Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Jak tworzyć reklamy elastyczne, które pomogą w sprzedaży?

10—12—2018

Reklamodawcy będą teraz mieli nowe narzędzia, które pomogą im w tworzeniu i optymalizacji skutecznych reklam elastycznych w wyszukiwarce Google.

Kilka dni temu Google ogłosił wprowadzenie czterech nowych narzędzi, które mają pomóc reklamodawcom w tworzeniu i udoskonaleniu tekstowych reklam elastycznych Google Ads (AdWords). Nowości dotyczą trzech ważnych aspektów: oceny siły reklamy już w czasie jej tworzenia i w czasie jej publikacji, możliwości importu wybranych elementów z innych reklam oraz podpowiedzi nagłówków i tekstów, które według Google pomogą w stworzeniu skutecznej reklamy elastycznej. Dodatkowo także od kilku dni reklamy elastyczne są dostępne w kilku nowych językach – w tym w języku polskim.

Google w imieniu reklamodawcy sam stworzy reklamę tekstową

Tworzenie elastycznych reklam tekstowych przypomina tworzenie graficznych reklam elastycznych – wystarczy bowiem przygotować kilka elementów, a Google zrobi już resztę. Jej utworzenie będzie więc banalne – aby to zrobić, wystarczy przy tworzeniu nowej reklamy wybrać opcję „Elastyczna reklama w wyszukiwarce”, następnie podać kilka nagłówków, napisać teksty reklam oraz wkleić link do strony docelowej i podać nazwę ścieżki do strony docelowej – dzięki temu już po chwili, bez większego wysiłku, można mieć utworzonych kilka różnych wersji reklam Google Ads (AdWords). Google samodzielnie przetestuje różne kombinacje reklamy tekstowej i sprawdzi, która z tych wersji skuteczniej trafia do klientów i odpowiada na ich zapytania, a także która przynosi najlepsze efekty. Elastyczne reklamy powiązane są więc mocno z systemami samouczącymi się, co potwierdzają także kolejne wprowadzone przez Google zmiany.

Google oceni reklamę elastyczną już podczas jej tworzenia

Na algorytmy Google reklamodawca będzie mógł zdać się już podczas tworzenia reklamy, a następnie podczas optymalizacji kampanii. Google planuje bowiem wprowadzić następujące nowości dotyczące reklam elastycznych w wyszukiwarce:

  • publikacja sugerowanych nagłówków i tekstów reklam już podczas tworzenia elastycznej reklamy; oznacza to, że już podczas pisania tekstów reklam czy nagłówków reklamodawca będzie mógł uzyskać podpowiedź, w jakim kierunku ma iść;
  • ocena siły oddziaływania reklamy elastycznej już podczas jej tworzenia; oznacza to możliwość wprowadzenia ewentualnych poprawek jeszcze przed jej publikacją w wyszukiwarce Google;
  • ocena siły będzie dostępna w trakcie trwania kampanii Google Ads (AdWords) i wyświetlania reklam elastycznych – w kolumnie „Stan” pojawią się bowiem nowe informacje, dzięki czemu będzie można sprawdzić, czy reklamy tracą wyświetlenia lub są odrzucone;
  • możliwość importu istniejących już nagłówków czy tekstów z tych reklam, które zostały już przygotowane wcześniej – tych treści nie będzie trzeba więc dodatkowo kopiować; warunek będzie tylko jeden – reklamy, z których importowane będą treści, muszą znajdować się w tej samej grupie reklam; to rozwiązanie zostanie wdrożone w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Reklamy elastyczne dostępne teraz w nowych wersjach językowych

Informując o nowościach, związanych z tworzeniem reklam elastycznych w wyszukiwarce, Google podał także ważną dla naszych reklamodawców informację – od 5 grudnia reklamy elastyczne są dostępne w dziesięciu dodatkowych językach. Prócz języka polskiego są to także: duński, holenderski, włoski, japoński, norweski, portugalski, rosyjski, szwedzki oraz turecki. W naszym języku są one oznaczone jeszcze jako wersje „Beta”.

Zobacz także, dlaczego reklamy elastyczne niekoniecznie sprawdzą się u wszystkich: Elastyczne reklamy tekstowe AdWords wprowadzane u kolejnych reklamodawców

Słowa kluczowe

  • elastyczne reklamy tekstowe
  • machine learning

Najnowsze artykuły

Google wyciąga pomocną dłoń do małych i średnich firm

Sprawdź swoją skrzynkę mailową, która przypisana jest do konta Google Ads - być może trafił już do Ciebie mail o środkach, które możesz przeznaczyć na reklamę.

Google proponuje darmową reklamę w Google Maps

W części krajów reklamodawcy, którzy korzystają z inteligentnych kampanii Google Ads, do września będą mogli skorzystać z darmowej promocji w Google Maps.

Gdzie pobrać faktury za kampanie Google Ads?

Sprawdź, gdzie co miesiąc możesz wygodnie pobrać elektroniczne faktury za kampanie Google Ads oraz towarzyszące im wyciągi z kosztami kampanii.