Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Zdrowe odżywianie, treningi, a może ciekawe podróże? O postanowieniach noworocznych

Jakie cele mają na ten rok Polacy? Youtube postanowił zlecić badanie, w którym ankietowani odpowiadali na pytania o noworoczne postanowienia.

Pierwsza trójka postanowień noworocznych nie zaskakuje - wygrywa zdrowe odżywianie, za nim na podium znalazły się treningi i ćwiczenia oraz większa liczba podróży. Wyniki pochodzą z badania, zleconego przez Youtuba na przełomie października i listopada zeszłego roku. Wzięło w nim udział 1000 uczestników.

Publikacja badań była jednocześnie okazją do wskazania, w jaki sposób Youtube może wesprzeć realizację noworocznych postanowień, ale my postanowiliśmy przyjrzeć się im również z innej strony - prowadzeniu kampanii Google Ads.

Polacy chcą się zdrowiej odżywiać i więcej ćwiczyć

Zdrowe odżywianie zdetronizowało w tym roku zeszłorocznego zwycięzcę, czyli aktywność fizyczną (wtedy takie postanowienie wskazała połowa respondentów; zdrowe odżywienie w tym roku wskazało natomiast 41 proc.). Większa ilość ćwiczeń znalazła się w tym roku na drugim miejscu, ale wskazało ją niewiele mniej osób niż w przypadku odżywiania - to postanowienie wskazało 39 proc. Na trzecim miejscu znalazły się podróże, a na czwartym - uczenie się nowych rzeczy (szczególnie umiejętności przydatnych w pracy, hobby, rozwój osobisty czy opanowanie nowego języka polskiego).

Niezależnie od tego, jakie cele szczegółowe przed sobą postawili badani, aż 64 proc. z nich chce w tym roku postanowić na rozwój osobisty i bardziej o siebie dbać.

Jak Polacy wypadli na tle innych krajów? Zdrowe odżywianie okazało się numerem 1 także w Niderlandach, w Niemczech i Austrii. Aktywność fizyczna zwyciężyła m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Irlandii. Rosjanie, Francuzi, Portugalczycy i Włosi planują więcej podróżować, natomiast Belgowie (jako jedyni) planują więcej oszczędzać.

Dlaczego potrzeby użytkowników są ważne w kampaniach Google Ads?

Naszych Czytelników, zainteresowanych nadal tematyką kampanii Google Ads, zapewniamy, że nie zmieniliśmy profilu działania. po prostu w kampaniach - podobnie jak w innych działaniach promocyjnych - najlepsze efekty mamy wtedy, gdy swoją ofertę zaproponujemy użytkownikowi, który ma jakąś potrzebę i szuka możliwości jej realizacji - co jest ogromną przewagą Google Ads nad innymi formami promocji. 

Jeśli więc tylko postanowienia noworoczne nie pójdą więc w zapomnienie, a Polacy wykażą się wytrwałością, to firmy zajmujące się zdrową żywnością, oferujące skuteczne i dostępne treningi oraz branżą turystyczna mają teraz prawdziwe pole do popisu (i możliwość zarobienia pieniędzy).

Jak zresztą wskazali badani, w postanowieniach noworocznych pomagają wytrwać (oczywiście!) YouTube i media społecznościowe (37 proc.) oraz aplikacje mobilne (34 proc.).

Youtube szczególnie sprawdza się w rozszerzaniu wiedzy na temat swojej pasji czy hobby (szczególnie wśród nastolatków - czerpie z niego wiedzę aż 85 proc. badanych). Szczególnie dotyczy to materiałów związanych ze sportem i ćwiczeniami, gotowaniem oraz motoryzacją.

Wszystkich Czytelników zainteresowanych szczegółowymi wynikami badania, zapraszamy na bloga Google.


Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Weryfikacja konta Google Ads - zrób to, zanim będzie za późno

Na początku 2022 roku Google zaczął wymagać weryfikacji kont Google Ads. Na początku weryfikację mogli przejść tylko reklamodawcy wyznaczeni przez Google. Obecnie każdy może zweryfikować swoje konto samodzielnie.
czytaj

Nie trać swoich danych z GA4 - zmień domyślny okres ich przechowywania

Od początku lipca Google Analytics 4 jest domyślną wersją Analyticsa, a gromadzenie danych w Universal Analytics ma być niedługo wstrzymane.
czytaj

Google testuje nową wyszukiwarkę wykorzystującą AI

Google poinformował, że pracuje nad nową wyszukiwarką opartą o sztuczną inteligencję. Czym inteligentna wyszukiwarka będzie się różnić od dotychczasowej wyszukiwarki Google?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.