Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Jak tworzyć reklamy elastyczne, które pomogą w sprzedaży?

Reklamodawcy będą teraz mieli nowe narzędzia, które pomogą im w tworzeniu i optymalizacji skutecznych reklam elastycznych w wyszukiwarce Google.

Kilka dni temu Google ogłosił wprowadzenie czterech nowych narzędzi, które mają pomóc reklamodawcom w tworzeniu i udoskonaleniu tekstowych reklam elastycznych Google Ads (AdWords). Nowości dotyczą trzech ważnych aspektów: oceny siły reklamy już w czasie jej tworzenia i w czasie jej publikacji, możliwości importu wybranych elementów z innych reklam oraz podpowiedzi nagłówków i tekstów, które według Google pomogą w stworzeniu skutecznej reklamy elastycznej. Dodatkowo także od kilku dni reklamy elastyczne są dostępne w kilku nowych językach – w tym w języku polskim.

Google w imieniu reklamodawcy sam stworzy reklamę tekstową

Tworzenie elastycznych reklam tekstowych przypomina tworzenie graficznych reklam elastycznych – wystarczy bowiem przygotować kilka elementów, a Google zrobi już resztę. Jej utworzenie będzie więc banalne – aby to zrobić, wystarczy przy tworzeniu nowej reklamy wybrać opcję „Elastyczna reklama w wyszukiwarce”, następnie podać kilka nagłówków, napisać teksty reklam oraz wkleić link do strony docelowej i podać nazwę ścieżki do strony docelowej – dzięki temu już po chwili, bez większego wysiłku, można mieć utworzonych kilka różnych wersji reklam Google Ads (AdWords). Google samodzielnie przetestuje różne kombinacje reklamy tekstowej i sprawdzi, która z tych wersji skuteczniej trafia do klientów i odpowiada na ich zapytania, a także która przynosi najlepsze efekty. Elastyczne reklamy powiązane są więc mocno z systemami samouczącymi się, co potwierdzają także kolejne wprowadzone przez Google zmiany.

Google oceni reklamę elastyczną już podczas jej tworzenia

Na algorytmy Google reklamodawca będzie mógł zdać się już podczas tworzenia reklamy, a następnie podczas optymalizacji kampanii. Google planuje bowiem wprowadzić następujące nowości dotyczące reklam elastycznych w wyszukiwarce:

Reklamy elastyczne dostępne teraz w nowych wersjach językowych

Informując o nowościach, związanych z tworzeniem reklam elastycznych w wyszukiwarce, Google podał także ważną dla naszych reklamodawców informację – od 5 grudnia reklamy elastyczne są dostępne w dziesięciu dodatkowych językach. Prócz języka polskiego są to także: duński, holenderski, włoski, japoński, norweski, portugalski, rosyjski, szwedzki oraz turecki. W naszym języku są one oznaczone jeszcze jako wersje „Beta”.

Zobacz także, dlaczego reklamy elastyczne niekoniecznie sprawdzą się u wszystkich: Elastyczne reklamy tekstowe AdWords wprowadzane u kolejnych reklamodawców

Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Weryfikacja konta Google Ads - zrób to, zanim będzie za późno

Na początku 2022 roku Google zaczął wymagać weryfikacji kont Google Ads. Na początku weryfikację mogli przejść tylko reklamodawcy wyznaczeni przez Google. Obecnie każdy może zweryfikować swoje konto samodzielnie.
czytaj

Nie trać swoich danych z GA4 - zmień domyślny okres ich przechowywania

Od początku lipca Google Analytics 4 jest domyślną wersją Analyticsa, a gromadzenie danych w Universal Analytics ma być niedługo wstrzymane.
czytaj

Google testuje nową wyszukiwarkę wykorzystującą AI

Google poinformował, że pracuje nad nową wyszukiwarką opartą o sztuczną inteligencję. Czym inteligentna wyszukiwarka będzie się różnić od dotychczasowej wyszukiwarki Google?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.