Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Google AdWords umożliwia maksymalizację liczby konwersji

Strategia Google AdWords „Maksymalizuj liczbę konwersji” automatycznie ustawia odpowiednią stawkę w każdej aukcji, co pozwala zwiększyć liczbę konwersji w ramach dziennego budżetu przeznaczonego na kampanię.

Nowa strategia Google AdWords – „Maksymalizuj liczbę konwersji” – pozwala na uzyskanie jak największej liczby konwersji w ramach dziennego budżetu przeznaczonego na kampanię. 

Nowa opcja ustawiania stawek należy do grona strategii Inteligentnego określania stawek. Należą do niej także takie rozwiązania jak docelowy CPA, docelowy ROAS czy ulepszony CPC. Wszystkie te strategie korzystają z samouczących się systemów, które umożliwiają optymalizację liczby lub wartości konwersji we wszystkich aukcjach.

Czym jest konwersja w kampanii Google AdWords?

Konwersja w kampanii Google AdWords to wykonane przez użytkowników działanie, na którym szczególnie zależy reklamodawcy. W przypadku sklepów internetowych konwersją jest zazwyczaj złożenie zamówienia, a jeśli do transakcji nie dochodzi na stronie, takim pożądanym działaniem może być np. wejście na podstronę z kontaktem (co może sugerować, że dany użytkownik chciał się skontaktować z firmą, co oznacza, że może być potencjalnym klientem), liczba przeglądanych podstron, czas spędzony na stronie lub na konkretnej podstronie, zapisanie się do newslettera, pobranie materiału, odtworzenie filmu, itp. 

Z pojęciem konwersji wiąże się także współczynnik konwersji, czyli wyrażona w procentach liczba osób, które dzięki kampanii Google AdWords weszły na stronę i wykonały czynność, postawioną za cel.

Na czym polega strategia Google AdWords „Maksymalizuj liczbę konwersji”?

Strategia Google AdWords „Maksymalizuj liczbę konwersji” polega na automatycznym ustawieniu odpowiedniej stawki w każdej aukcji, co pozwala na uzyskanie jak największej liczby konwersji w ramach dziennego budżetu przeznaczonego na kampanię. Mówiąc w skrócie – zastosowanie nowej strategii pozwala lepiej wykorzystać dzienny budżet przeznaczony na działania Google AdWords.

Podczas ustalania stawki system uwzględnia takie elementy jak listy remarketingowe, pora dnia, wyszukiwarka i system operacyjny. Wykorzystywane są też samouczące się systemy, które optymalizują wyniki pod kątem konwersji we wszystkich aukcjach reklamy.

Jak podaje na swoim blogu Google, zastosowanie strategii „Maksymalizuj liczbę konwersji” u jednego z reklamodawców pozwoliło na zwiększenie liczby konwersji o ponad 70 proc.

Ustawianie lub zmiana strategii na „Maksymalizuj liczbę konwersji” 

Ustawienie lub zmiana strategii na „Maksymalizuj liczbę konwersji” nie jest skomplikowane. Przy tworzeniu nowej kampanii Google AdWords w punkcie „Strategia ustalania stawek. Wybierz, jak chcesz określać stawki dla swoich reklam” należy wybrać opcję „Maksymalizuj liczbę konwersji”. Aby zmienić stawkę w działającej kampanii AdWords wystarczy wybrać odpowiednią kampanię, wejść do zakładki „Ustawienia”, wybrać „Wszystkie ustawienia”, a następnie edytować punkt „Strategia ustalania stawek”. 

Podsumowanie

Strategia Google AdWords „Maksymalizuj liczbę konwersji” automatycznie ustawia odpowiednią stawkę w każdej aukcji, co pozwala zwiększyć liczbę konwersji w ramach dziennego budżetu przeznaczonego na kampanię. Mówiąc w skrócie – zastosowanie nowej strategii pozwala lepiej wykorzystać dzienny budżet przeznaczony na działania Google AdWords. Strategia „Maksymalizuj liczbę konwersji” należy do grona strategii Inteligentnego określania stawek, które korzystają z samouczących się systemów, umożliwiając optymalizację liczby lub wartości konwersji we wszystkich aukcjach.

Strategię można ustawić przy tworzeniu nowej kampanii, można też zmienić ustawienia trwającej kampanii.

Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Wykluczenia słów kluczowych na poziomie konta Google Ads - jak je dodać?

Wykluczające słowa kluczowe pozwalają zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na nietrafione kliknięcia. Teraz słowa kluczowe można wykluczyć na poziomie całego konta Google Ads.
czytaj

Jak skontaktować się ze wsparciem Google Ads?

W pandemii Google ograniczył możliwość kontaktu telefonicznego z zespołem wsparcia Google Ads - przez pewien czas ze specjalistami Google można było porozmawiać wyłącznie na czacie.
czytaj

Google ukrywa raporty wyszukiwanych słów w Analyticsie

Od pewnego czasu Google usilnie namawia do przejścia z dotychczasowej wersji Universal Analytics na Google Analytics 4. Czy usunięcie ważnego dla reklamodawców raportu ma przyspieszyć ten proces?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.