Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Strona www ma skutecznie sprzedawać produkt lub usługę

28—03—2017

Nawet największe pieniądze wydane na kampanię Google AdWords nie przyniosą efektów, jeśli strona internetowa odstraszy potencjalnego klienta. Jak więc przygotować architekturę informacji w witrynie, tak, aby skutecznie nakłoniła użytkownika do skorzystania z oferty? 

Dobra strona internetowa to taka, która skutecznie sprzedaje produkt lub usługę firmy – wszystkie inne cechy serwisu internetowego mają drugorzędne znaczenie. Niestety, bardzo często firmy traktują serwis nie jak wirtualnego sprzedawcę, tylko jak swoją wirtualną wizytówkę. To nie pomaga w realizacji celów stawianych przed kampanią Google Adwords.  

Praca nad stroną internetową nie może być przypadkowa – musi odbywać się etapami, a każdy z nich zaangażowani muszą być różni specjaliści. Modelowy podział pracy powinien wyglądać następująco: 

1. Przy tworzeniu strony najważniejsze są potrzeby klienta 

Przy tworzeniu strony internetowej należy dobrać takie rozwiązania, które precyzyjnie odpowiedzą na potrzeby klientów. Dlatego informacja o ofercie, jej wyróżnikach i korzyściach dla klientów powinny być najważniejsze. 

Może się też okazać, że takich informacji internauci już teraz szukają na firmowej stronie. 

Można to sprawdzić – wystarczy zerknąć do statystyk Google Analytics i przeanalizować, jakich treści szukają najczęściej, jakich informacji potrzebują i czy łatwo mogą je na stronie znaleźć. 

2. Stronę najpierw trzeba rozpisać na papierze 

Przed tworzeniem strony www w ruch idą zwykłe kartki – na nich trzeba rozpisać szczegółowo, co powinno znaleźć się na stronie. Ale informacje te nie mogą być w żaden sposób przypadkowe. Dlatego tak istotna jest tu współpraca z marketingowcem, który tak rozmieści treści, by przekazać to, co dla firmy najważniejsze i to, co jest ważne dla jej klientów. 

3. Przygotowanie docelowych treści 

Na papierowej wersji strony powinno się umieścić docelowe artykuły. Ich długość czy treść mają znaczenie dla wyglądu całej strony, dlatego warto, by grafik wiedział, jak będą wyglądały poszczególne zakładki. Artykuły muszą być napisane starannie – muszą w pełni prezentować ofertę firmy, ale jednocześnie całość musi być napisana przystępnym językiem, bez błędów ortograficznych czy interpunkcyjnych. Warto też umieszczać elementy graficzne -czasem na jednej prostej infografice można przekazać więcej niż w tekście liczącym tysiąc znaków. Wszystkie materiały muszą jednak spełniać jeden cel – mają skłonić klienta, by skorzystał z oferty proponowanej na stronie. 

4. Nad stroną nie może pracować tylko informatyk 

Niezwykle ważna jest ścisła współpraca między działem marketingu a informatykiem, który pracuje nad stroną. Praca nad architekturą strony internetowej nie kończy się wraz z rozpoczęciem prac informatycznych – dział marketingu musi czuwać nad tym, by wprowadzać niezbędne korekty oraz by założone na początku pracy cele zostały spełnione.  

Po zbudowaniu strony warto ją przetestować i sprawdzić, czy wszystkie zakładki zostały uzupełnione, czy spełnione zostały założenia strategii biznesowej, czy teksty są napisane poprawnie, czy klient bez żadnego problemu odnajdzie na stronie wszystkie najważniejsze informacje, itp. 

5. Praca nad stroną nigdy się nie kończy 

Wiele osób myśli, że wraz z oddaniem strony przez informatyka kończy się etap pracy nad nią – nic bardziej mylnego. Należy ciągle pamiętać o najważniejszym – oczekiwaniach i potrzebach klientów. Jeśli one się zmieniają, musi się zmieniać też strona. Oczywiście, nie musi się to wiązać każdorazowo z budowaniem strony od początku, czasem wystarczy nawet drobna zmiana.  

Słowa kluczowe

  • Google Adwords
  • kampania
  • strona internetowa
  • web development
  • SEM

Najnowsze artykuły

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.

Dlaczego warto już teraz przygotować się na Black Friday?

Choć do Black Friday i Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, warto zacząć przygotowania już teraz. Nad czym pracować, aby jak najefektywniej wykorzystać okres corocznych wyprzedaży?