Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Nowe reklamy Google Adwords „Tylko połączenie”

19—05—2017

W wyszukiwarce Google można publikować nowe płatne reklamy tekstowe – „Tylko połączenie”. Mogą się one przydać zwłaszcza tym reklamodawcom, którzy skupiają się na kontakcie telefonicznym z klientem.

Połączenia telefoniczne wykonywane z poziomu reklamy Google AdWords nie są w kampaniach niczym nowym. Od jakiegoś czasu Google umożliwia ustawienie w reklamach tekstowych rozszerzeń połączeń, dzięki którym użytkownik może od razu zadzwonić do firmy, bez konieczności wchodzenia na stronę i szukania podstrony z danymi kontaktowymi. Teraz Google idzie krok dalej i firmom, które nie posiadają mocno rozbudowanej strony internetowej, a w codziennej działalności stawiają głównie na kontakt telefoniczny z klientem, oferuje reklamy tekstowe typu „Tylko połączenie”.

Różnice między rozszerzeniami połączeń a reklamami typu „Tylko połączenie”

Istnieje kilka różnic między rozszerzeniami połączeń a reklamami typu „Tylko połączenie” – przede wszystkim dotyczą one wyglądu reklam. Numer telefonu w rozszerzeniu połączeń jest raczej uzupełnieniem głównego tekstu reklamy tekstowej AdWords – numer znajduje się dopiero pod nagłówkiem i tekstem reklamy. Dopiero niżej znajduje się numer telefonu. W reklamie typu „ Tylko połączenie” jest zupełnie inaczej – tutaj numer telefonu pojawia się już w nagłówku. Przy tworzeniu reklamy automatycznie ustawiony zostaje komunikat „Zadzwoń do firmy…” wraz z nazwą firmy i numerem telefonu. Dopiero poniżej znajduje się tekst reklamy, a obok – duży symbol telefonicznej słuchawki ze słowem „Zadzwoń”.

W przypadku rozszerzeń połączeń w płatnych reklamach tekstowych Google AdWords główny nacisk położony jest na tekst i przekierowanie użytkownika na stronę internetową, a numer telefonu stanowi informację dodatkową – zwłaszcza, że numer oraz inne rozszerzenia reklam nie zawsze muszą być wyświetlane. Aby tak się stało, należy mieć  wystarczająco wysoki ranking reklamy, a sama reklama musi być publikowana na wysokiej pozycji.

W reklamach typu „Tylko połączenie” główny nacisk położony jest na połączenia telefoniczne, a numer jest publikowany zawsze, bez względu na ranking reklamy.

Ustawienie reklamy „Tylko połączenie”

Aby ustawić reklamę typu „Tylko połączenie” należy wpisać nazwę firmy, numer telefonu oraz tekst reklamy, który składa się łącznie z dwóch komunikatów. Każdy z nich nie może mieć więcej niż 35 znaków. Poniżej należy umieścić adres strony internetowej, który będzie wyświetlany w reklamie (nie dłuższy niż 35 znaków) oraz docelowy adres konkretnej podstrony, gdzie znajdują się szczegóły promowanej oferty.

Istnieje możliwość śledzenia przez Google'a połączeń telefonicznych, wykonanych dzięki kliknięciu w reklamę – automatycznie włączony będzie rejestr połączeń, a zliczane będą też konwersje telefoniczne. Wszystkie konwersje znajdą się też w raportach Google AdWords, nie będzie więc problemu z oceną skuteczności kampanii i poszczególnych reklam.

Jak podaje Google, do reklam dodawane będą nowe funkcjonalności, np. oceny satysfakcji dzwoniących, dzięki którym od razu będzie wiadomo, które firmy (reklamodawcy) zapewniają profesjonalną obsługę przez telefon.

Podsumowanie

W wyszukiwarce Google można publikować nowe reklamy tekstowe – „Tylko połączenie”. W Google AdWords istnieje już możliwość dodania do reklamy rozszerzeń połączeń, dzięki czemu po kliknięciu użytkownik może od razu zadzwonić do firmy, bez konieczności wchodzenia na stronę i szukania podstrony z danymi kontaktowymi. Z drugiej jednak strony rozszerzenie z numerem telefonu stanowi raczej uzupełnienie reklamy, a nie jej główną część. Ponadto, aby rozszerzenia mogły być publikowane, ranking reklamy musi być wystarczająco wysoki, a sama reklama musi być publikowana na wysokiej pozycji (kliknij i dowiedz się więcej o rozszerzeniach reklam tekstowych). Dlatego reklamy AdWords „Tylko połączenie” mogą się przydać zwłaszcza tym reklamodawcom, którzy nie posiadają mocno rozbudowanej strony internetowej, a w swojej codziennej działalności skupiają się na kontakcie telefonicznym z klientem.

Słowa kluczowe

  • Google Adwords
  • SEM
  • reklama

Najnowsze artykuły

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.

Dlaczego warto już teraz przygotować się na Black Friday?

Choć do Black Friday i Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, warto zacząć przygotowania już teraz. Nad czym pracować, aby jak najefektywniej wykorzystać okres corocznych wyprzedaży?