Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 670-03-93

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Elastyczne reklamy ustawione domyślnie w kampaniach Google Ads

W kampaniach Google Ads w wyszukiwarce jako domyślne ustawione zostały elastyczne reklamy tekstowe, których ostateczny kształt zależy zawsze od algorytmów samego Googlea.

Zmiany w formularzach kontaktowych Google Ads

Już niedługo potencjalny klient będzie mógł kliknąć w nagłówek reklamy Google Ads, a następnie wypełnić swoimi danymi formularz kontaktowy.

Google zamierza uprościć typy dopasowań słów kluczowych

Nowe rozwiązania, które mają zostać wprowadzone w kampaniach Google Ads jeszcze w lutym 2021 r., będą dotyczyć dwóch dopasowań słów kluczowych: dopasowania do wyrażenia oraz modyfikatora dopasowania przybliżonego.

Jakie oczekiwania mają dziś klienci sklepów internetowych?

W jaki sposób branża e-commerce może wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich potencjalnych klientów? Teraz, w czasie pandemii, gdy sklepy stacjonarne pozostają dłuższy czas zamknięte, odpowiedź na to pytanie staje się szczególnie ważna.

Pozyskuj kontakty w różnych kampaniach Google Ads

Formularze kontaktowe to rozwiązanie znane w kampaniach Google Ads już od kilku dobrych miesięcy - teraz przyszedł czas na pierwsze zmiany, dostosowane do różnych typów kampanii.

Więcej typów konwersji w kampaniach Google Ads

Od niedawna reklamodawcy Google Ads mogą korzystać z kilkunastu nowych kategorii konwersji. Dlaczego jest to tak istotne? Pozwoli to na bardziej precyzyjne ustawienie celu prowadzonej kampanii Google Ads.

Jak znaleźć raport lokalizacji w Google Ads?

Od paru miesięcy w Google Ads nie widać dostępnych wcześniej raportów lokalizacji, informujących m.in. o rzeczywistej lokalizacji użytkowników, którzy kliknęli w reklamy. Dlaczego Google wycofał się z tych raportów? Gdzie i jak można je teraz znaleźć?

Google ogranicza widoczność wyszukiwanych haseł

Google poinformował, że w raporcie wyszukiwanych haseł nie będzie już widać wszystkich zapytań wpisywanych przez użytkowników do wyszukiwarki. Co to oznacza?

Jak utworzyć konto Google Analytics w wersji Universal Analytics?

Od połowy października Google Analytics 4 jest domyślną wersją Analyticsa dla zakładanych po tym terminie kont. Czy można jeszcze utworzyć konto z usługą Universal Analytics?

Zwykłe reklamy tekstowe zniknęły z Google Ads?

W ostatnim czasie na niektórych kontach Google Ads zniknęła możliwość utworzenia zwykłej reklamy tekstowej. Widać jedynie możliwość dodania elastycznej reklamy w wyszukiwarce, reklamy generującej połączenia oraz odmiany reklamy. Jak na takim koncie utworzyć zwykłą reklamę tekstową?

Na czym polega eksperyment kampanii w Google Ads?

Czasem niewielka zmiana w ustawieniach kampanii może znacznie poprawić jej skuteczność. Doskonałym sposobem na przetestowanie pewnych rozwiązań jest utworzenie tzw. eksperymentu kampanii. Na czym polega eksperyment w Google Ads? Jak go utworzyć?

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na blogu Ads & Commerce pojawił się wpis o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio, które pozwalają zwiększać zasięg i rozpoznawalność marki.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca, w którym reklama będzie opublikowana. Czym dokładnie jest CTA? Jak je wykorzystać?

Dlaczego warto już teraz przygotować się na Black Friday?

Choć do Black Friday i Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, warto zacząć przygotowania już teraz. Nad czym pracować, aby jak najefektywniej wykorzystać okres corocznych wyprzedaży?

Internauci nie odróżniają reklam Google Ads od organicznych wyników wyszukiwania

Wygląd reklam Google Ads zmieniał się już wielokrotnie. Z roku na rok Google upodobnia je do wyszukań organicznych. Różnice między bezpłatnymi wynikami wyszukiwania, a tymi, za które musimy zapłacić, zacierają się.

Jak nie wpaść w pułapki zastawione przez Google – czyli dlaczego warto powierzyć prowadzenie kampanii Google Ads agencji?

W czasach, gdy widoczność w internecie stała się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, wielu przedsiębiorców zastanawia się nad rozpoczęciem kampanii Google Ads.

Google ukrywa raporty lokalizacji

Od kilkunastu dni na kontach nie widać dostępnych wcześniej raportów lokalizacji, informujących m.in. o rzeczywistej lokalizacji użytkowników, którzy kliknęli w reklamy. Dlaczego Google wycofał się z tych raportów? Gdzie możne je teraz znaleźć?

Tradycyjne reklamy tekstowe Google Ads odejdą do lamusa?

Nie zdziw się, jeśli na swoim koncie reklamowym Google Ads nie będziesz mógł utworzyć tradycyjnej reklamy tekstowej - to nie awaria, Google po prostu w ostatnich tygodniach testowo wycofał ten format reklam ze swoich kampanii.

Partie polityczne też korzystają z Google Ads. Wydatki? W milionach dolarów

Choć zazwyczaj piszemy o kampaniach Google Ads dla prywatnych przedsiębiorców, to warto się też przyjrzeć ciekawemu zestawieniu wydatków poszczególnych państw na reklamy w Google.

Formularze kontaktowe w kolejnych reklamach Google Ads

Formularze kontaktowe w kampaniach Google Ads będzie można ustawiać w reklamach na Youtubie oraz w reklamach Discovery. Wiadomo też, że następnym krokiem Googlea będzie wprowadzenie nowych rozszerzeń do kampanii bannerowych, prowadzonych w sieci reklamowej.

Facebook jak Instagram - tylko z liczbą obserwujących?

Facebook bez licznika polubień, za to z liczbą obserwujących? Wkrótce może być to możliwe. Facebook wrócił do swojego pomysłu ukrywania polubień, z jedną różnicą - teraz dotyczy całych stron, a nie tylko samych postów.

Gdzie szukać nowych klientów? Przede wszystkim w Internecie

Trzech na czterech użytkowników Internetu robi zakupy w sieci - wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2020”, przygotowanego przez firmę Gemius Polska we współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej.

Google walczy z fake-newsami o koronawirusie

Jeśli publikujesz nieprawdziwe informacje o pandemii koronawirusa na swojej stronie internetowej, Google nie pozwoli Ci zarabiać na emisji reklam. W ostateczności może dojść nawet do zablokowania emisji reklam Google w całej witrynie.

Elastycznie reklamy graficzne przejdą lifting

Nowy wygląd elastycznych reklam graficznych w kampaniach Google Ads - w tym inteligentne przycinanie obrazu i nakładanie tekstu oraz automatyczne tworzenie reklam video. Wszystko to ma pozwolić na większe zaangażowanie odbiorców.

Reklamy programów szpiegowskich wkrótce zakazane w Google Ads

Google aktualizuje zasady, dotyczące nieuczciwego postępowania - wkrótce na liście reklam zakazanych w Google Ads znajdą się także te, promujące programy szpiegowskie i technologię monitoringu innych osób.

Google wyciąga pomocną dłoń do małych i średnich firm

Sprawdź swoją skrzynkę mailową, która przypisana jest do konta Google Ads - być może trafiła już do Ciebie wiadomość o dodatkowych środkach, które możesz przeznaczyć na reklamę swojej firmy.

Google proponuje darmową reklamę w Google Maps

Reklamodawcy, którzy korzystają z inteligentnych kampanii Google Ads, do września będą mogli skorzystać z darmowej promocji w Google Maps. Promocja dotyczy na razie tylko wybranych krajów, ale za chwilę do tego grona mają dołączyć kolejne.

Gdzie pobrać faktury za kampanie Google Ads?

Sprawdź, gdzie co miesiąc możesz wygodnie pobrać elektroniczne faktury za kampanie Google Ads oraz towarzyszące im wyciągi z kosztami kampanii.

Dodatkowe wyjaśnienia statystyk kampanii Google Ads

Google uruchamia nową opcję w kampaniach - dodatkowe wyjaśnienia statystyk. Dzięki temu reklamodawca w szybki sposób sprawdzi, czy i jak optymalizacja kampanii Google Ads wpłynęła na jej wyniki.

Precyzyjne wyszukiwanie nowych fraz w plannerze słów kluczowych

Nowość w plannerze słów kluczowych - podawane przez Googlea propozycje nowych fraz będzie można segregować według atrybutów, charakterystycznych dla danego produktu czy usługi. Pozwoli to zaoszczędzić reklamodawcom sporo czasu przy ustawianiu nowej kampanii

Pierwsze kroki w ustawieniu kampanii Google Ads

Zanim przystąpisz do ustawiania swojej pierwszej kampanii Google Ads pamiętaj o kilku ważnych elementach: swojej stronie internetowej, strategii biznesowej i innych usługach Googlea.

W reklamie Google Ads sprawdzisz reklamodawcę

W reklamach Google Ads będzie można sprawdzić nazwę i kraj pochodzenia reklamodawcy - wkrótce ma zostać uruchomiona obowiązkowa weryfikacja tożsamości reklamodawców. Na początek odbędzie się to w Stanach Zjednoczonych, potem przyjdzie czas na kolejne kraje.

Wykorzystaj dane klientów w kampaniach Google Ads i na Facebooku

Dane pozyskane od klientów możesz wykorzystać nie tylko w komunikacji bezpośredniej, ale także do prowadzenia kampanii promocyjnych Google Ads i na Facebooku.

Wybierz swój cel biznesowy, a potem ustaw swoją kampanię Google Ads

Kontakt telefoniczny z Twoją firmą, wzmocnienie wizerunku firmy czy ruch w sklepie internetowym? Jeśli wiesz, co jest Twoim głównym celem biznesowym, możesz zrobić kolejny krok - ustawić kampanię Google Ads.

Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa napędzają sprzedaż online

Coraz bardziej rygorystyczne obostrzenia związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa powodują, że handel przenosi się do sieci. Czy obecna sytuacja może być szansą dla działających w branży e-commerce? Jak ją wykorzystać?

Epidemia i biznes. Jak zadbać o klientów w dobie hashtagu #zostanwdomu?

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę, gdy podczas epidemii większość naszych klientów siedzi w domu? Podstawą jest skuteczne wykorzystanie Internetu - Facebooka, Google Moja Firma czy swojej strony internetowej.

Sprawdź, jak wartościowi są Twoi klienci

W panelu Google Ads pojawił się nowy wskaźnik, który pomoże ocenić skuteczność prowadzonych kampanii i grup odbiorców reklam – „Wartość Klienta”. Dzięki temu będzie można sprawdzić, jakie cechy mają klienci, którzy przynoszą największy zysk.

Google Ads: nowy program weryfikacji operacji biznesowych

Google planuje wprowadzić nowy program weryfikacji operacji biznesowych - ma on zostać wprowadzony w Google Ads w jeszcze w marcu 2020 roku.

Kilka nowości w aplikacji mobilnej Google Ads

W ostatnim czasie do aplikacji mobilnej Google Ads trafiły informacje o wyniku optymalizacji, pojawiło się także nowe udogodnienie – możliwość ustawienia ciemnego motywu w tle aplikacji.

Reklamy wideo rządzą w Internecie?

Znane są najnowsze wskaźniki viewability dla reklam online – zdecydowanym zwycięzcą okazały się reklamy wideo, zostawiając reklamy displayowe daleko w tyle.

Facebook: zadbaj o wysoki wskaźnik odpowiedzi

Szybki czas reakcji na zapytanie klienta to nie tylko możliwość zdobycia odznaczenia „Bardzo sprawnie odpowiada na wiadomości”, ale przede wszystkim poważna szansa na sprzedaż.

Jak zmiany wpływają na kampanie Google Ads? Teraz łatwiej to sprawdzić

Do tej pory reklamodawcy mogli w oddzielnej zakładce sprawdzić historię zmian, dokonanych w wybranym okresie na koncie Google Ads. Teraz będą mogli sprawdzić, w jaki sposób zmiany wpłynęły na wyniki skuteczności kampanii.

Nowe wymagania dla Partnerów Google

W połowie roku szykują się spore zmiany w programie Google Partners, do którego należą agencje Google Ads, spełniający restrykcyjne wymagania.

3 najważniejsze korzyści z prowadzenia kampanii Google Ads

Dzięki prowadzeniu kampanii Google Ads nie musisz długo czekać na efekty, a na dodatek - dzięki odpowiednim ustawieniom – możesz sam elastycznie operować swoimi wydatkami.

Google poprawi zdjęcia reklamowanych produktów

Obawiasz się, że zdjęcia Twoich produktów mogą nie spełnić wymagań Googlea w kampaniach produktowych? Pomóc może Ci funkcja automatycznego poprawiania zdjęć, która niedawno została udostępniona reklamodawcom.

Coraz trudniej odróżnić reklamy Google Ads i wyniki organiczne

W ostatnich dniach Google zmienił wygląd swoich reklam, mocno upodabniając je do wyników organicznych. Zmiana ta dotyczy tylko wyników wyświetlanych na komputerach - użytkownicy urządzeń mobilnych mieli już pół roku, by się do niej przyzwyczaić.

Błędy, które w kampanii Google Ads mogą Cię sporo kosztować

Mimo wydawania sporego budżetu na kampanię Google Ads nie widzisz praktycznie żadnych efektów? Sprawdź, czy nie popełniasz błędów, przez które tracisz pieniądze.

Zdrowe odżywianie, treningi, a może ciekawe podróże? O postanowieniach noworocznych

Jakie cele mają na ten rok Polacy? Youtube postanowił zlecić badanie, w którym ankietowani odpowiadali na pytania o noworoczne postanowienia.

Co musi się znaleźć na firmowej stronie internetowej?

Kontakt, opis oferty i jej przewagi konkurencyjne - bez tego żadna firmowa strona nie może się już dzisiaj obejść.

Pożegnanie z rozszerzeniem wiadomości w kampaniach Google Ads

W kampaniach Google Ads prowadzonych w wyszukiwarce wkrótce nie będzie można ustawiać rozszerzeń wiadomości, a istniejące rozszerzenia nie będą już wyświetlane przy reklamach. Zmiana ma nastąpić 27 stycznia.

Jak minął rok w Google Ads?

Prezentujemy całkowicie subiektywny przegląd najważniejszych nowości, które w minionym roku Google wprowadził w swoim systemie reklamowym.

Jak najłatwiej skontaktować się z Google?

Google ogranicza liczbę kanałów, którymi mogą się kontaktować reklamodawcy korzystający z Google Ads - od Nowego Roku nie będzie można wysyłać prywatnych wiadomości na Facebooku i Twitterze.

Francja walczy z monopolem Google Ads

Kłopoty Googlea we Francji - francuski urząd ds. ochrony konkurencji ukarał amerykański koncern grzywną w wysokości 150 mln euro za blokowanie reklamodawców bez wyraźnych przyczyn.

Zanim uruchomisz swoją kampanię Google Ads

Przeanalizowanie oferty (także tej oferowanej przez konkurencję), analiza potrzeb klientów i odpowiednie przygotowanie strony internetowej - tych czynności nie może zabraknąć przed uruchomieniem pierwszej kampanii Google Ads.

Konwersja w kampanii Google Ads. Co można, a co warto mierzyć?

Na pytanie, co powinno być konwersją w kampanii Google Ads, nie ma jedynej słusznej odpowiedzi. Ale na pewno można wybrać kilka takich celów, które cieszą się popularnością i mogą pokazać, na ile kampania prowadzona jest z sukcesem.

Wyniki optymalizacji dostępny w kampaniach bannerowych

Wynik optymalizacji kampanii Google Ads będzie teraz dostępny także w kampaniach bannerowych, prowadzonych w sieci reklamowej Googlea.

Połącz konto Google Ads z innymi usługami Google

Dopiero połączenie swojego konta Google Ads z innymi usługami Googlea pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał promocyjny ustawionej kampanii.

Biznes lokalny w statystykach Google Analytics

Portal BrightLocal przeanalizował ruch na stronach lokalnych - sprawdził m.in. z jakich źródeł przychodzą użytkownicy, jak zachowują się na stronie oraz ile firm ustawia i mierzy cele swoich działań. Sprawdź, w jaki sposób wnioski z badania mogą Ci pomóc przy promocji lokalnej oferty.

Google znów na dywaniku Komisji Europejskiej

Właściciele porównywarek cenowych nadal nie są zadowoleni ze zmian, które Google wprowadziło w swoich kampaniach produktowych i wśród wyników wyszukiwania. Jak wskazują w liście do Komisji Europejskiej, walka o uwagę i zainteresowanie klientów nadal jest nierówna, a Google wciąż nadużywa swojej pozycji.

Reklamy polityczne Google Ads trudniejsze do targetowania

Google zaostrza zasady kierowania reklam o charakterze politycznym - teraz kampanie będzie można kierować do odbiorców wyłącznie z podziałem na wiek, płeć i przybliżoną lokalizację.

Google Ads dla wypożyczalni samochodowych?

Możliwość zaprezentowania swojej oferty, cen i marek samochodów już na poziomie płatnych wyników wyszukiwania – taką ofertę Google chce zaproponować wypożyczalniom samochodowym.

Reklamy na YouTube z nowymi rozszerzeniami

Lokalizator sklepu, formularze kontaktowe czy dodatkowe wezwania do działania to nowe rozszerzenia, które pojawią się przy reklamach wideo na YouTube. W planach są także linki do podstron.

Google Ads: dlaczego warto zastrzec nazwę firmy jako znak towarowy?

Obniżenie stawek za kliknięcie w reklamę Google Ads aż o 65 proc. w ciągu kwartału? Takie korzyści odniósł jeden z hoteli, który zastrzegł swoją nazwę jako znak towarowy.

Nowość: reklamy produktowe teraz także na YouTube

Reklamy Google Shopping mają być wyświetlane teraz także na YouTube – na stronie głównej serwisu oraz wśród wyników wyszukiwania. Dodatkowo Google w prezencie daje reklamodawcom nowe rozszerzenia.

Co warto wiedzieć o remarketingu?

Śledzące reklamy, które są najczęściej kojarzone z remarketingiem, to tylko część prawdy o kampaniach remarketingowych Google Ads. Dowiedz się, w jaki sposób możesz ustawić swoje listy remarketingowe i jak możesz je później wykorzystać.

Facebook ruszył na podbój świata mediów

Facebook News - nowy projekt największego medium społecznościowego na świecie - ma skupiać wiadomości od wydawców. Czy to może oznaczać pojawienie się nowych możliwości reklamowych?

Nowe dane o wynikach kampanii Google Shopping dostępne w Google Ads

W panelu Google Ads w widoku kampanii pojawiły się nowe kolumny ze szczegółowymi danymi dotyczącymi konwersji. Gdzie ich szukać i jakie informacje możemy dzięki nim uzyskać?

W kampanii Google Ads pozyskasz dane klientów

Nowe rozszerzenie w reklamach Google Ads - Google powoli uruchamia formularze kontaktowe, dzięki którym reklamodawcy będą mogli pozyskiwać dane klientów. Brzmi znajomo? Tak, w kampaniach Googlea szykuje nam się kopia Facebook Lead Ads.

Nowe możliwości kierowania reklam Google Ads

Reklamy w kampaniach Google Ads będzie można teraz kierować do nowych grup potencjalnych klientów: odbiorcy o podobnych zainteresowaniach oraz zdarzenia sezonowe dla odbiorców na rynku.

Na co zwracać uwagę, wybierając agencję od Google Ads?

Wielu przedsiębiorców zastanawiających się nad wypróbowaniem kampanii Google Ads chciałoby powierzyć jej prowadzenie najlepszym specjalistom w branży. Na rynku obecnie funkcjonuje bardzo dużo agencji Google Ads – jak wybrać odpowiednią?

Jak działają reklamy produktów dostępnych lokalnie?

Reklamy produktów dostępnych lokalnie to typ reklamy produktowej (Google Shopping) pozwalający zaprezentować klientom produkty znajdujące się w sklepie stacjonarnym w odpowiednim momencie.

Google Ads tylko dla przedsiębiorców

Wprowadzone na początku tego roku zmiany w prawie europejskim doprowadziły do tego, że z kont reklamowych Google Ads mogą obecnie korzystać wyłącznie przedsiębiorcy.

Reklamy typu „Tylko połączenie” zyskają inny wygląd

Po wprowadzeniu zmian w reklamach Google Ads, nazwa reklamowanej firmy wraz z nagłówkiem będą wyświetlane pod numerem telefonu, dodatkowo ikona słuchawki telefonicznej będzie nieco większych rozmiarów niż do tej pory.

Google Shopping: klienci ocenią produkt za pomocą zdjęć

Google dokłada kolejne nowości do kampanii produktowych – w reklamach Google Shopping będą umieszczane realne zdjęcia produktu pochodzące od klientów. Zdjęcia mają być uzupełnieniem oceny kupionego produktu.

Czy można prowadzić kampanię Google Ads bez własnej strony internetowej?

Czy kampanię Google Ads (dawniej AdWords) można prowadzić bez posiadania własnej strony internetowej? Dokąd w takiej sytuacji może kierować reklama?

Zmieniasz nazwę firmy lub swoją ofertę? Pamiętaj o kampanii Google Ads

Dobór słów kluczowych do kampanii Google Ads, teksty reklam, informacje na stronie internetowej - o tym wszystkim pamiętaj podczas wprowadzania zmian w swojej firmie.

Sprawdź nowości w Google Shopping

Nowości dotyczą przede wszystkim serwisu Google Zakupy oraz sposobu wyświetlania reklam produktowych (Google Shopping) potencjalnym klientom.

Ustawienie inteligentnej kampanii Google Ads – na co uważać?

Jeśli zakładasz nowe konto Google Ads, Google automatycznie zaproponuje Ci inteligentną kampanię. Na jakiej jej elementy i ustawienia warto szczególnie uważać?

Google wprowadza w swoich rekomendacjach nowe funkcje

Umieszczone wśród rekomendacji zalecenia dotyczące kampanii Google Ads teraz mają być nieco bardziej precyzyjne niż wcześniej. Wygodniej będzie też nimi administrować.

Jak znaleźć idealnego odbiorcę reklamy Google Ads?

Sprawdź, według jakich cech, zachowań czy zainteresowań użytkowników możesz kierować swoje reklamy w kampaniach Google Ads.

Więcej klientów w tradycyjnych sklepach? Pomogą algorytmy Google

Strategie oparte na inteligentnym określaniu stawek w Google Ads, uwzględnią także cele, związane z ruchem klientów w tradycyjnych sklepach offline - poinformował Google.

Poradnik: jak przygotować się do wyborów z Google i Facebookiem?

Partie polityczne stoją teraz przed dużym wyzwaniem prowadzenia kampanii promocyjnych przez wyborami parlamentarnymi. W jaki sposób odpowiednio się do nich przygotować?

Płatności na Facebooku z dodatkowym uwierzytelnieniem

Za kampanię reklamową na Facebooku płacisz okazjonalnie kartą kredytową, debetową lub za pomocą przedpłaty? Od 14 września 2019 roku musisz być przygotowany na podjęcie dodatkowych działań uwierzytelniających płatność.

Facebook ukryje polubienia postów?

Facebook testuje nowe rozwiązanie - chce ukryć liczbę polubień postu. Liczbę popularnych ,,lajków" będzie widział tylko autor postu, dla osób ,,z zewnątrz" ma być ona niewidoczna.

Algorytmy Google wezmą pod uwagę wyniki sezonowe

W kampaniach Google Ads w sieci wyszukiwania i w sieci reklamowej będzie można teraz stosować korekty sezonowe, przydatne przede wszystkim w momentach, gdy firma szczególnie chce przyciągnąć zainteresowanie klientów - np. podczas promocji czy wprowadzania rynek nowego produktu.

Wynik optymalizacji teraz także w Google Shopping

W kampaniach produktowych Google Ads (Google Shopping) można teraz sprawdzać wynik optymalizacji. To zestaw porad i rekomendacji, dotyczących całego konta, kampanii czy poszczególnych reklam.

Dobieraj stawki za kliknięcie pod kątem konwersji

Google wprowadził nową strategię inteligentnego określania stawek – „Maksymalizuj wartość konwersji”. Na razie można ją ustawić w kampaniach Google Ads prowadzonych w sieci wyszukiwania.

Ostateczne pożegnanie ze średnią pozycją reklamy Google Ads

Po 30 września Google zacznie usuwać z kont kolumnę ze średnią pozycją reklamy. Od kilku miesięcy reklamodawcy otrzymują już bardziej szczegółowe dane, które teraz mają całkowicie zastąpić mało precyzyjną średnią pozycję.

Nowość w Google Ads: zmiany w ustawieniach raportu połączeń telefonicznych

Raport połączeń telefonicznych będzie można ustawić teraz wyłącznie na poziomie konta Google Ads, a nie na poziomie reklam lub rozszerzeń. Zmiana ma zostać wprowadzona na wszystkich kontach 9 września.

Nowość: reklamy Google Ads z galerią grafik

Reklamodawcy z jedenastu krajów (w tym Polski) już niedługo będą mogli wyświetlać na samym szczycie wyników wyszukiwania reklamy ze zdjęciami. Na początku sierpnia Google podał bowiem, w jakich wersjach językowych będzie można ustawić nowy typ reklam.

Google umożliwia wysyłanie wiadomości przez wizytówkę Moja Firma

Nowa funkcja w Google Moja Firma dostępna jest już także dla niektórych polskich użytkowników aplikacji. Jak umożliwić użytkownikom wysyłanie wiadomości do firmy przez jej wizytówkę na Mapach Google?

Na czym polegają kampanie lokalne w Google Ads?

Kampanie lokalne pomagają doprowadzić klientów do realnie istniejącego miejsca – sklepu stacjonarnego, restauracji czy hotelu. Jak z nich korzystać w systemie Google Ads?

Nowość: sieć partnerów wideo Google pomoże w zwiększeniu liczby konwersji?

Reklamy wideo TrueView, zachęcające odbiorców do działania, będą teraz dostępne także w sieci partnerów video Google. Czy reklamodawcy po wprowadzeniu nowej opcji mogą się spodziewać wzrostu liczby konwersji?

Jak dodać oceny produktów do kampanii Google Shopping?

Oceny produktowe wyświetlane są przy produktach w kampaniach Google Shopping. W przeciwieństwie do ocen sprzedawców, nie dotyczą całego sklepu, ale konkretnego artykułu w nim sprzedawanego.

Nowość: śledzenie równoległe w kampaniach bannerowych Google Ads

Google dołącza śledzenie równoległe do kolejnych reklam - od 31 lipca funkcja ta będzie obowiązkowa w reklamach bannerowych Google Ads. Można też wprowadzić tę zmianę samodzielnie na swoim koncie - maksymalnie skróci ona czas między kliknięciem w reklamę a wejściem na firmową stronę.

Miliardowa kara dla Facebooka

5 mld dolarów zapłaci Facebook w konsekwencji afery Cambridge Analytica, powiązanej z nielegalnym wyciekiem danych użytkowników do zewnętrznej firmy.

Elastyczne reklamy w wyszukiwarce skuteczniejsze?

Od pewnego czasu na większości kont Google Ads w kampaniach z reklamami tekstowymi pojawia się rekomendacja zachęcająca do tworzenia reklam elastycznych. Na czym one polegają?

Jak w Google Ads można kierować swoje reklamy?

Trwająca obecnie dyskusja nad popularnością aplikacji FaceApp stała się dla nas okazją do sprawdzenia, jakie dane może zbierać Google, by skutecznie i jak najbardziej precyzyjnie kierować reklamy potencjalnym klientom.

Karuzela w reklamach tekstowych Google Ads – nowy pomysł Google

Kilka dni temu w sieci pojawiły się doniesienia o nowym pomyśle Google – wyświetlaniu reklam tekstowych na urządzeniach mobilnych w formie karuzeli. Rozwiązanie zarejestrowano na razie w Stanach Zjednoczonych.

Chrome zablokuje zbyt „ciężkie” reklamy

Google pracuje obecnie nad poprawą wydajności swojej przeglądarki - wkrótce w Chromie mają być blokowane zbyt „ciężkie” reklamy. W miejscu, gdzie miałby się pojawić materiał reklamowy, pojawi się po prostu grafika z informacją o blokadzie.

Google Ads dla lokalnego biznesu

Myślisz, że kampanie w Internecie są dobre tylko dla dużych firm z dużymi budżetami? Nic bardziej mylnego - kampanie w sieci to świetne rozwiązanie także dla mniejszych firm, prowadzących biznes lokalnie.

Koniec płatności ręcznych w Google Ads?

Płatności ręczne pozwalają na dokładne kontrolowanie wydatków na kliknięcia w Google Ads – na reklamy zostanie wykorzystane tylko tyle środków, ile zostało przelanych na indywidualne konto.

Według jakich kryteriów można kierować swoją kampanię Google Ads?

Reklamy Google Ads mają sporą przewagę nad innymi działaniami promocyjnymi - pozwala precyzyjnie określić kryteria, według których reklamy mają się wyświetlać odbiorcom. Sprawdźmy, które z nich są najważniejsze w kampanii Google Ads.

Ważna informacja dla prowadzących fanpage o tematyce zdrowotnej - Facebook zmienia algorytm

W ostatnich tygodniach na celowniku znalazły się strony i posty, związane z promocją zdrowia, odżywiania i sprawności fizycznej. Jednocześnie Facebook zapewnia, że autorzy rzetelnie prowadzonych stron nie mają się czego obawiać - ale (podobnie jak w przypadku poprzednich zmian w algorytmach) warto przyjrzeć się zmianie dokładniej.

Dlaczego Google Ads wygrywa w starciu z innymi formami promocji?

Szybkie efekty przy dowolnym budżecie, możliwość konkurowania nawet z większymi od siebie firmami czy możliwość rozpoznania potrzeb klientów – istnieje wiele powodów, dla których warto już dziś ruszyć z kampanią Google Ads. Poznaj najważniejsze z nich.

Internet pomaga w sprzedaży w sklepach stacjonarnych

„Urządzania cyfrowe sprawiają, że nawet nasze codzienne zakupy w lokalnym sklepie mogą być w dużym stopniu wynikiem inspiracji pozyskanych przy użyciu technologicznych nowinek” - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Deloitte.

Kampanie produktowe: Google pomoże ocenić skuteczność stron docelowych

W nowej kolumnie w kampaniach Google Shopping będzie można sprawdzić, na której z docelowych podstron klienci sfinalizowali najwięcej transakcji.

Która kampania Google Ads najbardziej przyda się w sklepie internetowym?

Kampania produktowa, kampania z reklamami tekstowymi w wyszukiwarce i kampania bannerowa to absolutny must-have każdego sklepu internetowego. Sprawdź, dlaczego od tych rozwiązań warto rozpocząć swoją obecność w Internecie.

Używasz nazwy konkurencji w kampanii Google Ads? Lepiej z tego zrezygnuj

Nie tylko nie można można używać nazwy konkurencji w reklamach Google Ads, ale także dobierać ich do grona słów kluczowych, na które ta reklama się wyświetla. Jeśli zrobią to za nas algorytmy Google, należy dodać nazwę konkurencji do fraz wykluczających – uznał Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

Trwają testy nowego automatycznego rozszerzenia reklam Google Ads?

Ciekawostka w reklamach tekstowych Google Ads – nowe rozszerzenie reklam, dzięki któremu użytkownik może poznać szacunkową liczbę odwiedzających docelową stronę.

Najważniejsze pojęcia pomocne w prowadzeniu każdej kampanii Google Ads

Przed utworzeniem swojej pierwszej kampanii Google Ads warto zapoznać się ze słownikiem najważniejszych pojęć, związanych z kampaniami w sieci wyszukiwania i sieci reklamowej.

Polacy częściej niż kiedyś zauważają reklamy bannerowe i wideo

Dobra wiadomość dla branży reklamowej - według badań firmy Meetrics Polacy chętniej niż jeszcze kilka miesięcy temu oglądają reklamy bannerowe i video.

Wynik optymalizacji kampanii Google Ads teraz z nowymi danymi

Wskazówki i rekomendacje od Googlea będą teraz dotyczyły także inteligentnego określania stawek za kliknięcie, kierowania reklam pod kątem zainteresowań użytkowników oraz natężenia ruchu w konkretnych dniach lub tygodniach.

Zmiany w strategiach ustalania stawek w kampaniach Google Ads

Dwie strategie „Wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania” i „Docelowy udział w wygranych aukcjach” zostaną wkrótce wycofane z kampanii Google Ads, a ich cele ma teraz przejąć wprowadzona kilka miesięcy temu strategia ,,Docelowy udział w wyświetleniach".

Politycy w tej kampanii postawili na Facebooka

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego powoli opadają wyborcze emocje, czas więc na pierwsze podsumowania - także w internetowej branży reklamowej. Sprawdź, która partia wydała najwięcej na kampanie na Facebooku i Google Ads i dowiedz się, dlaczego możemy poznać aż tak szczegółowe dane.

Reklamy Google Ads będzie coraz trudniej rozpoznać wśród wyników wyszukiwania

Z napisu „Reklama” znika zielony kolor - czcionka ma być teraz czarna, podobnie jak cały tekst reklam. Na razie zmiana ma dotyczyć tylko reklam Google Ads wyświetlanych na urządzeniach mobilnych.

Dlaczego Google nie pozwala na reklamy serwisów komputerowych?

Kilka dni temu pisaliśmy o blokowaniu reklam nieautoryzowanych serwisów komputerów, laptopów i sprzętu elektronicznego w Google Ads. Dlaczego Google zmienił zasady dla reklamodawców?

Facebook zmienia algorytm wyświetlania treści

W najbliższych tygodniach użytkownicy i prowadzący strony na Facebooku znów mogą się spodziewać zmian w algorytmach, odpowiedzialnych za wyświetlanie treści w tzw. News Feedzie.

Google Marketing Live - czas na duże zmiany w Google Ads

Nowe typy reklam Google Ads, możliwość dokonania transakcji w Google Shopping (a nie tylko w sklepie internetowym), ukłon w stronę użytkowników aplikacji mobilnych - w tym roku podczas Google Marketing Live zaprezentowano sporo nowości. Jakich najważniejszych zmian możemy się więc spodziewać w najbliższych miesiącach?

Google blokuje reklamy serwisów komputerowych

Jeśli promujesz w Google Ads serwis komputerowy, koniecznie zajrzyj na konto – w tym tygodniu Google rozpoczął masowe blokowanie reklam dotyczących usług związanych z naprawą sprzętu komputerowego i laptopów.

Garść nowości przed Google Marketing Live

Kilka dni przed swoją coroczną konferencją Google zdecydował się uchylić nieco rąbka tajemnicy i na swoim blogu zapowiedział, jakich nowości możemy się spodziewać podczas wydarzenia.

Jak i dlaczego warto nadać odpowiednie uprawnienia w Google Analytics?

Zapamiętaj dwie ważne zasady, które pozwolą Ci zarządzać w Google Analytics poziomami uprawnień poszczególnych użytkowników.

Nowość: obowiązkowa informacja o kosztach dostawy w Google Shopping

Reklamodawcy, którzy promują swoje produkty za pomocą kampanii produktowych (Google Shopping), po 31 lipca 2019 r. obowiązkowo będą musieli podawać informację o kosztach dostawy.

Google szykuje się do śledzenia równoległego, ale ma już opóźnienia

W ślad za kampaniami Google Ads w wyszukiwarce śledzenie równoległe ma zostać włączone też w kolejnych kampaniach - w sieci reklamowej (bannerowej) oraz kampaniach video na Youtubie. O ile w przypadku pierwszej z nich termin jest już znany, o tyle w przypadku kampanii video trochę będziemy musieli jeszcze poczekać na szybsze wczytywanie się stron docelowych.

Droga klienta do Twojego sklepu może być długa i kręta

W jednym ze swoich raportów Google pokazał, jak złożona może być ścieżka od momentu powstania potrzeby zakupowej aż do złożenia zamówienia i zakupu.

Jak dodać słowa kluczowe do istniejącej kampanii w nowym planerze słów kluczowych?

Od ponad trzech tygodni na większości kont Google Ads dostępna jest nowa wersja planera słów kluczowych. Dotychczasowa wersja zostanie niebawem wycofana.

Czy reklamy Google Ads na dobre wkroczą do Map Google?

Choć lokalne reklamy Google Ads już dziś są widoczne w Mapach Google, to jednak na razie są to raczej nieliczne przypadki. Czy wkrótce się to zmieni? Już po raz kolejny jeden z szefów Googla przyznał, że istnieje kilka możliwości zarabiania na Mapach.

Jak Facebook wykorzystuje dane osobowe?

Facebook musi teraz podawać więcej szczegółowych informacji o tym, w jaki sposób wykorzystuje dane osobowe swoich użytkowników - w tym do sprzedaży odpowiednio ukierunkowanych reklam.

4 ważne zasady, które już dziś możesz wprowadzić na swojej stronie

Bez względu na to, czy budujesz swoją firmową stronę internetową od zera, czy chcesz wprowadzić w swojej witrynie tylko drobne poprawki, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Google podpowiada, jakie wskaźniki warto śledzić w swoich kampaniach

W kampaniach Google Ads można skorzystać z nowej funkcji - „Zalecane kolumny”. Rekomendowane przez Google kolumny są ściśle powiązane z typem wybranej kampanii i jej ustawieniami.

Co Twój sklep internetowy zyskuje dzięki kampanii Google Ads?

Prócz większej sprzedaży prowadzenie kampanii Google Ads może przynieść też dodatkowe informacje (m.in. o jakości strony internetowej) czy pomoc w promocji marki.

Ponad 2 biliony odrzuconych reklam w Google Ads w 2018 roku

Google podsumowuje działania na rzecz bezpieczeństwa reklamodawców i odbiorców reklam wdrażane w 2018 roku w systemie reklamowym Google Ads.

Reklamy polityczne na Facebooku? Przed eurowyborami czas na nowe zasady

Kilka tygodni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Facebook podał nowe zasady, związane z emisją reklam politycznych na terenie UE. W ten sposób portal chce się zabezpieczyć przed rozpowszechnianiem tzw. fake-newsów, które mogą mieć wpływ na wybór nowych europarlamentarzystów.

Jak od razu zarabiać na kampanii Google Ads?

Portal Harvard Business Review Polska całkiem słusznie przypomniał, że głównym celem wszystkich działań promocyjnych jest jak najwyższy zysk. W jaki sposób o zwrocie z inwestycji można myśleć w kontekście prowadzenia kampanii Google Ads?

Na czym polegają inteligentne kampanie produktowe Google Ads?

Inteligentne kampanie produktowe pojawiły się w Google Ads pod koniec ubiegłego roku. Mają być kolejnym mocno zautomatyzowanym rozwiązaniem pozwalającym na prowadzenie skutecznych działań reklamowych osobom z mniejszym doświadczeniem.

Sprawdź, jakich nowości od Google Ads nie możesz przegapić – cz. 3

Sprawdźmy najważniejsze zmiany, które Google zafundował swoim reklamodawcom od początku roku.

Google testuje nowy wygląd reklam tekstowych?

Kilka dni temu w Stanach i w Europie pojawiły się informacje o tym, że niektórym użytkownikom przeglądarki Chrome Google wyświetlił reklamy tekstowe w innej niż dotychczas postaci. Czym się różniły?

Google znów ukarany za monopol na rynku reklamy internetowej

To już kolejna kara dla Googlea - tym razem na celowniku Komisji Europejskiej znalazła się usługa AdSense. Za nadużywanie monopolu na rynku reklamy internetowej Google musi zapłacić prawie 1,5 miliarda euro.

Sposób doładowania konta Google Ads wpływa na kampanie

Okazuje się, że częstotliwość oraz wysokość wpłat dokonywanych na konto Google Ads nie pozostają obojętne dla wyników kampanii prowadzonych na koncie.

Oznaczenie reklamy Google Ads zmieni wkrótce kolor?

Google nadal eksperymentuje z wyglądem reklam tekstowych w sieci wyszukiwania – czy wkrótce oznaczenie reklamy będzie koloru czarnego i znajdzie się nad reklamą Google Ads, dzięki czemu będzie lepiej widoczne?

Za awarię Facebooka odpowiadają hakerzy?

Kilka dni temu użytkownicy Facebooka zostali bez ostrzeżenia wylogowani z portalu i przez dłuższy czas nie mogli zalogować się z powrotem. Awaria dotyczyła także Messengera.

Odrzucone reklamy Google Ads? Teraz będzie to mniejszy problem

Google zamierza wprowadzić nowe funkcje ułatwiające zarządzanie odrzuconymi reklamami Google Ads, dodatkowo łatwiejsze ma być śledzenie statusu odwołania się od decyzji Google o odrzuceniu reklamy.

Dlaczego czasem nie warto ustawiać śledzenia połączeń z reklam?

Raporty połączeń z reklam tekstowych Google Ads pozwalają na monitorowanie liczby połączeń telefonicznych wykonanych bezpośrednio z poziomu reklamy. Czasem jednak ich włączenie może okazać się ryzykowne.

Wyszukiwarka grafik teraz także z reklamami produktów

Google chce wykorzystać fakt, że połowa z nas, szukając informacji o konkretnym produkcie, ogląda też jego zdjęcia w serwisie z grafikami. Kilka dni temu pojawiła się więc informacja o włączeniu Google Grafiki do sieci wyszukiwania – dzięki temu reklamodawcy zyskają możliwość zaprezentowania swoich produktów w nieco bardziej atrakcyjny sposób niż do tej pory.

Kampania czy grupa reklam – jak poprawnie tworzyć strukturę konta Google Ads?

Czy lepiej stworzyć nową kampanię Google Ads czy w ramach istniejącej kampanii stworzyć nową grupę reklam? Zanim odpowiesz sobie na to pytanie, poznaj najważniejsze fakty o strukturze swojego konta Google Ads.

Nowość: reklamy typu „Tylko połączenie” teraz będą nieco dłuższe

Dodatkowe nagłówki, wydłużony tekst oraz publikacja nazwy firmy w innym miejscu niż dotychczas - takich zmian mogą się wkrótce spodziewać reklamodawcy, korzystający z reklam Google Ads typu ,,Tylko połączenie".

Średnia pozycja reklamy znika z raportów Google Ads

Kilka dni temu w jednym krótkim artykule Google poinformował, że wskaźnik „Średnia pozycja reklamy” nie będzie już dostępny w panelu Google Ads.

Nowość: kampanie Google Ads promujące aplikacje

Reklamodawcy zainteresowani promowaniem swojej aplikacji za pomocą kampanii Google Ads, teraz będą korzystać z nowego typu kampanii pod nazwą ,,kampanie promujące aplikacje". Reklamodawcy korzystający z tego rozwiązania nie muszą się obawiać - na szczęście oznacza to tylko zmianę samej nazwy.

Dlaczego warto uzupełniać opisy linków do podstron w rozszerzeniach reklamy tekstowej?

Okazuje się, że nawet jeśli do reklam tekstowych dodamy rozszerzenia linków do podstron, ale bez opisów, Google może chętniej wyświetlić swoje automatyczne rozszerzenia.

Wraca pomysł na reklamy Google Ads w formacie karuzeli

Jeden z branżowych portali poinformował o nowych testach Googlea - reklama tekstowa w wyszukiwarce została wzbogacona o zdjęcia reklamowanego produktu. Czy to oznacza, że po testach w branży motoryzacyjnej nowy typ reklamy będzie też dostępny dla reklamodawców z innych branż?

Google Shopping Insights podpowie, jakich produktów szukają konsumenci

Odświeżone niedawno narzędzie – Google Shopping Insights – pozwala na przeglądanie i porównywanie zainteresowania konkretnymi markami lub produktami w dowolnym okresie czasu.

Reklama Google Ads, która skutecznie sprzedaje – trzy ważne pytania

Twoja reklama ma wyróżnić się wśród konkurencji i pomóc w skutecznej sprzedaży Twojej oferty? Odpowiedz sobie na trzy ważne pytania i poznaj zasady, którymi powinieneś kierować się przy tworzeniu każdej reklamy tekstowej Google Ads.

Śledzenie równoległe w kolejnych kampaniach Google Ads

Śledzenie równoległe będzie wkrótce dostępne także w kampaniach w sieci reklamowej (tzw. bannerowych) oraz w kampaniach video. A od lipca ma być obowiązkowo wprowadzone u wszystkich reklamodawców.

Nowość w kampaniach w wyszukiwarce: udział w kliknięciach

Udział w kliknięciach, czyli nowy wskaźnik w kampaniach Google Ads w sieci wyszukiwania, pomoże ocenić, jak duży jest potencjał na uzyskanie dodatkowych kliknięć w reklamę.

Dlaczego warto korzystać z Google Search Console?

Google Search Console to darmowe narzędzie dla programistów i webmasterów pozwalające zwiększyć skuteczność strony internetowej w wyszukiwarce Google. W jaki sposób?

Dane z Google Analytics możesz podejrzeć w panelu Google Ads

Najważniejsze dane, dotyczące zaangażowania użytkowników pochodzących z reklam Google Ads, możesz sprawdzić już w samym panelu – wystarczy odpowiednio skonfigurować widok danych na poziomie kampanii, grup reklam, słów kluczowych lub reklam i rozszerzeń.

Jak analizować wynik optymalizacji konta Google Ads?

Od niedawna można już sprawdzać zapowiadany wcześniej wynik optymalizacji konta lub kampanii Google Ads. Dowiedz się, czym jest wynik i jakie działania mogą mieć na niego wpływ.

Google zarabia na reklamach coraz więcej

Dominacja Google na światowym rynku reklamy internetowej ciągle rośnie – wynika z podsumowania 2018 roku. Co to oznacza dla reklamodawców?

Jak pozyskać klientów w branży e-commerce?

Branża e-commerce dynamicznie się rozwija, a swoich klientów przyciąga głównie dzięki działaniom na Facebooku i Google Ads – wynika z raportu „Multiwyzwania”, opublikowanego przez firmę Shoper.

Wiele polskich firm wciąż funkcjonuje bez stron internetowych

Według dziennika „Rzeczpospolita” w niektórych branżach nawet połowa polskich przedsiębiorstw funkcjonuje bez firmowej strony internetowej.

Nowość: kolejne reklamy wideo, których nie można pominąć

Google umożliwia wszystkim reklamodawcom wybór kolejnego formatu reklamy wideo. 15-sekundowy film reklamowy, którego nie można pominąć, teraz będą mogli ustawić także reklamodawcy prowadzący kampanie aukcyjne. Sprawdź, w jaki sposób można to zrobić.

Google chce przejąć kontrolę nad prowadzeniem kampanii Ads (AdWords)

Część reklamodawców otrzymała kilka dni temu alarmującą wiadomość – Google deklaruje prowadzenie kampanii w imieniu reklamodawcy. Na szczęście, funkcję można wyłączyć, jednak najlepiej zrobić to w określonym terminie.

Skąd pozyskiwać słowa kluczowe do kampanii Google Ads?

Słowa, jakimi klienci nazywają oferowane przez firmę usługi czy produkty są istotne nawet wtedy, gdy firma nie prowadzi kampanii Google Ads. Gdzie ich szukać?

Wirtualna rzeczywistość na dobre zagościła na Facebooku

– Druga połowa 2018 r. była dla reklam AR (czyli wirtualnej rzeczywistości – red.) obiecująca. Bardzo dobrze sobie radziły w feedzie facebookowym. Sprawdzało się to np. w branży beauty i mody, gdzie można było przymierzyć makijaż, okulary słoneczne, ubrania – powiedział Mark Rabkin, szef działu reklamy w Facebooku w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Czy bezpośrednie wejścia na stronę mogą być rezultatem kampanii Google Ads?

Czasami, mimo prowadzenia kampanii Google Ads, w Analyticsie widzimy, że najwięcej wejść na stronę odnotowano z ruchu bezpośredniego (tzw. direct). Czy takie wejścia na stronę i późniejsze konwersje mogą być skutkiem kampanii?

Zbliża się następna kara dla Google?

Nadchodzi kolejny etap walki Komisji Europejskiej z monopolem Google? Tym razem na celowniku znalazła się usługa Google Adsense, pozwalająca właścicielom stron internetowych zarabiać na reklamach.

Irytujące reklamy? W przeglądarce Chrome niedługo będzie to przeszłość

Od 9 lipca użytkownicy Google Chrome z całego świata nie będą się już musieli borykać z irytującymi reklamami.

5 ważnych kwestii, które musisz wiedzieć o słowach kluczowych

Jeśli dobranie odpowiednich słów kluczowych sprawa Ci kłopot lub jeśli dopiero szykujesz się do ustawienia pierwszej kampanii Google Ads, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Ile palców ma koń, czyli czego poszukujemy w wyszukiwarce Google?

Jak co roku Google zaprezentował zestawienie najpopularniejszych haseł - w zeszłym roku Polacy najczęściej pytali o m.in. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, wybory samorządowe, Tomasza Mackiewicza, Meghan Markle, zarobki radnych czy... liczbę palców u konia.

Konfiguracja konta Google Ads krok po kroku

Stworzenie konta Google Ads może się wydawać prawdziwym wyzwaniem, jeśli ktoś nie miał wcześniej z tym w ogóle do czynienia. Dlatego postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik, idealny dla osób rozpoczynających prowadzenie swojej pierwszej kampanii.

Dlaczego teksty na stronie powinny być napisane prostym językiem?

Zarówno w codziennym użyciu języka mówionego, jak i w trakcie pisania, mamy tendencję do nadmiernego komplikowania tego, co chcemy przekazać. Niestety, zwykle wpływa to negatywnie na naszą komunikatywność. Prostota i oszczędność są dziś szczególnie ważne w sieci.

Google Ads dla początkujących – o czym warto pamiętać?

Kampania Google Ads to nie tylko mechaniczne ustawianie w panelu i kontrolowanie stawek - także od skutecznej strategii działania, optymalizacji i strony internetowej zależy, czy uda Ci się osiągnąć sukces.

Sprawdź, jakich nowości od Google Ads nie możesz przegapić - cz. 2

W jednym miejscu podsumowaliśmy najważniejsze nowości z ostatnich tygodni. Znajdują się tu rozwiązania, które Google już wprowadził w kampaniach Ads lub takie, których możemy się wkrótce spodziewać.

Uwaga na automatycznie zastosowane propozycje reklam

Postępująca w systemie Google Ads automatyzacja staje się coraz bardzie uciążliwa, szczególnie z tego względu, że na większość zmian, jako administrator czy menedżer konta, nie mamy bezpośredniego wpływu można się na nie nie tyle zgodzić, co z nich zrezygnować.

Nowość: reklamy video wzbogacone o nowe rozszerzenie

Google zamierza wycofać z reklam Youtube nakładkę z wezwaniem do działania, a w jej miejsce wprowadzi nowe rozszerzenie.

Trendy w zachowaniach potencjalnych klientów wykorzystaj w kampanii Google Ads

Google podpowiada, jakim charakterystycznym zachowaniom użytkowników warto się przyjrzeć i w jaki sposób można wykorzystać je w kampaniach Google Ads (AdWords).

Jak tworzyć reklamy elastyczne, które pomogą w sprzedaży?

Reklamodawcy będą teraz mieli nowe narzędzia, które pomogą im w tworzeniu i optymalizacji skutecznych reklam elastycznych w wyszukiwarce Google.

Reklamy typu „Tylko połączenie” z prawdziwymi nazwami firm

Reklamodawcy, którzy w swoich kampaniach Google Ads stosują reklamy tekstowe typu „Tylko połączenie”, będą musieli teraz podawać w tekstach reklam prawdziwe nazwy swoich firm.

Rozszerzenia lokalizacji – co warto o nich wiedzieć?

Rozszerzenia lokalizacji są bardzo istotnym elementem reklam, który warto dodać do swojej kampanii. Oczywiście tylko w sytuacji, gdy sprzedaż jest prowadzona również w punkcie stacjonarnym.

Koniec geoblokowania w handlu internetowym

3 grudnia zaczęło obowiązywać nowe unijne prawo znoszące tzw. geoblokowanie w e-commerce. Co to oznacza dla sklepów sprzedających swoje produkty w sieci?

Nowe bloki reklamowe pojawią się na YouTube?

Google chce sprawdzić, jaką skuteczność będą miały reklamy wideo emitowane przed filmem na YouTube jedna po drugiej.

Nowości w raportowaniu połączeń i wiadomości w kampaniach Google Ads

Połączenia z rozszerzeń lokalizacji z reklam Google Ads mogą być teraz automatyczne zliczane jako konwersje – warunkiem jest włączenie raportu połączeń telefonicznych na poziomie całego konta.

Dotychczasowe zmiany w Google Shopping to za mało?

Wciąż nie milkną echa decyzji Komisji Europejskiej, która w połowie 2017 roku nałożyła na Googlea karę za nieuczciwą konkurencję związaną z Google Shopping (Google Zakupy). W ostatnim czasie coraz głośniej słychać, że wprowadzone do tej pory zmiany to wciąż za mało, a Google wcale swoich praktyk nie zaprzestał.

Google dobiera kampanię do celu biznesowego

Google proponuje uproszczenie procesu tworzenia kampanii Google Ads (AdWords) - do celu biznesowego podanego przez reklamodawcę od razu dobiera typ kampanii.

Nowość od Googlea: precyzyjnie oceń średnią pozycję swojej reklamy

Chcesz jeszcze dokładniej wiedzieć, gdzie na stronie z wynikami wyszukiwania wyświetlają się Twoje reklamy Google Ads (AdWords)? Przygotuj się na nowe rodzaje danych, związanych z pozycją reklamy w sieci wyszukiwania Googlea.

Jak szybko działa Twoja firmowa strona? Nowe dane pomogą w analizie

Google szykuje się do aktualizacji swojego narzędzia PageSpeed Insights, które pozwala ocenić szybkość działania strony internetowej. Dzięki temu użytkownicy uzyskają do analizy swoich witryn nowe, ważne dane.

Ustawienia języka w kampaniach Google Ads – na co warto zwrócić uwagę?

Mogłoby się wydawać, że wybór i ustawienie języka jest jednym z najłatwiejszych etapów konfigurowania kampanii Google Ads. Warto jednak wiedzieć o kilku ważnych kwestiach dotyczących ustawień języka.

Kierujesz reklamy Google Ads do konkretnych klientów? Sprawdź nowe wymagania

Od niedawna każdy reklamodawca, który chce kierować reklamy Google Ads (AdWords) do konkretnych klientów w wyszukiwarce, na Youtubie i Gmailu, musi spełnić dodatkowe wymagania, związane z historią swojego konta.

3 zasady przygotowania skutecznego hasła CTA

Jeśli użytkownik ma wykonać na stronie konkretną czynność, to trzeba mu to wyraźnie przekazać - dlatego odpowiednie wezwanie do działania (CTA) ma kluczowe znaczenie w każdej kampanii Google Ads (AdWords).

Czy klienci wracają do sklepu dzięki kampanii Google Ads?

Do konwersji offline Google dodał podział na klientów nowych i powracających. Pozwoli to na ocenę, czy kampania Google Ads (AdWords) skłania klientów do ponownej wizyty w sklepie stacjonarnym.

Jak odzyskać zlikwidowane przez Google konto reklamowe?

Na początki tego roku Google poinformował, że nieaktywne konta Google Ads (wtedy jeszcze AdWords) będą likwidowane. Czy istnieje szansa odzyskania usuniętego przez Google konta?

Google chce wprowadzić e-maila do rozszerzeń wiadomości

Google zapowiedział aktualizację rozszerzeń wiadomości w kampaniach Google Ads (AdWords) - dzięki temu użytkownik będzie mógł wysłać z poziomu wyszukiwarki nie tylko sms-a, ale także wiadomość mailową.

Telewizory - nowy typ urządzeń w kampaniach Google Ads

Google chce precyzyjniej docierać z reklamami do tych użytkowników, którzy Youtuba oglądają na telewizorach. Dlatego do kampanii video wprowadzony został nowy rodzaj urządzeń - odbiorniki telewizyjne.

Czy przeglądarka Chrome na telefony z Androidem nie będzie już darmowa?

Aplikacje z Google Play albo darmowa przeglądarka Google Chrome – po 29 października kupujący smartfony z systemem operacyjnym Android będą musieli zdecydować się na jedną opcję i ewentualnie zapłacić za drugą.

Jak sprawdzić dzienny koszt kliknięć w nowym panelu Google Ads?

Kolejna zmiana w Google Ads znacznie utrudniła dotarcie do tak ważnej informacji, jak dzienny koszt kliknięć. Gdzie jej teraz szukać?

Wyszukiwania z Google Moja Firma wykorzystaj w kampanii Google Ads

Wśród statystyk Google Moja Firma można znaleźć także słowa kluczowe, przydatne do prowadzenia kampanii Google Ads (AdWords).

Wyszukiwania lokalne w Google Ads to nie tylko szukanie miejsc

Google postanowił przeanalizować, czego tak naprawdę poszukują użytkownicy, wpisujący do wyszukiwarki frazy zawierające słowa „blisko” lub „w pobliżu” – okazuje się, że chodzi nie tylko o znalezienie konkretnych miejsc, ale także o spełnianie potrzeb, określonych według różnych kryteriów.

Ostateczne pożegnanie ze starym panelem Google Ads

Czas na rozstanie z dotychczasowym panelem Google Ads (AdWords) - od 25 października 2018 roku zacznie się praca wyłącznie w nowym panelu

Google monitoruje i nagrywa połączenia z reklam tekstowych

Google monitoruje i nagrywa połączenia, zainicjowane z poziomu reklam tekstowych w wyszukiwarce. Na szczęście, na razie nowość wprowadzona została tylko w Stanach Zjednoczonych, na dodatek dotyczy tylko niewielkiej części rozmów.

4 ważne ustawienia Google Ads, które pomogą w prowadzeniu lokalnego biznesu

Jak najlepiej trafić z reklamą Google Ads do tych osób, które kupują i korzystają z usług w swojej najbliższej okolicy?

Błędy, które zniechęcą potencjalnych klientów do firmowej strony

Przed uruchomieniem kampanii Google Ads (AdWords) warto krytycznie przyjrzeć się firmowej stronie. Czasem kilka drobnych zmian na stronie to dużo większy zysk z kampanii.

Kolejny wyciek danych z Facebooka - czy użytkownicy stracą zaufanie do serwisu?

Po kwietniowej aferze Cambridge Analytica Facebook znów ma problemy - pod koniec września portal społecznościowy poinformował, że przez lukę w jednej z funkcji z 50 milionów kont można było korzystać przez blisko rok bez autoryzacji.

Inteligentne określanie stawek w sieci reklamowej Google i w sieci wyszukiwania

Nowość w kampaniach Google Ads - na stronach partnerów w sieci wyszukiwania i w sieci reklamowej Google reklamodawcy mogą już używać strategii inteligentnej wyceny i inteligentnego określania stawek.

Reklamy kryptowalut powrócą do Google Ads?

Google zapowiedział zniesienie blokady na reklamowanie kryptowalut, ale na razie tylko w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Nowe zasady mają zostać wprowadzone w październiku 2018 roku.

Jak przygotować sklep do kampanii Google Shopping?

Przed uruchomieniem kampanii Google Shopping warto spojrzeć krytycznym okiem na stronę swojego sklepu, ponieważ to na jej podstawie potencjalny klient podejmie ostateczną decyzję o zakupie.

Sprawdź, jakich nowości od Google Ads nie możesz przegapić

W minionym kwartale Google wręcz zasypał reklamodawców nowościami. Zgromadziliśmy je w jednym miejscu - tak, by można je było łatwo odnaleźć.

Facebook pomoże znaleźć pracownika

Facebook chce ułatwić użytkownikom szukanie pracy, a firmom – pomóc znaleźć odpowiednich kandydatów. Od niedawna w serwisie można znaleźć nową zakładkę – „Oferty pracy”.

Uwaga na rozszerzenia automatyczne w reklamach tekstowych – jak je wyłączyć?

Od pewnego czasu Google może dodawać do naszych reklam tekstowych tzw. rozszerzenia automatyczne – czyli dołączać do wyświetlanego w wyszukiwarce tekstu dodatkową treść, nad którą nie panujemy.

Reklamy produktowe Google Shopping teraz z materiałami video?

W reklamach produktowych Google Shopping (Google Zakupy) - dotychczas składających się ze zdjęcia i tekstu - ma się pojawić możliwość umieszczenia materiałów video.

Nowość w Google: elastyczne reklamy displayowe wkrótce u wszystkich reklamodawców

Elastyczne reklamy displayowe w ciągu kilku najbliższych miesięcy mają zostać wprowadzone u reklamodawców na całym świecie. Zastąpią w ten sposób reklamy elastyczne, znane z kampanii prowadzonych w sieci reklamowej Googlea.

Kiedy kampania produktowa Google Shopping nie jest dobrym rozwiązaniem?

Wiele osób zastanawiających się nad promowaniem swojego e-sklepu w sieci myśli w pierwszej kolejności o rozpoczęciu kampanii Google Shopping. Jednak nie w każdym wypadku kampania produktowa będzie najlepszym rozwiązaniem.

Z pustego i Salomon nie naleje… Zasady prowadzenia kampanii z ograniczonym budżetem

Przemyślana strategia marketingowa staje się szczególnie ważna w kampaniach z ograniczonym budżetem. Jak najefektywniej wykorzystać nawet niewielkie środki?

Zmiany w dopasowaniu ścisłym w kampaniach Google Ads

Dopasowanie ścisłe słowa kluczowego nie będzie już tak precyzyjne jak wcześniej - teraz wyświetlenie reklamy tekstowej Google Ads będzie zależało także od kontekstu wyszukiwania.

Dane z kampanii Google Ads wykorzystaj w biznesie

Wnioski, pozyskane dzięki analizie danych, muszą przekładać się na działanie organizacji - twierdzi Patryk Choroś, Business Development Director w SAS Polska w wywiadzie dla Harvard Business Rerview. Podobnie można wykorzystać dane, pozyskane podczas prowadzenia kampanii Google Ads (AdWords).

Dlaczego warto prowadzić kampanię z nazwą własnej firmy?

Dlaczego, mimo wysokiej pozycji wśród organicznych wyników wyszukiwania, warto zainwestować również w reklamy wyświetlające się w odpowiedzi na zapytania z nazwą własnej firmy?

Google kończy 20 lat

We wrześniu 2018 roku mija równo 20 lat od założenia najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie. Bez niej trudno dziś wyobrazić sobie Internet, a wyniki wyszukiwania trudno dziś wyobrazić sobie bez reklam Google AdWords (Ads). Co jeszcze zmieniło się od tamtego momentu? Z jakimi wyzwaniami w świecie internetowej reklamy musi mierzyć się dziś Google?

Teraz więcej tekstu w reklamach tekstowych Google Ads (AdWords)

Za dużą zmianą podążają zmiany mniejsze – od kiedy system reklamowy Google AdWords przekształcił się w Google Ads nie ma właściwie dnia, żeby w panelu administracyjnym nie pojawiły się jakieś nowości. Tym razem zmianie uległa jednak sama reklama tekstowa.

Facebook dla organizacji pozarządowych

Facebook wprowadza nowość: organizacje pozarządowe i instytucje edukacyjne w Polsce mają teraz darmowy dostęp do platformy Workplace, która ułatwia współpracę i dzielenie się zadaniami.

Gdzie szukać najczęstszych błędów w kampaniach Google AdWords?

Błędy w kampanii Google AdWords mogą czasem sporo kosztować - dlatego niektóre wskaźniki warto najpierw dokładnie poznać, a potem regularnie sprawdzać.

Elastyczne reklamy tekstowe AdWords wprowadzane u kolejnych reklamodawców

Po szumnych zapowiedziach przyszedł czas na zmiany w kampaniach AdWords w wyszukiwarce - na kolejnych kontach Google powoli wprowadza możliwość tworzenia elastycznych reklam tekstowych. Sprawdź, dlaczego nie będzie to dobre rozwiązanie u wszystkich reklamodawców.

Google śledzi lokalizację użytkowników, nawet jeśli sobie tego nie życzą

Google przechowuje dane o lokalizacji użytkowników, nawet jeśli nie są oni do końca tego świadomi lub sobie tego nie życzą - podała kilka dni temu amerykańska agencja prasowa Associated Press.

5 skutecznych sposobów na zaoszczędzenie budżetu w kampanii Google AdWords

Poznaj kilka skutecznych działań, dzięki którym zwiększanie budżetu na kampanię AdWords nie zawsze musi być konieczne.

Skąd oni się biorą? Czyli: jak analizować źródła ruchu w Analyticsie

Wydawać by się mogło, że sprawa jest prosta: mamy ruch organiczny oraz ruch płatny, dzięki danym z Google Analytics porównujemy jeden z drugim i wyciągamy wnioski dotyczące skuteczności naszych działań marketingowych w sieci.

Jak w prosty sposób dodać rozszerzenia lokalizacji do reklam graficznych?

Dla wielu reklamodawców kampanie AdWords prowadzone lokalnie będą idealnym rozwiązaniem - dlatego warto wiedzieć, że rozszerzenia lokalizacji i połączeń nie są zarezerwowane wyłącznie dla reklam tekstowych wyświetlanych w wyszukiwarce.

Google: każda sekunda opóźnienia w ładowaniu się strony to utrata nawet 1/5 konwersji

Po raz kolejny Google przekonuje do technologii AMP pozwalającej znacznie skrócić czas ładowania się strony na urządzeniach mobilnych. Dlaczego?

Sprawdź, czy dzięki połączeniom z kampanii AdWords pozyskujesz klientów

Śledzenie informacji o połączeniach telefonicznych pomaga ocenić, czy dzięki kampanii Google AdWords reklamodawca realizuje swoje biznesowe cele i skutecznie pozyskuje klientów.

Jak zmienić adres strony na URL z HTTPS w reklamach AdWords bez utraty danych o ich historycznych wynikach?

W związku z coraz większą dbałością Google o bezpieczeństwo użytkowników, zarówno pośród wyników organicznych w wyszukiwarce, jak i w reklamach AdWords lepszą pozycję zyskują witryny używające protokołu HTTPS. Jak zmiana szyfrowania wpływa na adresy URL w reklamach AdWords?

Jak zmiany na firmowej stronie mogą pozytywnie wpłynąć na sprzedaż (case study)

Zobacz, w jaki sposób kilka zmian dokonanych w kampanii Google AdWords i na firmowej stronie internetowej wpłynęły na większą sprzedaż u jednego z naszych Klientów.

Śledzenie równoległe w końcu na wszystkich kontach AdWords

Szybsze wczytywanie się stron po kliknięciu w reklamę AdWords? To możliwe i już niedługo całkiem realne - do końca października 2018 r. Google chce uruchomić śledzenie równoległe na wszystkich kontach reklamodawców.

Dziś dentysta to za mało: AdWords dla gabinetów stomatologicznych

Mogłoby się wydawać, że promowanie usług stomatologicznych za pomocą kampanii Google AdWords to temat mało skomplikowany. Po latach praktyki wiemy jednak, że wcale tak nie jest. Dlaczego?

Koniec Google Hotel Ads: od 24 lipca kampanię promującą hotel ustawimy w Google Ads

Nadchodzi koniec Google Hotel Ads – osobna do tej pory usługa zostanie niebawem włączona do systemu reklamowego Google AdWords. A właściwie Google Ads.

Treści, które na Facebooku opublikujesz za darmo

Grafiki, teksty, materiały wideo, a może modne ostatnio relacje na żywo? Sprawdź, które bezpłatne treści najlepiej sprawdzą się na firmowej stronie na Facebooku.

Podobne wyszukiwania teraz także w reklamach AdWords

„Wyszukiwania podobne do...” – znane do tej pory z bezpłatnych wyników wyszukiwania – Google wprowadza teraz do reklam tekstowych AdWords. Co nowe rozwiązanie oznacza dla reklamodawców?

Google Hotel Ads: płatna wersja Google Maps dla hoteli?

Google Hotel Ads to przeznaczone dla hoteli i miejsc świadczących usługi noclegowe narzędzie pozwalające reklamować się w wyszukiwarce w sposób zbliżony do platform typu booking.com. Jakie możliwości daje Google Hotel Ads?

Słowa, słowa, słowa... Czy warto dodawać do kampanii słowa z małą liczbą wyszukiwań?

Wszyscy znamy wyświetlający się na czerwono na liście słów kluczowych w AdWords komunikat: mała liczba wyszukiwań. Jeśli dotyczy on kilku fraz w grupie reklam, zwykle nie zatrzymujemy na nim wzroku. Jeśli jednak informacja pojawia się przy większości słów kluczowych...

Przewodnik po elastycznych reklamach graficznych AdWords

Elastyczne reklamy graficzne to doskonała alternatywa dla gotowych reklam statycznych, przygotowywanych przez grafików. Sprawdź, w jaki sposób należy się przygotować do stworzenia swojej pierwszej reklamy.

Google automatycznie tworzy konwersje w kampaniach AdWords

Automatycznie tworzone konwersje widoczne są teraz u tych reklamodawców, którzy mają połączone konto AdWords z wizytówką Google Moja Firma.

Nowości w plikach danych w kampaniach Google Shopping

Reklamodawcy, prowadzący kampanie Google Shopping powinni uważnie sprawdzić swoje pliki danych – także te, które wcześniej zostały odrzucone. Kilka dni temu Google wprowadził ważne nowości, dotyczące przygotowania plików z danymi o produktach.

Google Ads zastąpi Google AdWords już 24 lipca

Od kilku dni w sieci pojawiają się informacje o tym, że Google zamierza przekształcić system reklamowy AdWords w Google Ads. Wciąż nie wiadomo, co dokładnie ulegnie zmianie. Wiadomo natomiast, kiedy.

Koniec Google AdWords? Po 18 latach nadeszła pora na Google Ads

Google szykuje swoim reklamodawcom prawdziwą rewolucję. Dostępny od 18 lat system reklamowy AdWords zostanie zastąpiony nowym rozwiązaniem - Google Ads.

Zdobądź nawet 10 tysięcy dolarów na kampanię Google Ads w programie Google Ad Grants

Google Ad Grants to przeznaczony dla organizacji pożytku publicznego (organizacji non profit) program pozwalający korzystać z wielu narzędzi Google za darmo.

Oznaczenia stron AMP pojawią się w reklamach AdWords?

Szykuje się kolejna nowość w wyglądzie reklam tekstowych AdWords? W Stanach Zjednoczonych w wyszukiwarce Google pojawiły się reklamy ze znakiem błyskawicy, symbolizującym stronę opartą na technologii AMP.

Nowy panel Google AdWords już na stałe

Nowa wersja panelu AdWords zostanie włączona w lipcu - zapowiedziało oficjalnie Google. Jak się do tego przygotować, by nie przegapić najważniejszych zmian?

Nie tylko Booking.com: wykorzystaj Google AdWords do promowania swojego hotelu w sieci!

Wielu hotelarzy czy właścicieli innych miejsc oferujących usługi noclegowe jest przekonanych o tym, że ich obecność w sieci wymaga oddania się na łaskę i niełaskę zewnętrznych pośredników. Czy tak naprawdę jest?

Kontrowersyjna decyzja Google: AdWords blokuje reklamy dotyczące leczenia uzależnień

Od ubiegłego czwartku osoby promujące w sieci usługi związane z leczeniem uzależnień nie mogą publikować nowych reklam. Stopniowo będą również blokowane dotychczas aktywne kampanie.

Poznaj słowa kluczowe, za które w Google AdWords zapłacisz najwięcej

60 zł za kliknięcie w reklamę? W niektórych kampaniach AdWords jest to możliwe. Sprawdź, w przypadku jakich fraz i jakich branż reklamodawcy muszą sięgać do kieszeni głębiej niż inni.

Co poszło nie tak: skąd biorą się różnice pomiędzy liczbą konwersji w Google AdWords i Analytics?

Korzystający na co dzień z Google AdWords i połączonym z nim kontem Google Analytics często dostrzegają rozbieżności pomiędzy danymi o konwersji dostępnymi w obu miejscach. Czy trzeba się nimi przejmować?

Administratorzy stron na Facebooku też przetwarzają dane użytkowników

Ważna wiadomość dla wszystkich, którzy administrują stronami biznesowymi na Facebooku - Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że ich administratorzy odpowiadają za przetwarzanie danych użytkowników w takim samym stopniu jak sam Facebook.

Google wprowadza notatki do panelu AdWords

Notatki, tworzone na poziomie konta, kampanii lub grupy reklam, to spore ułatwienie dla osób, które wspólnie prowadzą kampania na jednym koncie AdWords.

Skróty i pojęcia, które przydadzą Ci się przy prowadzeniu kampanii AdWords

CTA, CPC, CTR... Pojęcia, na które natrafi reklamodawca w panelu AdWords, czasem naprawdę mogą zaskoczyć. Dlatego przedstawiamy dziś praktyczny przewodnik po najważniejszych skrótach, który przyda się każdej osobie rozpoczynającej przygodę z kampaniami AdWords.

Oceny sprzedawcy w reklamie tekstowej Google Ads - czy warto?

Od jakiegoś czasu Google proponuje na niektórych kontach AdWords dodanie do reklam tekstowych rozszerzenia z oceną sprzedawcy. Na czym ono polega i czy warto z niego skorzystać?

Reklamy na YouTube to też AdWords! Poznaj wszystkie typy kampanii Google Ads (AdWords)

Reklamy Google Ads (dawniej AdWords) to nie tylko reklamy tekstowe w wyszukiwarce, błędnie utożsamiane z pozycjonowaniem strony. System Google Ads daje dziś o wiele więcej możliwości – warto z nich skorzystać! Poznaj typy kampanii dostępnych w Google Ads.

Jaką strategię ustalania stawek wybrać w Twojej kampanii AdWords?

W czasie ustawiania kampanii AdWords można wybrać jedną z ośmiu strategii ustalania stawek za kliknięcie. Sprawdź, która z nich będzie najlepsza dla Twojej kampanii.

Jak Google AdWords może pomóc w rozwoju Twojego biznesu?

Czasem połączenie nawet niewielkiego budżetu z umiejętnym ustawieniem kampanii Google AdWords może przynieść szybkie efekty w postaci spektakularnego zwrotu z inwestycji.

Przede wszystkim szybciej i bezpieczniej – Google zadba o lepsze doświadczenia użytkowników

Zmiany wprowadzane ostatnio przez Google w systemie AdWords mają służyć lepszej ochronie klientów i poprawie customer experience. Co jest, według Google, najważniejsze w momencie interakcji klienta z witryną reklamodawcy?

Ile trzeba wydać, żeby zarobić? Szacunkowe koszty kampanii Google Ads (AdWords)

Zastanawiasz się nad uruchomieniem kampanii Google AdWords, ale nie wiesz, czy Cię na nią stać? Na podstawie wieloletniego doświadczenia podajemy szacunkowe koszty sensownej kampanii Google AdWords - takiej, która przyniesie wymierne zyski.

Kierowanie reklam AdWords na konkretne urządzenia - poradnik krok po kroku

Twoja strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych lub klienci poszukują Twojej oferty przede wszystkim na komputerach stacjonarnych? Rozwiązaniem może być kierowanie kampanii tylko na wybrane urządzenia - wystarczą odpowiednie ustawienia kampanii i umiejętne dostosowanie stawek za kliknięcie.

Google samodzielnie stworzy reklamy AdWords z nagłówków i tekstów

Zachęcony sukcesem elastycznych reklam graficznych, Google testuje także elastyczne rozwiązania w... reklamach tekstowych AdWords. Wystarczy podać kilka nagłówków i tekstów, by po chwili mieć wygenerowanych kilka wersji reklam.

Nowa wersja Edytora AdWords jest już dostępna

W nowej wersji Edytora AdWords można znaleźć takie nowości jak raport wyszukiwanych haseł, możliwość filtrowania danych czy wprowadzania zmian w importowanych plikach CSV.

Czy warto reklamować promocje i obniżki za pomocą Google AdWords?

Reklamodawcy prowadzący stale kampanie w Google AdWords często zastanawiają się, czy warto dodawać reklamy informujące o ofertach czasowych i okazjonalnych. Z doświadczenia wiemy, że właśnie w takich sytuacjach Google AdWords sprawdza się jako narzędzie pozwalające w szybki i skuteczny sposób dotrzeć do potencjalnych klientów.

Facebook ocenia wiarygodność wydawców publikujących w serwisie

Mark Zuckerberg spotkał się z przedstawicielami mediów podczas konferencji OTR w Menlo Park. Zapowiedział, że wiarygodne treści będą promowane w facebookowym news feedzie.

Nowe wyciągi od Google'a uzupełnią faktury

Google na początku maja zaskoczył swoich reklamodawców nowymi wyciągami. Nie zastąpią one faktur, tylko będą stanowić ich uzupełnienie.

Nowy format mobilnej reklamy wideo – OutStream

W systemie Google AdWords niedawno pojawił się nowy format reklamy wideo przeznaczonej do wyświetlania wyłącznie na urządzeniach mobilnych.

Nowa wersja Messengera - także z nowościami dla reklamodawców

Wkrótce firmy będą mogły w swoich komunikatorach stosować efekty AR (rozszerzonej rzeczywistości) - zapowiedział na konferencji F8 Mark Zuckerberg, szef Facebooka. Przyjrzyjmy się więc, co oznacza to dla branży e-commerce, która powinna najwięcej skorzystać na wprowadzanej nowości.

Jak przygotować plik danych do kampanii Google Shopping?

Sprawdź, jakie ważne elementy powinien zawierać plik danych użyty w kampanii Google Shopping (Google Zakupy), by został zaakceptowany przez Google'a bez żadnych przeszkód.

Powracają reklamy Google Shopping z funkcją prezentacji

Google testuje kolejne zmiany w swoich reklamach Google Shopping (Google Zakupy) - prócz reklam konkretnych produktów w wyszukiwarce widoczne są także reklamy z funkcją prezentacji.

Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce – na czym polegają i kiedy warto je wykorzystać?

Reklamy dynamiczne pozwalają na dostosowanie tekstu reklamy w wyszukiwarce do treści znajdujących się na docelowej stronie internetowej. Czy i kiedy warto z nich korzystać?

Co się teraz ogląda? Aktualne formaty reklam wideo na YouTube

W ubiegłym roku Google dokonał zmian w reklamach wideo publikowanych na YouTube. Największą nowością były sześciosekundowe tzw. bumber ads – reklamy w przerywniku. Jakie jeszcze formaty reklam wideo dostępne są w systemie AdWords?

Do walki z blokowaniem reklam włącza się Google

Google wprowadza do Polski narzędzie, które wykrywa aplikacje blokujące reklamy i prosi użytkowników o ich wyłączenie. Jeśli to nie przyniesie efektów - część treści zostanie zablokowana.

Kolejne zmiany w planerze słów kluczowych

Zmiany w Google AdWords nabrały prędkości. Niemal każdego dnia w nowej wersji panelu użytkownika pojawiają się kolejne aktualizacje. Tym razem totalnie zmieniono planer słów kluczowych, a wprowadzone rozwiązania zdecydowanie nie ułatwiają korzystania z tego narzędzia.

Praktyczne informacje, które możesz umieścić w rozszerzeniach reklamy AdWords

Rozszerzenia reklamy pozwalają na zaprezentowanie dodatkowych informacji o ofercie już na poziomie wyszukiwarki Google - czyli tam, gdzie z innymi firmami rywalizujemy o uwagę użytkownika i gdzie potencjalny klient podejmuje decyzję, w który link kliknie.

AdWords Express - czym różni się od Google AdWords?

Google AdWords to rozbudowany system reklamowy pozwalający w bardzo precyzyjny sposób dotrzeć do potencjalnych klientów w internecie. Usługa AdWords Express ma umożliwiać osiągnięcie tego celu za pomocą jeszcze prostszych i szybszych narzędzi. Czym różnią się oba oferowane przez internetowego giganta rozwiązania?

Płatna wersja Facebooka bez reklam?

Mimo swoich ostatnich kłopotów związanych z tzw. aferą Cambridge Analytica twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, oraz szef operacyjny firmy, Sheryl Sandberg, w kilku niedawnych wypowiedziach wspomnieli o możliwości uruchomienia płatnej wersji najpopularniejszego serwisu społecznościowego.

Wyniki wyszukiwania na smartfonach prezentują się teraz inaczej

Na urządzeniach mobilnych Google zmienił sposób prezentacji wyników wyszukiwania - a to oznacza także zmiany dotyczące płatnych reklam AdWords.

10 ważnych elementów, które powinny znaleźć się w programie kursu AdWords

Sprawdź 10 elementów, na które warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu najlepszego kursu - tak, by otrzymać solidną dawkę wiedzy i nie mieć poczucia zmarnowania pieniędzy.

Reach Planner – nowe narzędzie do planowania kampanii na YouTube

Kilka dni temu na swoim oficjalnym blogu poświęconym reklamie AdWords Google poinformował o uruchomieniu testowej wersji nowego narzędzia dla kampanii wideo – Reach Plannera.

Facebook sprzedaje dane swoich użytkowników zewnętrznej firmie?

Kilka dni temu założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, zeznawał przed dwoma komisjami senackimi USA w związku z tzw. aferą Cambridge Analytica – nielegalnym wyciekiem danych użytkowników serwisu społecznościowego do zewnętrznej firmy zajmującej się doradztwem politycznym.

Nieaktywne konta AdWords mają... zniknąć

Nie używałeś swojego konta AdWords w ciągu ostatnich 15 miesięcy i nie odnotowałeś na nim żadnych wydatków? Zostanie ono automatycznie dezaktywowane.

Google zarekomenduje zmiany w kampaniach AdWords

Na wybranych kontach reklamodawców Google zaproponował nowość - rekomendacje dla prowadzonych kampanii AdWords.

Google samodzielnie stworzy reklamy i włączy je do kampanii AdWords

Google uznał, że większa liczba reklam AdWords przekłada się na większą skuteczność kampanii, dlatego teraz na niektórych kontach reklamy będą powstawać same. Co gorsza - jeśli w porę nie zostaną usunięte, będą też automatycznie włączane na kontach reklamodawców.

Historia edycji reklam w nowym panelu AdWords

Aby sprawdzić zmiany w reklamie tekstowej, nie trzeba będzie analizować kolumn w zakładce „Historia zmian” - w nowym panelu Google przygotowało narzędzie „Zobacz historię wersji”.

Czym Google Ads (AdWords) różni się od pozycjonowania strony?

O pozycjonowaniu witryny internetowej słyszał niemal każdy, kto posiada własną stronę w sieci. Często mówiąc o pozycjonowaniu myślimy jednak automatycznie o płatnych wynikach wyszukiwania, czyli reklamach tekstowych Google Ads (AdWords). Czym ten typ promowania swojej działalności w internecie różni się od pozycjonowania?

Google AdWords zablokuje reklamy kryptowalut

Google poinformował, że w czerwcu tego roku system AdWords nie pozwoli na wyświetlanie reklam związanych z kryptowalutami oraz ICO (Initial Coin Offering), czyli społecznościowym finansowaniem start-upów za pomocą kryptowalut.

Kryptowaluty ryzykowne z marketingowego punktu widzenia

Od pewnego czasu internauci są ostrzegani przed skryptami wykorzystującymi ich komputery do wydobywania kryptowalut podczas przeglądania określonych stron internetowych. Pod koniec ubiegłego roku w sieci pojawiły się informacje o wykorzystywaniu tego mechanizmu na stronach dużych polskich wydawców, m.in. rp.pl, se.pl, warszawa.naszemiasto.pl.

Jak skutecznie stworzyć wirtualnego sprzedawcę Twojej oferty?

To wbrew pozorom nie będzie tekst o sztucznej inteligencji, ale... o stronie internetowej, którą dziś posiada praktycznie każda firma. Odpowiednio przygotowana witryna to nieodłączna część każdej kampanii Google AdWords - dlatego warto poznać receptę na skuteczną stronę dla swojego biznesu.

Google na potęgę kasuje reklamy i zmienia zasady dla reklamodawców

Google zabrał się za wielkie porządki w swojej sieci reklamowej - kasuje ponad 100 szkodliwych reklam na sekundę, blokuje też licznych wydawców. Na celowniku znalazły się m.in. reklamy wprowadzające użytkowników w błąd, kierujące do witryn ze złośliwym oprogramowaniem czy reklamy typu trick-to-click.

Wkrótce dokładniejsze raportowanie w rozszerzeniach wiadomości?

W najbliższych tygodniach reklamodawcy z kilku krajów będą mieli możliwość poznania dodatkowych statystyk, dotyczących rozszerzeń wiadomości w reklamach AdWords. Dzięki temu optymalizacja kampanii ma być jeszcze skuteczniejsza.

Inspekcja farmaceutyczna nie ma nic przeciwko reklamom AdWords

Kilka dni temu Dziennik Gazeta Prawna doniósł o ważnej decyzji mazowieckiego wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego, która uznał, że asortyment aptek internetowych można promować za pomocą Google AdWords, pod warunkiem, że dotyczy on suplementów diety.

Firmowe posty nadal będą widoczne na stronie głównej Facebooka

Facebook porzucił swoje plany umieszczania nowości z firmowych stron na oddzielnym kanale.

Planer słów kluczowych przechodzi metamorfozę

Po zmianie panela AdWords Google szykuje kolejną rewolucję - całkowicie odmieniony planer słów kluczowych. Zaprezentowanie go na kontach polskich reklamodawców zapewne pozostaje tylko kwestią czasu.

Google znów przekonuje do certyfikatów SSL

Niezabezpieczone protokołem SSL strony internetowe w Chrome będą wkrótce oznaczane jako niebezpieczne dla użytkownika. Zmiana ma zostać wprowadzona w lipcu 2018 roku.

Google umożliwia płatności za konwersje

Przy ustawianiu inteligentnej kampanii AdWords w sieci reklamowej istnieje możliwość ustawienia nowej metody płatności - za konwersję.

Google AdWords dla branży e-commerce

Biznesowy dziennik „Puls biznesu” zwrócił uwagę na rosnącą popularność branży e-commerce - dostrzegając przy tym, że dziś obecność w Internecie musi iść w parze z odpowiednimi działaniami reklamowymi.

Aplikacja Google AdWords pozwala na edycję słów kluczowych

W aplikacji Google AdWords można od niedawna dokonywać zmian dotyczących słów kluczowych, dobranych do konkretnej kampanii czy grupy reklam.

Jak unikać błędów, przez które marnujesz swój budżet na Google AdWords?

Dzięki naszym wskazówkom koszt Twojej kampanii AdWords może być sporo niższy niż do tej pory - poznaj sześć najczęściej popełnianych błędów w prowadzeniu kampanii i dowiedz się, jak się skutecznie ich ustrzec.

Cenne informacje z plannera słów kluczowych

Planer słów kluczowych (ang. keyword planner) pozwala sprawdzić statystyki dotyczące słów kluczowych i znaleźć nowe propozycje fraz - dlatego od użycia tego narzędzia powinno się rozpocząć prowadzenie każdej kampanii Google AdWords w sieci wyszukiwania.

Dlaczego wykluczające frazy są niezbędne w każdej kampanii AdWords?

Wykluczające słowa kluczowe powinny być nieodłączną częścią każdej kampanii Google AdWords – istnieje bowiem spore ryzyko, że bez nich spora część budżetu może zostać zmarnowana na niepotrzebne kliknięcia.

Duża zmiana dla właścicieli stron na Facebooku

Posty znajomych będą teraz mieć pierwszeństwo przed treściami publikowanymi przez właścicieli stron – zapowiadają twórcy Facebooka.

Lajki na Facebooku tracą na znaczeniu

Facebook dokonał zmian w algorytmie wyświetlania postów, które mają na celu wyłącznie zbieranie lajków i innych reakcji, umożliwiających budowanie zasięgów.

Blokowanie reklam w przeglądarce Chrome coraz bliżej

Nachalne, irytujące użytkowników reklamy będą automatycznie blokowane w przeglądarce Google Chrome już od połowy lutego.

Przetwarzanie danych pod lupą Komisji Europejskiej

Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. konkurencji zapowiedziała, że Komisja Europejska sprawdzi, w jaki sposób duże firmy – takie jak Google i Facebook – przetwarzają dane na masową skalę oraz czy nie naruszają przy tym zasad zdrowej konkurencji rynkowej.

Rozszerzenia opinii znikną z reklam Google AdWords?

Na jednym z branżowym portali pojawiła się informacja o wycofaniu rozszerzeń opinii z reklam tekstowych Google AdWords. Czy to zapowiedź nowych rozwiązań dla rozszerzeń reklam?

Dlaczego warto stale prowadzić kampanię AdWords?

Sytuacja, w której firma w czołówce wyników wyszukiwania jest obecna tylko przez kilka dni w miesiącu, nie jest najczęściej dobrym rozwiązaniem. Sprawdź, w jaki sposób możesz tego uniknąć i w jakich wyjątkowych sytuacjach ograniczenie kampanii może się sprawdzić.

Kampania Google Shopping zamiast sprzedaży na Allegro?

Podwyższenie opłat i prowizji na Allegro oznacza często szukanie nowych kanałów sprzedaży. Warto więc sprawdzić ciekawe rozwiązanie od Google’a – kampanie produktowe, znane także jako Google Shopping lub Google Zakupy.

Reklamy tekstowe AdWords razem z grafikami?

W branżowych mediach pojawiła się informacja o testowanych przez Google'a reklamach tekstowych AdWords, do których dołączone zostały grafiki.

Google AdWords z nowymi możliwościami kierowania reklam

Reklamy AdWords można obecnie kierować nie tylko według adresów e-mail, ale także według numerów telefonów i adresów pocztowych.

5 korzyści, które może przynieść audyt kampanii AdWords

Audyt kampanii AdWords nie powinien być traktowany jak koszt, tylko jak inwestycja – może on przynieść wymierne oszczędności czy cenną wiedzę o zachowaniach i potrzebach klientów.

Facebook rzuca wyzwanie serwisom z ogłoszeniami

Facebook uruchomił swoją nową usługę – Marketplace, która umożliwia przeprowadzanie transakcji kupna i sprzedaży w najbliższej okolicy.

Praktyczny przewodnik po kuponach AdWords

Przy zakładaniu nowego konta i po uruchomieniu pierwszej kampanii, Google oferuje reklamodawcom bonus – kupony, które umożliwiają doładowanie konta dodatkowymi środkami.

Google Analytics pomoże ci zrozumieć potencjalnych klientów

Dzięki Google Analytics można sprawdzić, czy ruch pochodzący z Google AdWords był wartościowy oraz czy kampania była skuteczna i pomogła w realizacji biznesowych celów.

W nowej wersji AdWords można teraz tworzyć odmiany reklam

Google udostępnił kolejne narzędzie do przeprowadzania testów A/B i sprawdzania skuteczności różnych wersji reklam tekstowych – nową zakładkę „Odmiany reklam” w nowej wersji panelu AdWords.

Jak wykorzystać wiedzę o wyszukiwanych słowach kluczowych?

Wyszukiwane przez internautów słowa kluczowe to cenne informacje, które można wykorzystać nie tylko do optymalizacji kampanii Google AdWords, ale także do prowadzenia innych działań promocyjnych.

Jak poprawić pozycję reklamy Google AdWords?

Im wyższa pozycja reklamy AdWords wśród wyników wyszukiwania, tym większa jest szansa na kliknięcie i pozyskanie klienta – dlatego warto poznać kilka sposobów na poprawienie pozycji reklamy wśród płatnych wyników.

Użytkownicy nie odróżniają reklam AdWords od wyników organicznych

Ponad połowa użytkowników, korzystających z wyszukiwarki Google, nie potrafi odróżnić reklam AdWords od wyników organicznych - wynika z badań brytyjskiej organizacji Ofcom.

Reklamy produktowe z funkcją prezentacji teraz w Polsce

Google zapowiedział, że reklamy Google Shopping (Google Zakupy), w których można zaprezentować całe grupy produktów, będą dostępne m.in. w naszym kraju.

W przygotowaniu nowa wersja Messengera – dla firmowych stron

Facebook zapowiedział wprowadzenie nowej biznesowej wtyczki Facebook Messenger, którą będzie można instalować na stronach internetowych.

Nowy cel Google’a – zwiększenie liczby klientów w sklepie stacjonarnym

Google rusza z programem pilotażowym, dzięki któremu będzie można wyświetlać reklamy displayowe zachęcające do wizyty w sklepie stacjonarnym.

Dlaczego aukcja AdWords ma tak duże znaczenie przy prowadzeniu kampanii?

Aukcja AdWords to jedno z najważniejszych narzędzi podczas prowadzenia kampanii – to dzięki niej wiadomo, czy reklamy wyświetlą się oraz na jakich będą pozycjach. Nie oznacza to jednak, że aukcję wygrywają ci reklamodawcy, którzy są gotowi zapłacić najwięcej.

Czy wysoki współczynnik odrzuceń zawsze powinien niepokoić?

Wiele osób często martwi się wysokim współczynnikiem odrzuceń (ang. bounce rate). Jednak nie zawsze musi to oznaczać, że użytkownicy nie są zainteresowani informacjami umieszczonymi na stronie internetowej.

Właścicieli stron firmowych na Facebooku czeka rewolucja?

W sześciu krajach na świecie Facebook testowo usunął z news-feeda treści z polubionych stron. Takie rozwiązanie może oznaczać duże zmiany w prowadzeniu biznesowych stron na Facebooku.

Jak przygotować witrynę, która poprawi Wynik Jakości?

Dzięki wprowadzeniu kilku zmian na stronie internetowej można poprawić Wynik Jakości (ang. Quality Score) w kampanii Google AdWords. Większości z nich można dokonać w krótkim czasie i przy małym nakładzie pracy.

Google uruchomi śledzenie równoległe na wszystkich kontach AdWords

Śledzenie równoległe, dzięki któremu użytkownicy trafią od razu do docelowego adresu URL, ma zmniejszyć liczbę sytuacji, w których klient klika w reklamę, ale zbyt długo czeka na ładowanie się strony i ostatecznie rezygnuje z wejścia do serwisu.

Kiedy harmonogram kampanii AdWords będzie niezbędny?

Nie zawsze opłaca się wyświetlać reklamy przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – czasem może to wręcz powodować marnowanie budżetu. Sprawdź, jak skutecznie tego uniknąć.

Facebook podpowie, o czym piszą Twoi klienci?

Poprzez narzędzie Audience Insights Facebook chce badać posty i komentarze użytkowników – dzięki temu reklamodawcy będą mogli lepiej poznać potrzeby swoich potencjalnych klientów.

Nowa wersja Google AdWords teraz u wszystkich reklamodawców

Google poinformował, że nowa wersja panelu Google AdWords jest już dostępna na kontach wszystkich reklamodawców.

4 skuteczne sposoby na zwiększenie zwrotu z inwestycji w Google AdWords

Sprawdź cztery skuteczne wskazówki, dzięki którym Twój zysk, osiągnięty dzięki kampanii Google AdWords, może być jeszcze wyższy.

Mobilna strona jest dziś niezbędna w prowadzeniu biznesu

Przygotowanie przyjaznej użytkownikom firmowej strony to już nie tylko miły gest wykonany w kierunku potencjalnych klientów, ale niezbędny element prowadzenia biznesu. Dlatego dzisiaj, gdy większość z nas ma smartfona w kieszeni, nieprzystosowanie serwisu do urządzeń mobilnych może przełożyć się na realne straty finansowe.

Polskie strony internetowe ładują się zbyt wolno

Średni czas ładowania się stron internetowych na urządzeniach mobilnych w Polsce to nieco ponad 9 sekund. Choć są kraje, które w badaniu wypadły od nas gorzej, to i tak ten wynik może przekładać się na realne straty finansowe firm.

Google dodaje rozszerzenia do reklam „Tylko połączenie”

W reklamach AdWords typu „Tylko połączenie” pojawią się rozszerzenia, które do tej pory znane były ze standardowych reklam tekstowych.

Nowość w Google AdWords - bardziej elastyczne budżety dzienne

Wydatki dzienne na kampanię AdWords będą mogły być dwukrotnie wyższe niż budżet dzienny podany przy ustawianiu kampanii, jeśli Google uzna, że zwiększenie budżetu pozwoli na realizację celów kampanii. Nie trzeba się jednak martwić, że oznacza to większe wydatki na Google AdWords.

Jak przygotować reklamę graficzną, która przyciągnie uwagę klienta?

Dzięki reklamom elastycznym czy programom graficznym nie jest już problemem stworzenie reklamy do kampanii AdWords w sieci reklamowej. Jak to jednak zrobić, czy przyciągnąć uwagę użytkownika i przekonać go do skorzystania z oferty?

Sukces kampanii AdWords nie zależy tylko od jej ustawień

Słowa kluczowe czy reklamy to nie wszystko. Na sukces kampanii Google AdWords zawsze składa się kilka elementów – i nie dotyczą one tylko ustawienia czy optymalizacji kampanii.

Sprawdź, jak szybko ładuje się Twoja firmowa witryna

Na stronie Test My Side możesz sprawdzić, czy Twoja strona nie ładuje się zbyt długo na urządzeniach mobilnych i czy nie tracisz z tego powodu zbyt wielu klientów.

W Google Shopping szykują się poważne zmiany

Google ugiął się pod naciskiem Komisji Europejskiej i zapowiedział, że serwisy porównujące ceny produktów będą mogły wyświetlać swoje reklamy w czołówce wyników wyszukiwania, tuż obok reklam produktowych. Pierwsze zmiany już są widoczne.

Facebook wyświetli reklamy klientom, którzy odwiedzili sklep stacjonarny

Reklamy na Facebooku będzie można kierować do osób, którzy odwiedzili sklep stacjonarny albo dokonali w nim zakupu. Kluczem do pozyskiwania danych będzie lokalizacja, włączona w telefonie użytkownika.

20 sposobów na przygotowanie witryny, która skutecznie sprzedaje ofertę

Nawet najlepiej poprowadzona kampania Google AdWords nie przyniesie efektów w postaci wzrostu sprzedaży, jeśli docelowa strona internetowa nie będzie spełniać biznesowych celów. Dlatego warto zastosować kilka porad, które zmienią użytkownika strony w Twojego klienta.

Jak śledzić konwersje w kampaniach Google AdWords?

Dzięki konwersji można ocenić skuteczność każdej kampanii Google AdWords, dlatego warto zapoznać się z kilkoma sposobami na ich śledzenie – działania na stronie internetowej, połączenia telefoniczne, instalacje aplikacji i działania w aplikacji oraz import danych.

Nowość w Google Shopping: reklamy produktowe z funkcją prezentacji

W reklamach produktowych z funkcją prezentacji możliwe będzie tworzenie grup podobnych produktów i powiązanie ich z konkretną firmą lub marką.

Google wycofuje dodatkowe treści z reklam AdWords

Na kontach wybranych reklamodawców przez kilka miesięcy można było wprowadzić dodatkowy tekst reklamy, dzięki czemu płatna reklama tekstowa mogła być dłuższa. Teraz jednak Google ogłosił, że wycofuje się z tej opcji.

Google wprowadza strony AMP do kampanii Google AdWords

Możliwość ustawienia szybkich stron AMP jako stron docelowych w kampaniach Google będzie wkrótce dostępna u wszystkich reklamodawców.

Jak tworzyć reklamy AdWords, w które internauci chętnie klikają?

Reklama AdWords to jeden z elementów, który decyduje o skuteczności całej kampanii – dlatego przy przygotowywaniu kampanii, a następnie jej optymalizacji warto zastosować kilka wskazówek, dzięki którym internauci będą chętnie klikać w Twoje reklamy.

Nowe możliwości związane ze śledzeniem konwersji

Pliki cookie Google Analytics oraz konwersje modelowane – to nowości, które wkrótce mają zostać wprowadzone do Google AdWords i Google Analytics.

Google AdWords nie zagwarantuje pierwszego miejsca w wyszukiwarce

Pozycja tej samej reklamy po każdej aukcji AdWords może być za każdym razem zupełnie inna, dlatego nawet najlepsze wyniki kampanii nie gwarantują pierwszego miejsca w wyszukiwarce Google.

Kampanie Google Shopping z nowymi raportami

W kampaniach Google Shopping Google wprowadza raporty o stanie produktów oraz raporty o udziale w wyświetleniach na czołowej pozycji wyników wyszukiwania.

Google zmieni sposób rotacji reklam w kampaniach AdWords

Google zamierza wprowadzić dwie opcje rotacji reklam w kampaniach Google AdWords – optymalizacja oraz wyświetlanie reklam naprzemiennie.

Jaka strategia dla Google AdWords będzie najlepsza?

Przed przystąpieniem do prowadzenia kampanii Google AdWords warto sobie odpowiedzieć na pytanie, jak strategia działań będzie najlepsza? Dzięki temu istnieje duża szansa na to, że kampania osiągnie sukces i znacząco pomoże w realizacji biznesowych celów.

Google pomoże ocenić stronę internetową

W nowym panelu AdWords Google dokłada nowe rozwiązanie - „Strony docelowe”, która pozwala na ocenę skuteczności witryn, do których kierują reklamy.

Google AdWords i nowy element na stronie „Przegląd”

Google szykuje nowość w nowym panelu AdWords - na stronie „Przegląd” widoczne będą frazy oraz słowa kluczowe, wyszukiwane przez internautów.

Wysoka pozycja w Google'u to dziś konieczność

Na realizację biznesowych celów mają dziś ogromny wpływ algorytmy wyszukiwania Google i miejsce witryny wśród wyników wyszukiwania – tak wynika z globalnego badania State od Inbound 2017. Firma może być obecna w wyszukiwarce nie tylko dzięki pozycjonowaniu.

Facebook stawia na format wideo

Facebook szykuje dla swoich użytkowników oddzielną platformę – Watch. Znajdą się tam filmy i relacje prowadzone na żywo, do których dodawane mają być także reklamy.

Jak dobrać odpowiednie frazy wykluczające w kampanii AdWords?

Dobór odpowiednich fraz wykluczających w kampanii Google Adwords to klucz do odpowiedniego zarządzania budżetem kampanii – tak, by nie marnować środków przeznaczonych na kampanię.

Audyt Google AdWords – jakie elementy powinien zawierać?

Co zrobić, gdy kampania Google Adwords nie przynosi spodziewanych efektów? Warto zlecić ekspertom wykonanie audytu kampanii, który powinien zawierać kilka ważnych elementów.

Jakich błędów nie popełniać przy korzystaniu z Google Analytics?

Google Analytics, jedno z najpopularniejszych narzędzi do monitorowania ruchu na stronie internetowej, przyda się także przy planowaniu i optymalizacji kampanii Google Ads, ale tylko pod warunkiem, że nie zostanie popełnionych kilka ważnych błędów.

Google wprowadza zmiany w kampaniach promujących aplikacje

Kampanie promujące instalacje aplikacji mobilnej i zaangażowane w aplikację mobilną mają wkrótce zniknąć – Google chce je zastąpić uniwersalną kampanią promującą aplikację.

4 elementy niezbędne przy prowadzeniu Google Shopping

Ustawienie i prowadzenie kampanii Google Shopping różni się nieco od innych kampanii Google Adwords i często – zwłaszcza na początku – może sprawiać nieco trudności. Dlatego w jednym miejscu zebraliśmy cztery najważniejsze elementy, o których zawsze trzeba pamiętać przy prowadzeniu kampanii.

Mobilne wersje reklam tekstowych wyglądają teraz inaczej

Google zmienił wygląd płatnych reklam tekstowych w wersji mobilnej – inaczej wyglądają teraz linki do podstron oraz rozszerzenia informacji w witrynie i rozszerzenia objaśnień.

20 unikalnych porad, które pomogą Ci w optymalizacji kampanii AdWords

Poznaj 20 sposobów, które pozwolą na łatwiejszą i skuteczniejszą optymalizację kampanii Google Adwords.

Google udostępnia kolejny skrypt, który przyspiesza prace przy kampaniach AdWords

Do grupy skryptów, czyli narzędzi służących do automatyzacji kampanii AdWords, Google dołączyło nowe rozwiązanie – skrypt, który umożliwia dodawanie danych z panelu AdWords do Prezentacji Google.

Reklamy Google Shopping wkrótce w nowym formacie?

Google testował nowy format reklam Google Shopping, z pojedynczym zdjęciem produktu i karuzelą z kartami z cenami.

10 sposobów, dzięki którym nie zmarnujesz pieniędzy przy prowadzeniu Google AdWords

Co zrobić, by pieniądze na kampanię Google Adwords przyniosły realny efekt w postaci większych zysków? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy rozpoczynają prowadzenie kampanii lub zlecają jej prowadzenie ekspertom. Podpowiadamy 10 sposobów, dzięki którym pieniądze przeznaczone na Google Adwords nie zostaną zmarnowane.

Dostosowanie stawek teraz można ustawić także dla połączeń telefonicznych

Dostosowanie stawek – funkcja umożliwiająca automatyczną zmianę stawek za kliknięcie w reklamę – będzie mogła być teraz stosowana również w reklamach typu ,,tylko połączenie” oraz w reklamach zawierających rozszerzenia połączeń. To dobre rozwiązanie dla tych reklamodawców, którym szczególnie zależy na kontakcie telefonicznym z klientem.

Nie będzie już można edytować linków na Facebooku

Facebook w swojej walce z fake newsami wprowadził nowość, która dotknie administratorów wszystkich stron – nie ma już bowiem możliwości modyfikacji linków udostępnianych na facebookowej stronie.

Google wprowadzi nowe formaty reklam do swojej wyszukiwarki?

Google wśród wyników wyszukiwania zaczyna publikować filmy video. Czy to oznacza, że wkrótce w wynikach wyszukiwania użytkownicy będą też mogli zobaczyć reklamy w takim formacie?

10 największych mitów dotyczących Google AdWords

Wydaje Ci się, że nie stać Cię na Google Adwords albo kampanie nie pasują do biznesu, który prowadzisz? To tylko część mitów o Google Adwords, z którymi się na co dzień spotykamy. Postanowiliśmy rozwiać najczęściej spotykane.

Teraz na Facebooku firmy mogą budować swoje grupy

Administratorzy firmowych stron na Facebooku mogą teraz tworzyć grupy związane z działalnością firmy, co pozwala na sprawną komunikację z klientami oraz umożliwia budowanie prężnej społeczności skupionej wokół marki.

Praktyczny przewodnik po najważniejszych zmianach w nowej wersji Google AdWords

Nie daj się zaskoczyć nową wersją Google Adwords – sprawdź, jakie ważne zmiany Google wprowadził w swoim systemie reklamowym.

Wkrótce Google zaoferuje użytkownikom bardziej dopasowane treści

Google zapowiedział zmiany w swoim kanale informacyjnym, dostępnym w aplikacji wyszukiwarki. Czy nowe rozwiązania oznaczają zmiany w systemie reklamowym Google AdWords?

Kampanię w sieci reklamowej można teraz stworzyć łatwiej i szybciej

W nowej wersji Google Adwords dostępna jest opcja ,,Utwórz inteligentną kampanię w sieci reklamowej", która pozwala na automatyzację i optymalizację reklam, łatwiejsze kierowanie ich do użytkowników oraz automatyczne ustalanie stawek.

8 sposobów na przygotowanie skutecznej reklamy tekstowej Google AdWords

Sprawdź 8 sposobów na przygotowanie reklamy tekstowej Google AdWords, która z powodzeniem sprzeda Twoją ofertę.

Już dziś sprawdź, jak skutecznie promować swoją firmę w Messengerze

Reklamodawcy będą mogli emitować reklamy na ekranie głównym Messengera, będą mogli też wysyłać sponsorowane wiadomości konkretnym użytkownikom. Opcja ta ma być dostępna u wszystkich użytkowników do końca roku.

Wydawcy z USA przeciwstawiają się dominacji Google i Facebooka

Prawie amerykańskich 2000 wydawców, zrzeszonych w koalicji News Media Alliance, zwróci się do Kongresu o wprowadzenie możliwości negocjacji lepszych warunków współpracy z dwoma dominującymi platformami internetowymi – konkretnie z Google i Facebookiem.

Liczby w Google AdWords są najważniejsze

Ustawiania czy optymalizacji kampanii Google AdWords nie można dokonywać tylko w oparciu o intuicję – najważniejsze bowiem są liczby oraz umiejętność ich interpretacji i analizowania. Tylko dzięki temu uda nam się zrozumieć potrzeby i oczekiwania obecnych oraz przyszłych klientów.

Jak sprawdzić, ile kosztuje kampania Google AdWords?

Wielu przedsiębiorców jeszcze przed rozpoczęciem kampanii Google Adwords chce poznać koszt prowadzenia takich działań. Nie da się od razu jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale przed ustaleniem budżetu warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Mobilne reklamy tekstowe w wyszukiwarce przejdą metamorfozę?

Google testuje kolejne zmiany w wyglądzie płatnych reklam tekstowych Adwords, publikowanych w swojej wyszukiwarce.

4 sposoby na skuteczne dotarcie do grupy docelowej na Facebooku

Poznaj cztery skuteczne rozwiązania, dzięki którym wybór grupy docelowej w kampanii na Facebooku będzie łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Rozpoznanie potrzeb klientów to klucz do skutecznej kampanii Google AdWords

Obserwowanie zachowań klientów i rozpoznanie ich potrzeb to klucz do prowadzenia skutecznych działań promocyjnych – w tym kampanii Google AdWords.

Google AdWords ułatwi testowanie różnych wersji reklam

Google AdWords szykuje nową przydatną funkcję przy tworzeniu płatnych reklam tekstowych – możliwość automatycznego utworzenia kolejnej wersji reklamy.

Jak przygotować dobre teksty na firmowej stronie?

Aby mówić o skutecznych działaniach w Internecie, nie można myśleć tylko o kampanii Google AdWords, ale o stronie internetowej, do której kampania kieruje. Dlatego warto zadbać o przygotowanie ciekawych i atrakcyjnych dla odbiorcy treści.

Praca nad firmową stroną nigdy się nie kończy

W momencie uruchomienia nowej strony firmowej praca nad nią tak naprawdę dopiero się zaczyna. Wtedy rozpoczyna się bowiem etap badań i optymalizacji pod najważniejszym kątem - potrzeb i oczekiwań klientów.

Koniec ze spersonalizowanymi reklamami na Gmailu

Google zapowiedział, że nie będzie już skanował poczty Gmail, by wyświetlać użytkownikom spersonalizowane reklamy.

Google zapłaci ponad 2 miliardy euro kary?

Komisja Europejska nałożyła na amerykańską firmę grzywnę w wysokości 2,42 mld euro za złamanie przepisów unijnego prawa antymonopolowego i wykorzystywanie swojej pozycji rynkowej do promocji swojej porównywarki cen, czyli Google Shopping.

Nowe reklamy Google AdWords w wynikach wyszukiwania?

Na branżowych portalach pojawiła się informacja o nowych reklamach graficznych, publikowanych na samym szczycie wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google’a.

Dlaczego korzystanie z kreatorów witryn nie jest dobrym rozwiązaniem?

Google proponuje przedsiębiorcom stworzenie firmowej strony w 10 minut, bez konieczności wynajmowania ekspertów i wydawania dodatkowych pieniędzy. Choć takie rozwiązania mogą wydawać się kuszące, to jednak wcale nie muszą oznaczać samych korzyści.

Jakie reklamy będą wkrótce blokowane w przeglądarce Chrome?

Google opublikował listę reklam, które najczęściej budzą irytację internautów i które wkrótce będą automatycznie blokowane w przeglądarce Chrome.

Kampania promocyjna na Facebooku – najczęstsze błędy i propozycje rozwiązań

Jakich błędów nie popełniać przy prowadzeniu promocji na Facebooku – to pytanie bardzo często pojawia się przed rozpoczęciem kampanii. Podpowiadamy, jakie błędy popełniają reklamodawcy najczęściej i co zrobić, by ich uniknąć.

20 częstych błędów w kampaniach Google AdWords – jak ich uniknąć?

W naszym tekście podpowiadamy, jakie błędy najczęściej można popełnić przy prowadzeniu kampanii Google Adwords oraz jak ich uniknąć – tak, by pieniądze na działania nie zostały zmarnowane.

Inteligentne określanie stawek w kampanii Google AdWords

Reklamodawcy, którzy w swoich kampaniach Google AdWords koncentrują się na konwersjach, mogą ustawić jedną ze strategii automatycznego ustalania stawek.

Jak dobrać słowa kluczowe w kampanii Google AdWords?

Dobór słów kluczowych w kampanii Google Adwords powinien rozpocząć się od przeprowadzenia analizy marketingowej, frazy ponadto powinny być dopasowane do strategii biznesowej i marketingowej firmy oraz do architektury informacji strony internetowej i zawartych tam tekstów.

Pierwsze wrażenie w Internecie jest najważniejsze

Aby odnieść sukces w biznesie należy zadbać o dobre wrażenie w Internecie – ta prawda nie dotyczy tylko sklepów internetowych. Dlatego przy tworzeniu lub aktualizacji strony należy zwrócić uwagę na te elementy, które najczęściej oceniają użytkownicy odwiedzający stronę internetową.

Facebook z nowym przyciskiem CTA dla restauratorów

Do grupy przycisków call to action Facebook dorzucił kolejny – „Rozpocznij zamawianie”, który w prowadzeniu biznesu przyda się zwłaszcza właścicielom restauracji.

8 narzędzi Google’a pomocnych w prowadzeniu kampanii AdWords

Przy planowaniu lub optymalizacji kampanii Google AdWords można zdać się na swoją intuicję, ale warto też skorzystać z szerokiego wachlarza możliwości, które dają bezpłatne narzędzia Google’a.

5 elementów skutecznej kampanii Google AdWords

Przy planowaniu i optymalizacji kampanii Google Adwords trzeba znaleźć swój sposób na odniesienie sukcesu, a nie kopiować rozwiązania innych reklamodawców.

Im prostszy sposób zakupu, tym większa szansa na sprzedaż

Im prostszy sposób zakupu, tym większa szansa na sprzedaż – to prosta zasada, o której powinni pamiętać wszyscy właściciele sklepów internetowych. Tylko w takim wypadku pieniądze przeznaczone na promocję, np. na kampanie Google Adwords, nie zostaną zmarnowane.

Google AdWords a rozwój sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja i systemy samouczące się będą miały coraz większe znaczenie w rozwoju nowych narzędzi amerykańskiego giganta – w tym w rozwoju systemu reklamowego Google Adwords.

Nowość Google AdWords – kierowanie reklam do nowych odbiorców

Kierowanie reklam AdWords w sieci wyszukiwania według zainteresowań odbiorców to nowość, którą Google zapowiedział podczas konferencji Google Marketing Next 2017.

Google AdWords umożliwia maksymalizację liczby konwersji

Strategia Google AdWords „Maksymalizuj liczbę konwersji” automatycznie ustawia odpowiednią stawkę w każdej aukcji, co pozwala zwiększyć liczbę konwersji w ramach dziennego budżetu przeznaczonego na kampanię.

Workplace, czyli Facebook dla firm, teraz także w darmowej wersji

Workplace – serwis Facebooka skierowany do firm i klientów biznesowych – ma być wkrótce dostępny także w darmowej wersji.

Jak poprawnie przygotować reklamy do kampanii Google AdWords? Poradnik

Przed rozpoczęciem kampanii Google AdWords wszystkie reklamy muszą zostać zaakceptowane przez pracowników Google’a. Aby reklamy nie zostały odrzucone, warto pamiętać o zastosowaniu kilku ważnych zasad.

Teraz łatwiej analizować skuteczność kampanii na Facebooku

Można już korzystać z menedżera reklam na Facebooku dla programu Excel, który umożliwia pobieranie z kont reklamowych na Facebooku danych, dotyczących skuteczności reklam. Pozwala to zaoszczędzić czas poświęcony na pozyskiwanie statystyk prowadzonych kampanii.

Google umożliwi wykorzystanie technologii AMP w kampaniach AdWords

Wkrótce w Google Adwords będzie można ustawić stronę AMP jako strony docelowej w reklamach tekstowych, czego efektem mogą być realne zyski – im szybciej wczytuje się strona internetowa, tym mniejsze ryzyko, że użytkownik ją opuści.

Wkrótce integracja Google AdWords z Google Surveys 360 i Google Optimize

Google zapowiedział integrację swojego systemu reklamowego Google AdWords z narzędziami Google Surveys 360 i Google Optimize, które umożliwiają zbadanie oczekiwań i potrzeb użytkowników oraz ocenę skuteczności kampanii AdWords.

Jakie nowości szykuje Google? Relacja z Google Marketing Next 2017

Zmiany w kampaniach Google AdWords, możliwość sprawdzenia, czy kampanie video wpływają na ruch w sklepie stacjonarnym, wprowadzenie nowego interface’a Google AdWords do grudnia 2017 roku czy kierowanie reklam tekstowych według zainteresowań użytkowników - to tylko część nowości, zaprezentowanych podczas tegorocznego Google Marketing Next.

Kierowanie reklam AdWords według zainteresowań także w sieci wyszukiwania

Google zapowiedział, że reklamy AdWords w sieci wyszukiwania będą mogły być kierowane także według zainteresowań użytkowników. To rozwiązanie, które całkowicie może odmienić oblicze kampanii prowadzonych do tej pory w sieci wyszukiwania Google.

Google śledzi użytkowników w tradycyjnych sklepach

Google gromadzi potężne ilości informacji o użytkownikach w sieci, a teraz chce iść krok dalej – udostępnia reklamodawcom narzędzie do powiązania aktywności użytkowników w sieci oraz ich zakupów w tradycyjnych sklepach.

Gdy konkurencja używa nazwy firmy w kampanii Google AdWords

Dziennikarze „Dziennika Gazety Prawnej” poruszyli ważną kwestię wykorzystania przez konkurencję nazwy firmy w kampaniach Google AdWords. Okazuje się bowiem, że przedsiębiorcy, których nazwa zostaje wykorzystana, nie zawsze stoją na przegranej pozycji. Inaczej jednak należy potraktować użycie nazw własnych w treści reklam, a inaczej – wśród słów kluczowych.

YouTube zmienia wygląd. Jak wypróbować nową wersję?

Google zmienia wygląd Youtube’a. Na razie zmiany są w fazie testów, ale już teraz można sprawdzić, jak będzie wyglądała nowa wersja i przekazać swoje uwagi.

5 skutecznych sposobów na zwiększenie konwersji

Im więcej odnotowanych konwersji, tym lepiej – to ona decyduje bowiem o skuteczności w kampanii Google Adwords. Dlatego warto poznać pięć skutecznych sposobów na jej zwiększenie.

Facebook szuka okazji do zwiększenia miliardowych zysków

Dzięki reklamom Facebook w całym 2016 roku zarobił nieco ponad 10 miliardów dolarów. Teraz serwis Mark Zuckerberg szuka kolejnych obszarów, które wykorzystane zostaną do zwiększenia zysków z reklam i które w praktyce oznaczają zmiany w systemie reklamowym Facebooka.

Google zaprezentuje w swojej wyszukiwarce oferty pracy

Google rzuca wyzwanie platformom, zajmującym się kojarzeniem pracowników z ich potencjalnymi pracodawcami – podczas konferencji Google I/O zaprezentował szczegóły programu Google for Jobs.

Nowe dane w raportach dotyczących Wyniku Jakości

Do danych dotyczących Wyniku Jakości można teraz dodać dodatkowe kolumny z historycznymi informacjami, dotyczącymi słów kluczowych: „Wynik Jakości”, „Przewidywany współczynnik klikalności”, „Trafność reklamy” oraz „Ocena jakości strony docelowej”.

Rozszerzenia w reklamach tekstowych Google AdWords

Od kilku miesięcy przybywa rozszerzeń do reklam tekstowych Google AdWords. To kolejny dowód na to, że system reklamowy Google’a wciąż się rozwija i wprowadza nowe rozwiązania.

Nowe reklamy Google Adwords „Tylko połączenie”

W wyszukiwarce Google można publikować nowe reklamy tekstowe – „Tylko połączenie”. Mogą się one przydać zwłaszcza tym reklamodawcom, którzy skupiają się na kontakcie telefonicznym z klientem.

Do stworzenia reklam graficznych nie potrzeba grafika

Google oferuje dobre rozwiązanie dla firm, które nie mają na co dzień do dyspozycji grafików, a chcą zaoszczędzić czas i pieniądze – to tzw. reklamy elastyczne, które dostosowują się do powierzchni reklamowej.

Facebook zmienia sposób wyświetlania postów

Facebook szykuje zmiany w algorytmie, dzięki którym możliwa będzie skuteczna walka postami, promującymi serwisy zawierające spam lub prezentujące fałszywe informacje.

Kampania Google AdWords musi być spójna z firmową stroną

Umieszczone na stronie internetowej treści muszą być spójne z tekstem reklamy Google Adwords. Jeśli bowiem internauta użytkownik kliknie w reklamę, ale nie znajdzie w serwisie obiecanej informacji, to ostatecznie i tak nie skorzysta z oferty, ponieważ jego potrzeby i oczekiwania są zupełnie inne.

Krótki poradnik – Google AdWords a pozycjonowanie

Bardzo często zdarza się, że kampanie Google AdWords są mylone z pozycjonowaniem, a płatne wyniki brane są za wyniki organiczne. Dlatego prezentujemy krótki poradnik, który pozwala odróżnić reklamy AdWords od innych wyników i zrozumieć, czym różni się kampania Google AdWords od pozycjonowania.

Facebook rusza z internetową telewizją?

Według doniesień medialnych Facebook ma wkrótce wystartować ze swoją własna telewizją. Emisja pierwszy produkcji zaplanowana jest na połowę czerwca.

Facebook Analytics z nowymi funkcjonalnościami

Facebook pozazdrościł Google’owi i w ostatnich dniach zapowiedział wprowadzenie zmian w swoim narzędziu Facebook Analytics, wcześniej znanym jako Facebook Analytics for Apps.

19 aplikacji, które pomogą osiągnąć sukces na Facebooku

Działania w mediach społecznościowych nie muszą być pracochłonne czy skomplikowane – pomóc w ich obsłudze mogą programy czy aplikacje. Ich obsługa nie musi być zarezerwowana tylko dla ekspertów i agencji marketingowych.

Google ruszył do walki z fake-newsami

Aby walczyć z wydawcami fałszywych informacji, najpierw Google usunął kilkuset wydawców ze swojej sieci AdSense, a teraz ma się zająć weryfikacją informacji, które znaleźć można w wyszukiwarce.

Jakich reklam Google zakazuje?

Pod koniec stycznia 2016 roku Google opublikował Bad Ads Report 2016 ze szczegółowymi informacjami, jakie reklamy zostały usunięte z systemu reklamowego Adwords.

Dla kogo będą najlepsze dynamiczne reklamy w wyszukiwarce?

Nie każda reklama tekstowa Google AdWords musi być oddzielnie przygotowywana przez reklamodawcę - Google oferuje bowiem ułatwienie w postaci dynamicznych reklam w wyszukiwarce.

Jaka strategia działania na Facebooku będzie najlepsza?

Ponad 1,8 miliarda użytkowników na Facebooku to liczba, która bez wątpienia robi wrażenie. Nic więc dziwnego, że wiele osób uznaje, że medium to może być świetnym miejscem do promocji produktów i usług oraz do pozyskiwania nowych klientów. Jaką więc przyjąć strategię, by obecność na Facebooku przynosiła firmie wymierne korzyści?

6 sposobów na to, by treści na stronie wyróżniały się na tle konkurencji

W Internecie nie wystarczy dzisiaj być – to oczywiste. Jak to jednak zrobić, by działania na stronie internetowej nie były chaotyczne, nieprzemyślane, nie męczyły czytelników i stanowiły dobre uzupełnienie kampanii Google AdWords?

Google Maps wzbogacone o reklamy lokalne?

Przedstawienie kwartalnych wyników finansowych Google’a, które odbyło się pod koniec kwietnia 2017 roku, stało się także okazją do zapowiedzi kolejnych zmian w jednym z najpopularniejszych narzędzi Google’a – w Google Maps już niedługo mają się pojawić reklamy.

Coraz mniejsze znaczenie pozycjonowania potwierdzone

Amerykańska agencja WordStream, zajmująca się m.in. prowadzeniem kampanii Google AdWords, sprawdziła jak zmian w systemie reklamowym Google wpłynęły na znaczenie pozycjonowania. Wyniki nie są zaskakujące, potwierdziły wręcz to, o czym pisaliśmy już wielokrotnie - znaczenie pozycjonowania jest coraz mniejsze, zwiększa się natomiast rola Google AdWords.

Skuteczność Google AdWords zależy od branży

Google AdWords z pewnością jest jednym ze skuteczniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Warto jednak pamiętać, że branża branży nierówna, dlatego nie wszędzie prowadzenie kampanii zakończy się podobnymi rezultatami.

Kampania w sieci reklamowej z nowymi formatami

Rozszerzenia w reklamie są już dostępne także w sieci reklamowej. Materiały graficzne mogą zostać uzupełnione o dodatkowe informacje, związane z lokalizacją firmy.

Zarabianie na YouTube będzie trudniejsze

Google zmieniło zasady dołączania do Programu Partnerskiego YouTube - teraz reklamy będą emitowane wyłącznie przy filmach tych kanałów, które mają co najmniej 10 tys. wyświetleń i zostaną zaakceptowane przez Google’a.

W przeglądarce Chrome reklamy będą automatycznie blokowane

Kilka tygodni temu w mediach pojawiła się informacja, że Google rozważa wprowadzenie w swojej przeglądarce Chrome mechanizmu blokującego reklamy. Dzięki temu internauci, korzystający z najpopularniejszej przeglądarki na świecie, nie będą już widzieć nachalnych reklam.

10 elementów Google AdWords ważnych przy zmianie strony

Bardzo często zdarza się, że firma zmienia stronę internetową przy okazji zmiany nazwy, strategii działania czy poszerzenia oferty. Przy takiej zmianie należy pamiętać nie tylko o kwestiach organizacyjnych, ale także o odpowiednim ustawieniu kampanii Google AdWords.

Reklamy kierowane do zamożnych klientów? W USA to możliwe

W Google AdWords istnieje opcja kierowania reklam tylko do tych osób o określonych dochodach, jednak obecnie z takiej opcji mogą obecnie skorzystać tylko użytkownicy ustawiający kampanię video w Stanach Zjednoczonych.

W jaki sposób zmierzyć sukces kampanii na Facebooku?

Choć Facebook bez wątpienia jest najpopularniejszym medium społecznościowym na świecie i wydaje się idealnym miejscem do promowania swojej oferty, to jednak większość właścicieli małych firm twierdzi, że kampanie tam prowadzone nie spełniają ich celów biznesowych. Niekoniecznie tak jednak musi być.

Skąd firmy marketingowe wiedzą o nas tak dużo?

Kilka tygodni temu w „Gazecie Wyborczej” ukazał się artykuł, który w ciekawy sposób nakreśla, w jaki sposób działa szeroko pojęty marketing internetowy i dzięki jakim rozwiązaniom firmy mogą nam wysyłać mocno spersonalizowane reklamy.

Tajemnicze słowa w Google Analytics

W bezpłatnym narzędziu Google Ananytics można znaleźć dość szczegółowe informacje, w jaki sposób użytkownicy, którzy trafili na stronę dzięki m.in. kampanii Google AdWords, zachowują się na tej stronie. Niestety, czasem może się okazać, że zamiast informacji dotyczących słów kluczowych w tabelach znajdują się tajemnicze stwierdzenia not set, not provided oraz content targeting.

Trzy praktyczne narzędzia niezbędne w Google AdWords

Przy planowaniu lub optymalizacji kampanii Google Adwords można zdać się na swoją intuicję, ale warto też skorzystać z podpowiedzi, które znaleźć można w trzech bezpłatnych narzędziach Google’a. Te narzędzia to planer słów kluczowych, planer kampanii w sieci reklamowej oraz podgląd i diagnostyka reklam.

Case study: na czym polega przewaga Google AdWords nad pozycjonowaniem?

Kilkakrotnie pisaliśmy już, że ostatnie zmiany w Google Adwords zmniejszyły mocno znaczenie pozycjonowania. Widać to wyraźnie również na przykładzie jednego z naszych klientów.

Google AdWords nie tylko dla biznesu

Google AdWords może być dobrym narzędziem nie tylko do realizacji celów biznesowych - może to być też dobre rozwiązanie dla wszystkich organizacji, które niekoniecznie działają w biznesie, np. dla organizacji z sektora NGO.

Raport Google'a: jak użytkownicy korzystają ze smartfonów

Google sprawdziło, w jaki sposób użytkownicy wykorzystują urządzenia mobilne do podejmowania decyzji w codziennym życiu.

Warto stosować remarketing w sieci reklamowej Google

Dzięki kampanii remarketingowej Google AdWords można wyświetlić reklamę tym osobom, które wcześniej odwiedziły stronę lub użyły danej aplikacji.

Google AdWords - ile kosztuje i jak na nim zarabiać?

Koszt prowadzenia Google Adwords zależy od postawionych celów. Jednak kampania nie musi kosztować dużo, by przynosiła efekty i stała się dla firmy inwestycją, a nie kosztem.

13 sposobów na zmniejszenie liczby koszyków porzucanych w sklepie internetowym

Czasem wystarczy poprawienie kilku elementów, by znacząco ograniczyć liczbę porzucanych koszyków w sklepie internetowym.

Czy użytkownicy potrzebują lokalnej reklamy?

Google przeanalizował zachowania klientów przeprowadzających wyszukiwania lokalne. Z raportu wynika jeden główny wniosek – nie wystarczy, że firma po prostu będzie w wynikach wyszukiwania. Użytkownicy bardzo często szukają bowiem informacji o ofercie w swoim najbliższym otoczeniu. Co więcej - nie mają nic przeciwko reklamie, która będzie uwzględniała ich lokalizację.

Czy warto automatyzować procesy marketingowe?

W czasach kiedy wydatki na działania reklamowe na całym świecie liczone są w setkach miliardów dolarów, a prognozy zapowiadają dalsze wzrosty i jeszcze zacieklejszą walkę o klienta, automatyzacja działań marketingowych wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Eksperci zwracają jednak uwagę, że automatyzacja dla samej automatyzacji raczej nie przyniesie pożądanych efektów.

Internet może pomóc w rozwoju biznesu

Działania w Internecie z pewnością można uznać za opłacalne, ale tylko wtedy gdy będą przemyślane, zgodne ze strategią i filozofią firmy oraz będą prowadzone w umiejętny sposób, realizując potrzeby klientów.

Czy Google Adwords pomoże skuteczne wypromować hotel?

Nawet jeśli witryna hotelu jest widoczna w organicznych wynikach wyszukiwania Google, to i tak warto zainwestować w kampanię Google Adwords - badania dowiodły bowiem, że promowanie hotelu w wyszukiwarce zwiększa zyski nawet o kilkadziesiąt procent.

Badania Google'a: Youtube skuteczniejszy od telewizji

Z badań wynika, że przy założeniu identycznych wydatków na reklamę, zwrot z inwestycji (ROI) w kampanie na YouTube jest znacznie wyższy niż zwrot osiągany dzięki reklamie telewizyjnej.

Unikalny Zasięg Adwords - nowe narzędzie reklamodawców

Dzięki Unikalnemu Zasięgowi AdWords możliwe będzie poznanie łącznej liczby unikalnych użytkowników, które obejrzały reklamę oraz średniej liczby odsłon, które przypadają na jednego użytkownika.

Dlaczego dopasowanie słów kluczowych jest tak ważne?

Typy dopasowania słów kluczowych umożliwiają lepszą kontrolę nad tym, na jakie słowa kluczowe reklama Google Adwords się wyświetla. A to właśnie odpowiedni dobór słów kluczowych w dużej mierze przesądza o skuteczności reklamy.

Sekret sklepów internetowych przyjaznych użytkownikowi

Czasem sklepy internetowej są tak nieintuicyjne, że korzystanie z nich może wywołać tylko frustrację użytkowników. A to oznacza, że pieniądze na promocję produktów – w tym na Google Adwords – zostaną wyrzucone w błoto.

Reklamy tekstowe w Google AdWords jeszcze dłuższe

Jeśli 80 znaków to dla kogoś za mało, by stworzyć skuteczną reklamę tekstową, to Google wprowadza teraz dobre rozwiązanie - dodatkowe 80 znaków na tekst reklamy.

Co ma wpływ na Wynik Jakości i jak go poprawić?

Na Wynik Jakości - podawany w skali od 0 do 10 - składa się ocena trzech różnych czynników. Warto dbać, by ta ocena była jak najwyższa, ponieważ wpływa to na niższe ceny za kliknięcie i lepsze pozycje reklam w kampaniach Google Adwords.

W jaki sposób warto korzystać z planera słów kluczowych?

Planer słów kluczowych umożliwia dobranie takich słów kluczowych, dzięki którym kampania będzie skuteczniejsza. W jaki sposób z niego korzystać, by nie popełnić błędu przy ustawieniach kampanii?

Co decyduje o wynikach wyszukiwania w Google’u?

Jeśli Twoja firma jest na pierwszym miejscu w wynikach Google’a, to nie oznacza, że popularnością w Internecie bijesz swoją konkurencję na głowę. Wyniki pozycjonowania organicznego zależą bowiem od paru innych czynników, dlatego - jeśli zależy Ci na promowaniu się na pierwszej stronie wyników Google’a – warto zainteresować się kampaniami płatnymi.

Jakich błędów nie popełniać przy tworzeniu strony www?

Strona internetowa – w połączeniu ze skuteczną kampanią Google AdWords – może stanowić aktywną formę pozyskiwania nowych klientów. Aby jednak tak się stało, warto pamiętać, jakich błędów nie popełnić przy tworzeniu firmowej strony internetowej.

Reklamy Google AdWords w sieci wyszukiwania

Gdy mowa o płatnych wynikach wyszukiwania, większość osób ma na myśli zwykłe reklamy tekstowe, które ukazują się nad wynikami organicznymi. Tymczasem Google proponuje też kilka innych typów reklam w wynikach wyszukiwania - dynamiczną reklamę w wyszukiwarce, reklamę angażującą w aplikację mobilną oraz reklamę typu ,,tylko połączenie".

Firmową stronę internetową trzeba powierzyć ekspertom

Nie można oddać swojej strony internetowej w ręce przypadkowych osób – tylko powierzenie jej ekspertom pozwoli na podniesienie słupków sprzedaży i realizację konkretnych celów.

Cztery ważne elementy audytu strony internetowej

Naturalnym cyklem tworzenia każdej strony internetowej jest najpierw jej stworzenie, następnie audyt i optymalizacja. A prawidłowo przeprowadzony audyt powinien objąć też stronę marketingową, czyli sprawdzenie, czy strona zachęca do skorzystania z usług czy kupna produktu.

Google Analytics - które dane są szczególnie ważne?

Google Analytics to nieodłączna część każdej skutecznej kampanii Google Analytics. Dzięki Google AdWords można bowiem poznać dane dotyczące kampanii, a dzięki Google Analytics wiadomo, w jaki sposób zachowują się na stronie użytkownicy, którzy znaleźli się na niej po kliknięciu w reklamy.

Co decyduje o skuteczności kampanii Google AdWords?

Bez względu na to, czy przedsiębiorca będzie prowadził swoją kampanię Google AdWords samodzielnie czy zleci ją zewnętrznej firmie, ważne jest, by prawidłowo analizować wyniki. Bez tego potencjał Google Adwords może zostać niewykorzystany, a pieniądze przeznaczone na kampanię – zmarnowane.

Google Analytics jest ważne przy prowadzeniu kampanii

Od połączenia kont Google Adwords i Google Analytics powinno się zacząć prowadzenie każdej nowej kampanii. W Google Adwords można znaleźć informacje dotyczące samej kampanii, a Google Analytics daje odpowiedź na pytania, jak na stronie zachowują się użytkownicy - w tym ci pozyskani dzięki kampanii.

Google zmienił wygląd reklam tekstowych

Po ostatnich zmianach płatne wyniki wyszukania trudniej odróżnić od wyników organicznych, dlatego wielu użytkowników nie będzie przewijało ekranu w dół. Oznacza to, że pozycjonowanie stron jest mniej istotne niż to było wcześniej.

Certyfikat SSL niezbędny w kampanii Google Shopping

Google nie pozwala na prowadzenie kampanii Google Shopping i nie zatwierdzi takiej kampanii, jeśli strona internetowa, na której użytkownik dokonuje transakcji, nie jest zabezpieczona protokołem SSL i jeśli nie potwierdza tego certyfikat SSL.

Google AdWords jest skuteczniejsze niż pozycjonowanie

Jeszcze kilka lat temu o sukcesie mogła mówić firma, której serwis znalazł się w czołówce wyników wyszukiwania Google. Dzisiaj to się jednak zmieniło, a pozycjonowanie nie ma tak dużego znaczenia, jak prowadzenie kampanii w Google AdWords.

Google AdWords lepsze od pozycjonowania i Google Zakupy

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na promowanie swojego sklepu internetowego w sieci, mają do wyboru kilka rozwiązań. Na przykładzie jednego z naszych klientów sprawdziliśmy trzy z nich: organiczne pozycjonowanie (SEO), Google Adwords oraz Google Shopping. Wyniki testu nas zaskoczyły.

Dlaczego Google AdWords jest skuteczniejszy od Facebooka

Porównanie skuteczności kampanii w wyszukiwarce Google i kampanii mediach społecznościowych, wyraźnie wypada na korzyść tej drugiej – to dlatego, że wyszukiwarka służy internautom do innych celów niż media społecznościowe.

Przygotowanie strony www do kampanii Google Shopping

Kampanie Google Shopping – znane także jako Google Zakupy – mogą stanowić istotne uzupełnienie innych działań promocyjnych. Jednak - aby rozpocząć kampanię Google Shopping - należy też zadbać o umieszczenie w sklepie internetowym odpowiednich elementów, w tym podstrony z produktem, odpowiedniego zdjęcia produktu i zadbania o certyfikat SSL.

Pozyskiwanie słów kluczowych do kampanii Google AdWords

Istnieje kilka ciekawych źródeł słów kluczowych, które można wykorzystać przy planowaniu i optymalizowaniu kampanii Google AdWords, m.in. planer słów kluczowych czy Google Search Console. Wykorzystać można również podpowiedzi w wyszukiwarce Google oraz frazy wpisywane przez użytkowników.

Tajniki przygotowania skutecznego CTA

Call to action, czyli inaczej mówiąc wezwanie do działania, to jeden z ważniejszych elementów reklamy, który może decydować nawet o sukcesie całej kampanii Google AdWords. W jaki sposób stworzyć komunikat, który skutecznie zachęci potencjalnego klienta do kliknięcia w reklamę?

Google planuje rewolucję w reklamach video na YouTube

Półminutowe reklamy, które teraz można obejrzeć przed materiałem filmowym, mają wkrótce pójść w zapomnienie. Google zapowiedział bowiem zastąpienie ich 6-sekundowymi reklamami, których nie będzie można już pominąć.

Jak przygotować grafiki do kampanii w sieci reklamowej?

Przy przygotowywaniu kampanii w sieci reklamowej Google AdWords, czyli tzw. kampanii banerowej, nie trzeba martwić się o przygotowywanie plików graficznych. Google umożliwia bowiem także samodzielne przygotowanie materiałów.

Ruch na stronie internetowej nie jest najważniejszy

Wiele osób uważa, że liczba pozyskanych unikalnych użytkowników świadczy o przeprowadzeniu skutecznej kampanii Google AdWords. Nic bardziej błędnego - wszak duża część nich może trafić na stronę zupełnie przypadkowo, szukając zupełnie innej oferty.

Kampania w wyszukiwarce ma przewagę nad kampanią banerową

Większość osób kampanie Google kojarzy przede wszystkim z banerami publikowanymi na stronach internetowych. Tymczasem o wiele lepsze wyniki można osiągnąć dzięki reklamie w wyszukiwarce Google, ponieważ internauci płatnych wyników nie odbierają jak reklamy, tylko jako pomoc w znalezieniu tego, czego szukają.

Rozszerzenia w reklamie tekstowej Google AdWords

Pod niektórymi reklamami Google AdWords można zauważyć dodatkowe treści, takie jak lokalizacja, link do aplikacji czy linki do podstron - to rozszerzenia reklamy, które sprawiają, że reklama jest lepiej widoczna, ponadto kierują internautę do dodatkowych treści na stronie czy umożliwiają kontakt z firmą bez konieczności wchodzenia na stronę internetową.

W jaki sposób Google liczy konwersję?

Przy prowadzeniu kampanii zawsze należy określić, na czym ma polegać konwersja, czyli cel, który chcemy osiągnąć dzięki naszym działaniom (wejście na podstronę z kontaktem, sprzedaż produktów, itp.). W przypadku Google AdWords warto pamiętać, że faktyczna skuteczność kampanii jest dużo większa niż liczba konwersji.

Strona www ma skutecznie sprzedawać produkt lub usługę

Nawet największe pieniądze wydane na kampanię Google AdWords nie przyniosą efektów, jeśli strona internetowa odstraszy potencjalnego klienta. Jak więc przygotować architekturę informacji w witrynie, tak, aby skutecznie nakłoniła użytkownika do skorzystania z oferty?

Jak można zapłacić za kampanię Google AdWords?

Przy tworzeniu kampanii Google Adwords można wybrać płatność za pomocą podpiętej karty kredytowej lub zwykły przelew np. z banku. Każda z możliwości ma swoje wady i zalety.