do strategii biznesowej i marketingowej firmy oraz do architektury informacji strony internetowej i zawartych tam tekstów.

Pierwsze wrażenie w Internecie jest najważniejsze

Aby odnieść sukces w biznesie należy zadbać o dobre wrażenie w Internecie – ta prawda nie dotyczy tylko sklepów internetowych. Dlatego przy tworzeniu lub aktualizacji strony należy zwrócić uwagę na te elementy, które najczęściej oceniają użytkownicy odwiedzający stronę internetową.

Facebook z nowym przyciskiem CTA dla restauratorów

Do grupy przycisków call to action Facebook dorzucił kolejny – „Rozpocznij zamawianie”, który w prowadzeniu biznesu przyda się zwłaszcza właścicielom restauracji.

8 narzędzi Google’a pomocnych w prowadzeniu kampanii AdWords

Przy planowaniu lub optymalizacji kampanii Google AdWords można zdać się na swoją intuicję, ale warto też skorzystać z szerokiego wachlarza możliwości, które dają bezpłatne narzędzia Google’a.

5 elementów skutecznej kampanii Google AdWords

Przy planowaniu i optymalizacji kampanii Google Adwords trzeba znaleźć swój sposób na odniesienie sukcesu, a nie kopiować rozwiązania innych reklamodawców.

Im prostszy sposób zakupu, tym większa szansa na sprzedaż

Im prostszy sposób zakupu, tym większa szansa na sprzedaż – to prosta zasada, o której powinni pamiętać wszyscy właściciele sklepów internetowych. Tylko w takim wypadku pieniądze przeznaczone na promocję, np. na kampanie Google Adwords, nie zostaną zmarnowane.

Google AdWords a rozwój sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja i systemy samouczące się będą miały coraz większe znaczenie w rozwoju nowych narzędzi amerykańskiego giganta – w tym w rozwoju systemu reklamowego Google Adwords.

Nowość Google AdWords – kierowanie reklam do nowych odbiorców

Kierowanie reklam AdWords w sieci wyszukiwania według zainteresowań odbiorców to nowość, którą Google zapowiedział podczas konferencji Google Marketing Next 2017.

Google AdWords umożliwia maksymalizację liczby konwersji

Strategia Google AdWords „Maksymalizuj liczbę konwersji” automatycznie ustawia odpowiednią stawkę w każdej aukcji, co pozwala zwiększyć liczbę konwersji w ramach dziennego budżetu przeznaczonego na kampanię.

Workplace, czyli Facebook dla firm, teraz także w darmowej wersji

Workplace – serwis Facebooka skierowany do firm i klientów biznesowych – ma być wkrótce dostępny także w darmowej wersji.

Jak poprawnie przygotować reklamy do kampanii Google AdWords? Poradnik

Przed rozpoczęciem kampanii Google AdWords wszystkie reklamy muszą zostać zaakceptowane przez pracowników Google’a. Aby reklamy nie zostały odrzucone, warto pamiętać o zastosowaniu kilku ważnych zasad.

Teraz łatwiej analizować skuteczność kampanii na Facebooku

Można już korzystać z menedżera reklam na Facebooku dla programu Excel, który umożliwia pobieranie z kont reklamowych na Facebooku danych, dotyczących skuteczności reklam. Pozwala to zaoszczędzić czas poświęcony na pozyskiwanie statystyk prowadzonych kampanii.

Google umożliwi wykorzystanie technologii AMP w kampaniach AdWords

Wkrótce w Google Adwords będzie można ustawić stronę AMP jako strony docelowej w reklamach tekstowych, czego efektem mogą być realne zyski – im szybciej wczytuje się strona internetowa, tym mniejsze ryzyko, że użytkownik ją opuści.

Wkrótce integracja Google AdWords z Google Surveys 360 i Google Optimize

Google zapowiedział integrację swojego systemu reklamowego Google AdWords z narzędziami Google Surveys 360 i Google Optimize, które umożliwiają zbadanie oczekiwań i potrzeb użytkowników oraz ocenę skuteczności kampanii AdWords.

Jakie nowości szykuje Google? Relacja z Google Marketing Next 2017

Zmiany w kampaniach Google AdWords, możliwość sprawdzenia, czy kampanie video wpływają na ruch w sklepie stacjonarnym, wprowadzenie nowego interface’a Google AdWords do grudnia 2017 roku czy kierowanie reklam tekstowych według zainteresowań użytkowników - to tylko część nowości, zaprezentowanych podczas tegorocznego Google Marketing Next.

Kierowanie reklam AdWords według zainteresowań także w sieci wyszukiwania

Google zapowiedział, że reklamy AdWords w sieci wyszukiwania będą mogły być kierowane także według zainteresowań użytkowników. To rozwiązanie, które całkowicie może odmienić oblicze kampanii prowadzonych do tej pory w sieci wyszukiwania Google.

Google śledzi użytkowników w tradycyjnych sklepach

Google gromadzi potężne ilości informacji o użytkownikach w sieci, a teraz chce iść krok dalej – udostępnia reklamodawcom narzędzie do powiązania aktywności użytkowników w sieci oraz ich zakupów w tradycyjnych sklepach.

Gdy konkurencja używa nazwy firmy w kampanii Google AdWords

Dziennikarze „Dziennika Gazety Prawnej” poruszyli ważną kwestię wykorzystania przez konkurencję nazwy firmy w kampaniach Google AdWords. Okazuje się bowiem, że przedsiębiorcy, których nazwa zostaje wykorzystana, nie zawsze stoją na przegranej pozycji. Inaczej jednak należy potraktować użycie nazw własnych w treści reklam, a inaczej – wśród słów kluczowych.

YouTube zmienia wygląd. Jak wypróbować nową wersję?

Google zmienia wygląd Youtube’a. Na razie zmiany są w fazie testów, ale już teraz można sprawdzić, jak będzie wyglądała nowa wersja i przekazać swoje uwagi.

5 skutecznych sposobów na zwiększenie konwersji

Im więcej odnotowanych konwersji, tym lepiej – to ona decyduje bowiem o skuteczności w kampanii Google Adwords. Dlatego warto poznać pięć skutecznych sposobów na jej zwiększenie.

Facebook szuka okazji do zwiększenia miliardowych zysków

Dzięki reklamom Facebook w całym 2016 roku zarobił nieco ponad 10 miliardów dolarów. Teraz serwis Mark Zuckerberg szuka kolejnych obszarów, które wykorzystane zostaną do zwiększenia zysków z reklam i które w praktyce oznaczają zmiany w systemie reklamowym Facebooka.

Google zaprezentuje w swojej wyszukiwarce oferty pracy

Google rzuca wyzwanie platformom, zajmującym się kojarzeniem pracowników z ich potencjalnymi pracodawcami – podczas konferencji Google I/O zaprezentował szczegóły programu Google for Jobs.

Nowe dane w raportach dotyczących Wyniku Jakości

Do danych dotyczących Wyniku Jakości można teraz dodać dodatkowe kolumny z historycznymi informacjami, dotyczącymi słów kluczowych: „Wynik Jakości”, „Przewidywany współczynnik klikalności”, „Trafność reklamy” oraz „Ocena jakości strony docelowej”.

Rozszerzenia w reklamach tekstowych Google AdWords

Od kilku miesięcy przybywa rozszerzeń do reklam tekstowych Google AdWords. To kolejny dowód na to, że system reklamowy Google’a wciąż się rozwija i wprowadza nowe rozwiązania.

Nowe reklamy Google Adwords „Tylko połączenie”

W wyszukiwarce Google można publikować nowe reklamy tekstowe – „Tylko połączenie”. Mogą się one przydać zwłaszcza tym reklamodawcom, którzy skupiają się na kontakcie telefonicznym z klientem.

Do stworzenia reklam graficznych nie potrzeba grafika

Google oferuje dobre rozwiązanie dla firm, które nie mają na co dzień do dyspozycji grafików, a chcą zaoszczędzić czas i pieniądze – to tzw. reklamy elastyczne, które dostosowują się do powierzchni reklamowej.

Facebook zmienia sposób wyświetlania postów

Facebook szykuje zmiany w algorytmie, dzięki którym możliwa będzie skuteczna walka postami, promującymi serwisy zawierające spam lub prezentujące fałszywe informacje.

Kampania Google AdWords musi być spójna z firmową stroną

Umieszczone na stronie internetowej treści muszą być spójne z tekstem reklamy Google Adwords. Jeśli bowiem internauta użytkownik kliknie w reklamę, ale nie znajdzie w serwisie obiecanej informacji, to ostatecznie i tak nie skorzysta z oferty, ponieważ jego potrzeby i oczekiwania są zupełnie inne.

Krótki poradnik – Google AdWords a pozycjonowanie

Bardzo często zdarza się, że kampanie Google AdWords są mylone z pozycjonowaniem, a płatne wyniki brane są za wyniki organiczne. Dlatego prezentujemy krótki poradnik, który pozwala odróżnić reklamy AdWords od innych wyników i zrozumieć, czym różni się kampania Google AdWords od pozycjonowania.

Facebook rusza z internetową telewizją?

Według doniesień medialnych Facebook ma wkrótce wystartować ze swoją własna telewizją. Emisja pierwszy produkcji zaplanowana jest na połowę czerwca.

Facebook Analytics z nowymi funkcjonalnościami

Facebook pozazdrościł Google’owi i w ostatnich dniach zapowiedział wprowadzenie zmian w swoim narzędziu Facebook Analytics, wcześniej znanym jako Facebook Analytics for Apps.

19 aplikacji, które pomogą osiągnąć sukces na Facebooku

Działania w mediach społecznościowych nie muszą być pracochłonne czy skomplikowane – pomóc w ich obsłudze mogą programy czy aplikacje. Ich obsługa nie musi być zarezerwowana tylko dla ekspertów i agencji marketingowych.

Google ruszył do walki z fake-newsami

Aby walczyć z wydawcami fałszywych informacji, najpierw Google usunął kilkuset wydawców ze swojej sieci AdSense, a teraz ma się zająć weryfikacją informacji, które znaleźć można w wyszukiwarce.

Jakich reklam Google zakazuje?

Pod koniec stycznia 2016 roku Google opublikował Bad Ads Report 2016 ze szczegółowymi informacjami, jakie reklamy zostały usunięte z systemu reklamowego Adwords.

Dla kogo będą najlepsze dynamiczne reklamy w wyszukiwarce?

Nie każda reklama tekstowa Google AdWords musi być oddzielnie przygotowywana przez reklamodawcę - Google oferuje bowiem ułatwienie w postaci dynamicznych reklam w wyszukiwarce.

Jaka strategia działania na Facebooku będzie najlepsza?

Ponad 1,8 miliarda użytkowników na Facebooku to liczba, która bez wątpienia robi wrażenie. Nic więc dziwnego, że wiele osób uznaje, że medium to może być świetnym miejscem do promocji produktów i usług oraz do pozyskiwania nowych klientów. Jaką więc przyjąć strategię, by obecność na Facebooku przynosiła firmie wymierne korzyści?

6 sposobów na to, by treści na stronie wyróżniały się na tle konkurencji

W Internecie nie wystarczy dzisiaj być – to oczywiste. Jak to jednak zrobić, by działania na stronie internetowej nie były chaotyczne, nieprzemyślane, nie męczyły czytelników i stanowiły dobre uzupełnienie kampanii Google AdWords?

Google Maps wzbogacone o reklamy lokalne?

Przedstawienie kwartalnych wyników finansowych Google’a, które odbyło się pod koniec kwietnia 2017 roku, stało się także okazją do zapowiedzi kolejnych zmian w jednym z najpopularniejszych narzędzi Google’a – w Google Maps już niedługo mają się pojawić reklamy.

Coraz mniejsze znaczenie pozycjonowania potwierdzone

Amerykańska agencja WordStream, zajmująca się m.in. prowadzeniem kampanii Google AdWords, sprawdziła jak zmian w systemie reklamowym Google wpłynęły na znaczenie pozycjonowania. Wyniki nie są zaskakujące, potwierdziły wręcz to, o czym pisaliśmy już wielokrotnie - znaczenie pozycjonowania jest coraz mniejsze, zwiększa się natomiast rola Google AdWords.

Skuteczność Google AdWords zależy od branży

Google AdWords z pewnością jest jednym ze skuteczniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Warto jednak pamiętać, że branża branży nierówna, dlatego nie wszędzie prowadzenie kampanii zakończy się podobnymi rezultatami.

Kampania w sieci reklamowej z nowymi formatami

Rozszerzenia w reklamie są już dostępne także w sieci reklamowej. Materiały graficzne mogą zostać uzupełnione o dodatkowe informacje, związane z lokalizacją firmy.

Zarabianie na YouTube będzie trudniejsze

Google zmieniło zasady dołączania do Programu Partnerskiego YouTube - teraz reklamy będą emitowane wyłącznie przy filmach tych kanałów, które mają co najmniej 10 tys. wyświetleń i zostaną zaakceptowane przez Google’a.

W przeglądarce Chrome reklamy będą automatycznie blokowane

Kilka tygodni temu w mediach pojawiła się informacja, że Google rozważa wprowadzenie w swojej przeglądarce Chrome mechanizmu blokującego reklamy. Dzięki temu internauci, korzystający z najpopularniejszej przeglądarki na świecie, nie będą już widzieć nachalnych reklam.

10 elementów Google AdWords ważnych przy zmianie strony

Bardzo często zdarza się, że firma zmienia stronę internetową przy okazji zmiany nazwy, strategii działania czy poszerzenia oferty. Przy takiej zmianie należy pamiętać nie tylko o kwestiach organizacyjnych, ale także o odpowiednim ustawieniu kampanii Google AdWords.

Reklamy kierowane do zamożnych klientów? W USA to możliwe

W Google AdWords istnieje opcja kierowania reklam tylko do tych osób o określonych dochodach, jednak obecnie z takiej opcji mogą obecnie skorzystać tylko użytkownicy ustawiający kampanię video w Stanach Zjednoczonych.

W jaki sposób zmierzyć sukces kampanii na Facebooku?

Choć Facebook bez wątpienia jest najpopularniejszym medium społecznościowym na świecie i wydaje się idealnym miejscem do promowania swojej oferty, to jednak większość właścicieli małych firm twierdzi, że kampanie tam prowadzone nie spełniają ich celów biznesowych. Niekoniecznie tak jednak musi być.

Skąd firmy marketingowe wiedzą o nas tak dużo?

Kilka tygodni temu w „Gazecie Wyborczej” ukazał się artykuł, który w ciekawy sposób nakreśla, w jaki sposób działa szeroko pojęty marketing internetowy i dzięki jakim rozwiązaniom firmy mogą nam wysyłać mocno spersonalizowane reklamy.

Tajemnicze słowa w Google Analytics

W bezpłatnym narzędziu Google Ananytics można znaleźć dość szczegółowe informacje, w jaki sposób użytkownicy, którzy trafili na stronę dzięki m.in. kampanii Google AdWords, zachowują się na tej stronie. Niestety, czasem może się okazać, że zamiast informacji dotyczących słów kluczowych w tabelach znajdują się tajemnicze stwierdzenia not set, not provided oraz content targeting.

Trzy praktyczne narzędzia niezbędne w Google AdWords

Przy planowaniu lub optymalizacji kampanii Google Adwords można zdać się na swoją intuicję, ale warto też skorzystać z podpowiedzi, które znaleźć można w trzech bezpłatnych narzędziach Google’a. Te narzędzia to planer słów kluczowych, planer kampanii w sieci reklamowej oraz podgląd i diagnostyka reklam.

Case study: na czym polega przewaga Google AdWords nad pozycjonowaniem?

Kilkakrotnie pisaliśmy już, że ostatnie zmiany w Google Adwords zmniejszyły mocno znaczenie pozycjonowania. Widać to wyraźnie również na przykładzie jednego z naszych klientów.

Google AdWords nie tylko dla biznesu

Google AdWords może być dobrym narzędziem nie tylko do realizacji celów biznesowych - może to być też dobre rozwiązanie dla wszystkich organizacji, które niekoniecznie działają w biznesie, np. dla organizacji z sektora NGO.

Raport Google'a: jak użytkownicy korzystają ze smartfonów

Google sprawdziło, w jaki sposób użytkownicy wykorzystują urządzenia mobilne do podejmowania decyzji w codziennym życiu.

Warto stosować remarketing w sieci reklamowej Google

Dzięki kampanii remarketingowej Google AdWords można wyświetlić reklamę tym osobom, które wcześniej odwiedziły stronę lub użyły danej aplikacji.

Google AdWords - ile kosztuje i jak na nim zarabiać?

Koszt prowadzenia Google Adwords zależy od postawionych celów. Jednak kampania nie musi kosztować dużo, by przynosiła efekty i stała się dla firmy inwestycją, a nie kosztem.

13 sposobów na zmniejszenie liczby koszyków porzucanych w sklepie internetowym

Czasem wystarczy poprawienie kilku elementów, by znacząco ograniczyć liczbę porzucanych koszyków w sklepie internetowym.

Czy użytkownicy potrzebują lokalnej reklamy?

Google przeanalizował zachowania klientów przeprowadzających wyszukiwania lokalne. Z raportu wynika jeden główny wniosek – nie wystarczy, że firma po prostu będzie w wynikach wyszukiwania. Użytkownicy bardzo często szukają bowiem informacji o ofercie w swoim najbliższym otoczeniu. Co więcej - nie mają nic przeciwko reklamie, która będzie uwzględniała ich lokalizację.

Czy warto automatyzować procesy marketingowe?

W czasach kiedy wydatki na działania reklamowe na całym świecie liczone są w setkach miliardów dolarów, a prognozy zapowiadają dalsze wzrosty i jeszcze zacieklejszą walkę o klienta, automatyzacja działań marketingowych wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Eksperci zwracają jednak uwagę, że automatyzacja dla samej automatyzacji raczej nie przyniesie pożądanych efektów.

Internet może pomóc w rozwoju biznesu

Działania w Internecie z pewnością można uznać za opłacalne, ale tylko wtedy gdy będą przemyślane, zgodne ze strategią i filozofią firmy oraz będą prowadzone w umiejętny sposób, realizując potrzeby klientów.

Czy Google Adwords pomoże skuteczne wypromować hotel?

Nawet jeśli witryna hotelu jest widoczna w organicznych wynikach wyszukiwania Google, to i tak warto zainwestować w kampanię Google Adwords - badania dowiodły bowiem, że promowanie hotelu w wyszukiwarce zwiększa zyski nawet o kilkadziesiąt procent.

Badania Google'a: Youtube skuteczniejszy od telewizji

Z badań wynika, że przy założeniu identycznych wydatków na reklamę, zwrot z inwestycji (ROI) w kampanie na YouTube jest znacznie wyższy niż zwrot osiągany dzięki reklamie telewizyjnej.

Unikalny Zasięg Adwords - nowe narzędzie reklamodawców

Dzięki Unikalnemu Zasięgowi AdWords możliwe będzie poznanie łącznej liczby unikalnych użytkowników, które obejrzały reklamę oraz średniej liczby odsłon, które przypadają na jednego użytkownika.

Dlaczego dopasowanie słów kluczowych jest tak ważne?

Typy dopasowania słów kluczowych umożliwiają lepszą kontrolę nad tym, na jakie słowa kluczowe reklama Google Adwords się wyświetla. A to właśnie odpowiedni dobór słów kluczowych w dużej mierze przesądza o skuteczności reklamy.

Sekret sklepów internetowych przyjaznych użytkownikowi

Czasem sklepy internetowej są tak nieintuicyjne, że korzystanie z nich może wywołać tylko frustrację użytkowników. A to oznacza, że pieniądze na promocję produktów – w tym na Google Adwords – zostaną wyrzucone w błoto.

Reklamy tekstowe w Google AdWords jeszcze dłuższe

Jeśli 80 znaków to dla kogoś za mało, by stworzyć skuteczną reklamę tekstową, to Google wprowadza teraz dobre rozwiązanie - dodatkowe 80 znaków na tekst reklamy.

Co ma wpływ na Wynik Jakości i jak go poprawić?

Na Wynik Jakości - podawany w skali od 0 do 10 - składa się ocena trzech różnych czynników. Warto dbać, by ta ocena była jak najwyższa, ponieważ wpływa to na niższe ceny za kliknięcie i lepsze pozycje reklam w kampaniach Google Adwords.

W jaki sposób warto korzystać z Google Planera?

Google Planer umożliwia dobranie takich słów kluczowych, dzięki którym kampania będzie skuteczniejsza. W jaki sposób z niego korzystać, by nie popełnić błędu przy ustawieniach kampanii?

Co decyduje o wynikach wyszukiwania w Google’u?

Jeśli Twoja firma jest na pierwszym miejscu w wynikach Google’a, to nie oznacza, że popularnością w Internecie bijesz swoją konkurencję na głowę. Wyniki pozycjonowania organicznego zależą bowiem od paru innych czynników, dlatego - jeśli zależy Ci na promowaniu się na pierwszej stronie wyników Google’a – warto zainteresować się kampaniami płatnymi.

Jakich błędów nie popełniać przy tworzeniu strony www?

Strona internetowa – w połączeniu ze skuteczną kampanią Google AdWords – może stanowić aktywną formę pozyskiwania nowych klientów. Aby jednak tak się stało, warto pamiętać, jakich błędów nie popełnić przy tworzeniu firmowej strony internetowej.

Reklamy Google AdWords w sieci wyszukiwania

Gdy mowa o płatnych wynikach wyszukiwania, większość osób ma na myśli zwykłe reklamy tekstowe, które ukazują się nad wynikami organicznymi. Tymczasem Google proponuje też kilka innych typów reklam w wynikach wyszukiwania - dynamiczną reklamę w wyszukiwarce, reklamę angażującą w aplikację mobilną oraz reklamę typu ,,tylko połączenie".

Firmową stronę internetową trzeba powierzyć ekspertom

Nie można oddać swojej strony internetowej w ręce przypadkowych osób – tylko powierzenie jej ekspertom pozwoli na podniesienie słupków sprzedaży i realizację konkretnych celów.

Cztery ważne elementy audytu strony internetowej

Naturalnym cyklem tworzenia każdej strony internetowej jest najpierw jej stworzenie, następnie audyt i optymalizacja. A prawidłowo przeprowadzony audyt powinien objąć też stronę marketingową, czyli sprawdzenie, czy strona zachęca do skorzystania z usług czy kupna produktu.

Google Analytics - które dane są szczególnie ważne?

Google Analytics to nieodłączna część każdej skutecznej kampanii Google Analytics. Dzięki Google AdWords można bowiem poznać dane dotyczące kampanii, a dzięki Google Analytics wiadomo, w jaki sposób zachowują się na stronie użytkownicy, którzy znaleźli się na niej po kliknięciu w reklamy.

Co decyduje o skuteczności kampanii Google AdWords?

Bez względu na to, czy przedsiębiorca będzie prowadził swoją kampanię Google AdWords samodzielnie czy zleci ją zewnętrznej firmie, ważne jest, by prawidłowo analizować wyniki. Bez tego potencjał Google Adwords może zostać niewykorzystany, a pieniądze przeznaczone na kampanię – zmarnowane.

Google Analytics jest ważne przy prowadzeniu kampanii

Od połączenia kont Google Adwords i Google Analytics powinno się zacząć prowadzenie każdej nowej kampanii. W Google Adwords można znaleźć informacje dotyczące samej kampanii, a Google Analytics daje odpowiedź na pytania, jak na stronie zachowują się użytkownicy - w tym ci pozyskani dzięki kampanii.

Google zmienił wygląd reklam tekstowych

Po ostatnich zmianach płatne wyniki wyszukania trudniej odróżnić od wyników organicznych, dlatego wielu użytkowników nie będzie przewijało ekranu w dół. Oznacza to, że pozycjonowanie stron jest mniej istotne niż to było wcześniej.

Certyfikat SSL niezbędny w kampanii Google Shopping

Google nie pozwala na prowadzenie kampanii Google Shopping i nie zatwierdzi takiej kampanii, jeśli strona internetowa, na której użytkownik dokonuje transakcji, nie jest zabezpieczona protokołem SSL i jeśli nie potwierdza tego certyfikat SSL.

Google AdWords jest skuteczniejsze niż pozycjonowanie

Jeszcze kilka lat temu o sukcesie mogła mówić firma, której serwis znalazł się w czołówce wyników wyszukiwania Google. Dzisiaj to się jednak zmieniło, a pozycjonowanie nie ma tak dużego znaczenia, jak prowadzenie kampanii w Google AdWords.

Google AdWords lepsze od pozycjonowania i Google Zakupy

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na promowanie swojego sklepu internetowego w sieci, mają do wyboru kilka rozwiązań. Na przykładzie jednego z naszych klientów sprawdziliśmy trzy z nich: organiczne pozycjonowanie (SEO), Google Adwords oraz Google Shopping. Wyniki testu nas zaskoczyły.

Dlaczego Google AdWords jest skuteczniejszy od Facebooka

Porównanie skuteczności kampanii w wyszukiwarce Google i kampanii mediach społecznościowych, wyraźnie wypada na korzyść tej drugiej – to dlatego, że wyszukiwarka służy internautom do innych celów niż media społecznościowe.

Przygotowanie strony www do kampanii Google Shopping

Kampanie Google Shopping – znane także jako Google Zakupy – mogą stanowić istotne uzupełnienie innych działań promocyjnych. Jednak - aby rozpocząć kampanię Google Shopping - należy też zadbać o umieszczenie w sklepie internetowym odpowiednich elementów, w tym podstrony z produktem, odpowiedniego zdjęcia produktu i zadbania o certyfikat SSL.

Pozyskiwanie słów kluczowych do kampanii Google AdWords

Istnieje kilka ciekawych źródeł słów kluczowych, które można wykorzystać przy planowaniu i optymalizowaniu kampanii Google AdWords, m.in. planer słów kluczowych czy Google Search Console. Wykorzystać można również podpowiedzi w wyszukiwarce Google oraz frazy wpisywane przez użytkowników.

Tajniki przygotowania skutecznego CTA

Call to action, czyli inaczej mówiąc wezwanie do działania, to jeden z ważniejszych elementów reklamy, który może decydować nawet o sukcesie całej kampanii Google AdWords. W jaki sposób stworzyć komunikat, który skutecznie zachęci potencjalnego klienta do kliknięcia w reklamę?

Google planuje rewolucję w reklamach video na YouTube

Półminutowe reklamy, które teraz można obejrzeć przed materiałem filmowym, mają wkrótce pójść w zapomnienie. Google zapowiedział bowiem zastąpienie ich 6-sekundowymi reklamami, których nie będzie można już pominąć.

Jak przygotować grafiki do kampanii w sieci reklamowej?

Przy przygotowywaniu kampanii w sieci reklamowej Google AdWords, czyli tzw. kampanii banerowej, nie trzeba martwić się o przygotowywanie plików graficznych. Google umożliwia bowiem także samodzielne przygotowanie materiałów.

Ruch na stronie internetowej nie jest najważniejszy

Wiele osób uważa, że liczba pozyskanych unikalnych użytkowników świadczy o przeprowadzeniu skutecznej kampanii Google AdWords. Nic bardziej błędnego - wszak duża część nich może trafić na stronę zupełnie przypadkowo, szukając zupełnie innej oferty.

Kampania w wyszukiwarce ma przewagę nad kampanią banerową

Większość osób kampanie Google kojarzy przede wszystkim z banerami publikowanymi na stronach internetowych. Tymczasem o wiele lepsze wyniki można osiągnąć dzięki reklamie w wyszukiwarce Google, ponieważ internauci płatnych wyników nie odbierają jak reklamy, tylko jako pomoc w znalezieniu tego, czego szukają.

Rozszerzenia w reklamie tekstowej Google AdWords

Pod niektórymi reklamami Google AdWords można zauważyć dodatkowe treści, takie jak lokalizacja, link do aplikacji czy linki do podstron - to rozszerzenia reklamy, które sprawiają, że reklama jest lepiej widoczna, ponadto kierują internautę do dodatkowych treści na stronie czy umożliwiają kontakt z firmą bez konieczności wchodzenia na stronę internetową.

W jaki sposób Google liczy konwersję?

Przy prowadzeniu kampanii zawsze należy określić, na czym ma polegać konwersja, czyli cel, który chcemy osiągnąć dzięki naszym działaniom (wejście na podstronę z kontaktem, sprzedaż produktów, itp.). W przypadku Google AdWords warto pamiętać, że faktyczna skuteczność kampanii jest dużo większa niż liczba konwersji.

Strona www ma skutecznie sprzedawać produkt lub usługę

Nawet największe pieniądze wydane na kampanię Google AdWords nie przyniosą efektów, jeśli strona internetowa odstraszy potencjalnego klienta. Jak więc przygotować architekturę informacji w witrynie, tak, aby skutecznie nakłoniła użytkownika do skorzystania z oferty?

Jak można zapłacić za kampanię Google AdWords?

Przy tworzeniu kampanii Google Adwords można wybrać płatność za pomocą podpiętej karty kredytowej lub zwykły przelew np. z banku. Każda z możliwości ma swoje wady i zalety.