Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Google pomoże ocenić stronę internetową

30—08—2017

W nowym panelu AdWords Google dokłada nowe rozwiązanie - strony docelowe”, która pozwala na ocenę skuteczności witryn, do których kierują reklamy.

Firmowa strona internetowa, na którą kierują reklamy, jest nieodłącznym elementem Google AdWords – to dlatego możliwość zlokalizowania błędów na swojej stronie internetowej jest dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy prowadzą kampanie Google AdWords. Jeśli bowiem kampania jest skuteczna i reklamy kierowane są do odpowiedniej grupy docelowej, ale strona internetowa została przygotowana w sposób chaotyczny i użytkownicy szybko opuszczają serwis, to środki na AdWords zostaną po prostu zmarnowane.

Źle przygotowana strona internetowa nie sprzedaje oferty

Kilkakrotnie pisaliśmy już, że źle przygotowana strona internetowa nie sprzedaje produktu czy usługi. Dzisiaj, kiedy praktycznie w każdej branży występuje konkurencja, nie ma co liczyć na to, że w Internecie wystarczy być. Sukces odnoszą tylko ci, których strony internetowe są prawdziwym „wirtualnym sprzedawcą oferty” – jasno i prosty sposób przedstawiają zalety skorzystania z oferty, informują o przewagach konkurencyjnych i o tym, w jaki sposób spełniane są oczekiwania i potrzeby klientów. Warto też pamiętać o tym, że potrzeby się też zmieniają – np. jeszcze kilka lat temu większość ruchu internetowego odbywała się na komputerach stacjonarnych i laptopach, a dzisiaj prym wiodą smartfony, co oznacza, że jeśli ktoś więc nie ma strony dostosowanej do urządzeń mobilnych, powinien to jak najszybciej nadrobić.

Potwierdzają to również wyniki badań. Jak podał w swojej informacji prasowej Google – ok. 30 proc. użytkowników smartfonów natychmiast przejdzie na inną stronę, jeśli dana witryna nie spełnia ich oczekiwań, a aż 64% użytkowników przechodzi na inną stronę ze względu na zbyt dużą liczbę wymaganych kroków lub dlatego, że w danym serwisie nie mogą znaleźć potrzebnych informacji (więcej o tym można znaleźć na oficjalnym blogu Google).

Strona internetowa jest nieodłącznym elementem każdej kampanii Google AdWords

Również firmowa strona internetowa, na którą kierują reklamy, jest nieodłącznym elementem Google AdWords. Można bowiem prowadzić skuteczną kampanię, w której wysoki jest wskaźnik klikalności w reklamę, ale może być tak, że ostatecznie użytkownik trafi na stronę internetową, która nie spełnia jego oczekiwań albo na której treści zostały przygotowane w bardzo chaotyczny sposób, więc nie sposób się z nich odnaleźć. W takim wypadku istnieje ryzyko, że internauta po prostu opuści stronę internetową po kilku sekundach, co oznacza, że pieniądze na Google AdWords zostaną najzwyczajniej w świecie zmarnowane.

Google pomoże ocenić docelowe strony internetowe

Google wyszedł naprzeciw potrzebom reklamodawców – wkrótce pomoże ocenić, która ze stron docelowych wskazanych w reklamach, w największym stopniu realizuje cele biznesowe. Będzie można bowiem sprawdzić, czy strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych czy które podstrony generują największą sprzedaż. Na początek Google ma udostępnić informacje o stronach docelowych w kampaniach wideo, w sieci wyszukiwania i sieci reklamowej, natomiast „współczynnik kliknięć prowadzących na strony mobilne” ma być dostępny tylko w przypadku kampanii prowadzonych w sieci wyszukiwania.

Nowe rozwiązanie można znaleźć już teraz (albo w najbliższym czasie) w nowym panelu Google AdWords, w bocznym menu, pomiędzy „Reklamami i rozszerzeniami” oraz „Słowami kluczowymi”.

Podsumowanie

Google pomoże ocenić, które ze stron docelowych w największym stopniu realizuje cele biznesowe, m.in. będzie można sprawdzić, czy strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych czy które podstrony generują największą sprzedaż. Nowe rozwiązanie można znaleźć już teraz (albo w najbliższym czasie) w nowym panelu Google AdWords, w bocznym menu, pomiędzy „Reklamami i rozszerzeniami” oraz „Słowami kluczowymi”.

Możliwość zlokalizowania na swojej stronie internetowej błędów to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników, prowadzących kampanie Google AdWords. Jeśli bowiem kampania jest skuteczna i reklamy kierowane są do odpowiedniej grupy docelowej, ale strona internetowa została przygotowana w sposób chaotyczny i użytkownicy szybko opuszczają serwis, to środki na AdWords zostaną po prostu zmarnowane.

Słowa kluczowe

  • Google Adwords
  • SEM
  • landing page

Najnowsze artykuły

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.

Dlaczego warto już teraz przygotować się na Black Friday?

Choć do Black Friday i Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, warto zacząć przygotowania już teraz. Nad czym pracować, aby jak najefektywniej wykorzystać okres corocznych wyprzedaży?