Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Wkrótce integracja Google AdWords z Google Surveys 360 i Google Optimize

29—05—2017

Google zapowiedział integrację swojego systemu reklamowego Google AdWords z narzędziami Google Surveys 360 i Google Optimize, które umożliwiają zbadanie oczekiwań i potrzeb użytkowników oraz ocenę skuteczności kampanii AdWords.

Wśród licznych narzędzi oferowanych przez Google’a znajdują się także Google Surveys 360 i Google Optimize, które pozwalają na zbadanie zachowań klientów na stronach internetowych. Dzięki integracji z Google AdWords reklamodawcy będą mogli sprawdzić, jakie są oczekiwania i potrzeby użytkowników strony internetowej, użytej w kampanii Google AdWords, będzie też można przeprowadzać ankiety wśród użytkowników z list remarketingowych.
Opcja integracji Google Optimize z kontem Google AdWords ma być dostępna w najbliższych tygodniach, możliwość połączenia z kontem Google Surveys 360 na razie dostępna jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Połączenie kont Google Optimize i Google AdWords

Google zapowiedziało możliwość połączenia konta Google Optimize z kontem Google AdWords. Google Optimize to darmowa platforma przeznaczona do testów A/B – dzięki niej istnieje możliwość testowania i dostosowania strony pod kątem oczekiwań i potrzeb użytkowników, co w efekcie zwiększa szanse na spełnienie biznesowych celów kampanii. Zapowiadana integracja kont pozwoli na łatwe tworzenie i testowanie kilku wersji Landing Page, wykorzystanych w kampanii Google AdWords. Reklamodawcy będą mogli tworzyć różne wersje stron docelowych, nawet bez pomocy informatyków czy znajomości kodowania. Różne wersje można dostosować do użytych w kampanii słów kluczowych, do grup reklam lub kampanii.
Dzięki temu będzie wiadomo, która wersja strony daje najlepsze efekty i skutecznej sprzedaje promowaną usługę lub produkt. Google AdWords zostanie wkrótce zintegrowany z Google Surveys 360.

Połączenie kont Google Surveys 360 i Google AdWords

Google Surveys 360 to narzędzie służące do przeprowadzania ankiet wśród użytkowników, stanowi część pakietu Google Analytics 360 Suite. Umożliwia tworzenie zestawów pytań, przeprowadzanie sondaży czy znalezienie odpowiedniej grupy odbiorców Internecie. Wyniki badania są znane zaledwie w ciągu kilku dni. Po integracji z kontem Google AdWords pytania będzie można zadać użytkownikom z list remarketingowych, ponieważ będą one też dostępne w Google Surveys 360. Reklamodawcy będą mogli więc sprawdzić, jak użytkownicy reagują na różne działania marketingowe, co zwraca ich uwagę i które reklamy są najskuteczniejsze.
Na razie to rozwiązanie dostępne jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Podsumowanie

Google zapowiedział integrację swojego systemu reklamowego z narzędziami Google Surveys 360 i Google Optimize, które umożliwiają zbadanie oczekiwań i potrzeb użytkowników oraz ocenę skuteczności kampanii AdWords. Dzięki integracji Google Optimize z Google AdWords reklamodawcy będą mogli tworzyć różne wersje stron docelowych, nawet bez pomocy informatyków czy znajomości kodowania. Różne wersje można dostosować do użytych w kampanii słów kluczowych, do grup reklam lub kampanii. Dzięki temu będzie wiadomo, która wersja strony daje najlepsze efekty i skutecznej sprzedaje promowaną usługę lub produkt.
Po integracji Google Surveys 360 z kontem Google AdWords pytania będzie można zadać użytkownikom z list remarketingowych, ponieważ będą one też dostępne w Google Surveys 360. Reklamodawcy będą mogli więc sprawdzić, jak użytkownicy reagują na różne działania marketingowe, co zwraca ich uwagę i które reklamy są najskuteczniejsze.
Opcja integracji Google Optimize z kontem Google AdWords ma być dostępna w najbliższych tygodniach, możliwość połączenia z kontem Google Surveys 360 na razie dostępna jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Google zapowiedziało nowe rozwiązanie podczas Google Marketing Next 2017. Przeczytaj nasz artykuł „Jakie nowości szykuje Google? Relacja z Google Marketing Next 2017” i dowiedz się więcej o zapowiedzianych rozwiązaniach.

Słowa kluczowe

  • Google Adwords
  • SEM
  • Google Surveys 360
  • Google Optimize

Najnowsze artykuły

Google wyciąga pomocną dłoń do małych i średnich firm

Sprawdź swoją skrzynkę mailową, która przypisana jest do konta Google Ads - być może trafił już do Ciebie mail o środkach, które możesz przeznaczyć na reklamę.

Google proponuje darmową reklamę w Google Maps

W części krajów reklamodawcy, którzy korzystają z inteligentnych kampanii Google Ads, do września będą mogli skorzystać z darmowej promocji w Google Maps.

Gdzie pobrać faktury za kampanie Google Ads?

Sprawdź, gdzie co miesiąc możesz wygodnie pobrać elektroniczne faktury za kampanie Google Ads oraz towarzyszące im wyciągi z kosztami kampanii.