Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Skuteczność Google AdWords zależy od branży

28—04—2017

Google AdWords z pewnością jest jednym ze skuteczniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Warto jednak pamiętać, że branża branży nierówna, dlatego nie wszędzie prowadzenie kampanii zakończy się podobnymi rezultatami.

W dyskusji nad skutecznością kampanii Google AdWords zapominamy czasem, że dużo zależy od branży, w której działa dana firma. W niektórych przypadkach duże znaczenie może też mieć np. pozycjonowanie, mimo, że jego rola w ostatnich latach mocno się zmniejszyła. Dlatego przed ewentualnym rozpoczęciem prowadzenia kampanii AdWords, warto się zastanowić, jaki sposób dotarcia do klienta będzie najskuteczniejszy i będzie się bardziej firmie opłacał.

Google AdWors dla firm usługowych

Google AdWords może być dobrym rozwiązaniem dla firm, które świadczą takie usługi, których użytkownik raczej nie wykona samodzielnie i po prostu szuka firmy, która się zajmie problemem. Dobrym przykładem są tutaj gabinety lekarskie czy stomatologiczne. Klienci, czyli potencjalni pacjenci gabinetu, szukają często rozwiązania konkretnego problemu, np. do wyszukiwarki Google wpisują hasło „leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem”. W takim wypadku najlepiej od razu zaproponować swoje usługi dzięki reklamom tekstowym Google AdWords - można tutaj przygotować komunikat dostosowany pod to zapytanie. Pod reklamami znajdą się bowiem wyniki organiczne, a wśród nich mogą się znaleźć różne witryny - nie tylko strony gabinetów stomatologicznych, ale i np. linki do portali o tematyce zdrowotnej czy do forów internetowych. W takim wypadku, gdy internauta będzie od razu widział informację dostosowaną do jego potrzeb i oczekiwań, z dużym prawdopodobieństwem kliknie w reklamę.

Google AdWords dla sklepów internetowych

Google AdWords to także idealne narzędzie wspomagające prowadzenie sklepu internetowego i dobre miejsce jego oferty. Jeśli internauta szuka konkretnego produktu i wpisze jego nazwę do wyszukiwarki, jako pierwsze opublikowane zostaną wyniki Google Shopping (Google Zakupy to jeden z typów kampanii Google AdWords). W takim wypadku widoczne będzie nie tylko nazwa produktu czy jego zdjęcie, ale i cena. Najprawdopodobniej więc internauta kliknie od razu w cenę najniższą, nie szukając już innych wyników. 

Kampanię Google AdWords można zastosować także w przypadku, gdy użytkownik do pola wyszukiwarki nie wpisze konkretnej nazwy produktu, tylko np. kategorię lub ogólne hasło. Jeśli wśród płatnych wyników znajdą się reklamy z dodatkowymi zachętami (np. „rabat 20%” czy „darmowa wysyłka”), to internauta raczej kliknie w reklamę i nie będzie przewijał w dół, by szukać wśród wyników organicznych.

W jakich branżach pozycjonowanie ma znaczenie?

Istnieje kilka przykładów działalności, dla których pozycjonowanie strony internetowej ma duże znaczenie. Tak jest w przypadku, gdy model biznesowy jest mocno oparty na poradach, prowadzeniu bloga, itp. Tak może się stać w przypadku, gdy firma np. oferuje płatne narzędzie on-line, do którego dostęp jest płatny. Wpisy na blogu dotyczą więc konkretnego problemu, a na końcu można znaleźć dopisek o możliwości rozwiązania problemu dzięki ofercie firmy. Takim przykładem może być program do księgowania inFakt, skierowany do drobnych przedsiębiorców, którzy samodzielnie prowadzą swoją księgowość. Prócz wygodnej w użyciu aplikacji, na stronie można znaleźć także bloga z poradami z zakresu księgowości - skorzystać z nich mogą nie tylko przedsiębiorcy, ale i również księgowi. Dzięki temu, jeśli ktoś szuka rozwiązania konkretnego problemu z zakresu księgowości, ma dużą szansę na trafienie ostatecznie na stronę aplikacji, ponieważ wśród wyników wyszukiwania znajdzie link do konkretnego wpisu na blogu.

Podsumowanie 

Google AdWords z pewnością jest jednym ze skuteczniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów, jednak branża branży nierówna. Dlatego nie wszędzie prowadzenie kampanii zakończy się podobnymi rezultatami. przed ewentualnym rozpoczęciem prowadzenia kampanii AdWords, warto się więc zastanowić, jaki sposób dotarcia do klienta będzie najskuteczniejszy i będzie się bardziej firmie opłacał.

Słowa kluczowe

  • Google Adwords
  • SEM
  • pozycjonowanie
  • SEO

Najnowsze artykuły

Na czym polega eksperyment kampanii w Google Ads?

Eksperyment kampanii w Google Ads pozwala przetestować skuteczność zmian wprowadzanych w ustawieniach kampanii. Jak go ustawić?

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.