Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

5 elementów skutecznej kampanii Google AdWords

07—06—2017

Przy planowaniu i optymalizacji kampanii Google AdWords trzeba znaleźć swój sposób na odniesienie sukcesu, a nie kopiować rozwiązania innych reklamodawców.

W przypadku prowadzenia działań marketingowych – w tym kampanii Google AdWords – małe i średnie przedsiębiorstwa powinny koncentrować się na skutecznym i niemalże natychmiastowym pozyskiwaniu klientów, a każda wydana złotówka wydana na marketing powinna być mierzona i powinna zwrócić się w postaci przychodów.

Tymczasem wielu właścicieli firm popełnia strategiczny błąd – patrzą w kierunku dużych przedsiębiorstw i próbują kopiować rozwiązania, które sprawdzają się na międzynarodowym rynku. Przy planowaniu i optymalizacji kampanii Google AdWords trzeba znaleźć swój sposób na odniesienie sukcesu, a nie wzorować się na innych reklamodawcach. Aby tak się stało, należy przeanalizować pięć elementów skutecznej kampanii Google AdWords, dzięki którym możliwe będzie zwiększenie liczby klientów: odpowiednia prezentacja oferty, zakomunikowanie, co klient ma zrobić, mierzenie wyników działań promocyjnych, budowanie świadomości marki poprzez działania niegenerujące kosztów oraz dopracowanie odpowiedniego przekazu.

Odpowiednia prezentacja oferty 

Promowana w Google AdWords oferta powinna być odpowiednio zaprezentowana w działaniach prowadzonych w ramach kampanii oraz na stronie internetowej – tylko w ten sposób można pozyskać nowych klientów. Jeśli na stronie nie zostanie ona odpowiednio przygotowana, firma zbuduje wśród odbiorców raczej świadomość matki, a to w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw proces trudny, czasochłonny i kosztochłonny. Dlatego w tym wypadku najważniejsze powinno być pozyskanie klienta.

Na stronie internetowej informacja o ofercie, jej wyróżnikach i korzyściach dla klientów powinny być więc najważniejsze – witryna jest wszak wirtualnym sprzedawcą, który ma przekonać odbiorcę do kupna produktu lub skorzystania z oferty. Teksty na stronie muszą precyzyjnie odpowiadać na potrzeby i oczekiwania klientów oraz ich problemy.

Informacja o tym, co klient ma zrobić

Informacja o ofercie nie wystarczy – należy jasno zakomunikować, co klient ma zrobić. Błędem jest zakładanie, że użytkownicy będą wiedzieli, co należy zrobić po przeczytaniu informacji o ofercie. Dlatego informację na stronie internetowej należy zakończyć odpowiednim call to action, np. informacją o wykonaniu telefonu, złożeniu zamówienia czy pobraniu materiału. Dotyczy to również reklam Google AdWords, np. reklam tekstowych w wyszukiwarce czy materiałów graficznych. Przeczytaj artykuł „Tajniki przygotowania skutecznego CTA”.

Mierzenie wyników działań promocyjnych

Ważne jest, by działania marketingowe, podejmowanie przez firmę, były mierzalne – wtedy można ocenić ich skuteczność i sens wydawanych na nie pieniędzy. Dzięki sprawdzeniu wyników można też optymalizować działania – testować i korygować, a także eliminować te nieskuteczne, które pochłaniają dużo pieniędzy, a przynoszą marne efekty. W przypadku działań prowadzonych w Google AdWords takim narzędziem może być np. Google Analytics. Narzędzie to pozwala na śledzenie zachowań m.in. tych użytkowników, którzy trafili na stronę dzięki kampanii.

Budowanie świadomości marki poprzez działania niegenerujące kosztów

Nie ma nic złego w budowaniu świadomości marki, zwłaszcza, jeśli nie wymaga to żadnych nakładów finansowych. W przypadku strony internetowej można bazować na content marketingu i publikować informacje lub porady, które są wartościowe dla klientów, także tych, którzy na stronę trafili dzięki Google AdWords. Takie działania podejmowane systematycznie przez dłuższy czas zbudują markę i będą na nią pracowały przez lata.

Dopracowanie odpowiedniego przekazu

Klienta może przekonać konkretna korzyść, którą odniesie kupując produkt lub korzystając z usługi, dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiedni przekaz, stosowany w działaniach marketingowych – czy jest jednolity i czytelny oraz czy jasno komunikuje korzyści, które przyniesie klientowi.

Warto tu też pamiętać o przeprowadzaniu testów A/B, czyli o sprawdzaniu różnych wersji, np. reklamy Google AdWords czy podstrony, na którą trafiają klienci. Dzięki temu można określić, który wariant reklamy lub docelowej podstrony prowadzi do wyższej realizacji zamierzonego celu (konwersji), a w efekcie – do zwiększenia przychodów.

Podsumowanie – oceń skuteczność swoich działań

W przypadku prowadzenia działań marketingowych – w tym kampanii Google AdWords – małe i średnie przedsiębiorstwa powinny koncentrować się na skutecznym i niemalże natychmiastowym pozyskiwaniu klientów, a każda wydana złotówka wydana na marketing powinna być mierzona i powinna zwrócić się w postaci przychodów. Sprawdź, czy ta zasada stosowana jest w Twoich działaniach Google AdWords oraz na stronie internetowej. Może tracisz środki na coś, co jest niemierzalne i nieefektywne? Czas to zmienić już dziś i wdrożyć skuteczne działania marketingowe.

Słowa kluczowe

  • Google Adwords
  • SEM

Najnowsze artykuły

Google wyciąga pomocną dłoń do małych i średnich firm

Sprawdź swoją skrzynkę mailową, która przypisana jest do konta Google Ads - być może trafił już do Ciebie mail o środkach, które możesz przeznaczyć na reklamę.

Google proponuje darmową reklamę w Google Maps

W części krajów reklamodawcy, którzy korzystają z inteligentnych kampanii Google Ads, do września będą mogli skorzystać z darmowej promocji w Google Maps.

Gdzie pobrać faktury za kampanie Google Ads?

Sprawdź, gdzie co miesiąc możesz wygodnie pobrać elektroniczne faktury za kampanie Google Ads oraz towarzyszące im wyciągi z kosztami kampanii.