Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

3 najważniejsze korzyści z prowadzenia kampanii Google Ads

Dzięki prowadzeniu kampanii Google Ads nie musisz długo czekać na efekty, a na dodatek  dzięki odpowiednim ustawieniom możesz sam elastycznie operować swoimi wydatkami. 

Chciałbyś szybko zyskać potencjalnych klientów, przy stosunkowo niewielkim koszcie działań? W takim razie kampania Google Ads jest dla Ciebie. Przyjrzyjmy się najważniejszym korzyściom prowadzenia płatnych działań w wyszukiwarce:

Pojawiasz się w wyszukiwarce Google od razu po uruchomieniu kampanii

Kampanie Google Ads znacząco różnią się od np. pozycjonowania (gdzie trzeba dość długo czekać na efekt w postaci wyświetlania się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania) czy Facebooka (gdzie z mozołem trzeba budować swoją społeczność różnymi sposobami). 

Google Ads umożliwia bowiem zaprezentowanie swojej oferty praktycznie od razu, gdy podejmiesz decyzję o rozpoczęciu kampanii – po podpięciu na koncie karty i uruchomieniu działań możesz liczyć na to, że Twoje reklamy będą wyświetlać się wśród innych wyników wyszukiwania.

Odpowiednio prezentujesz swoją ofertę na stronie? Możesz szybko zdobyć potencjalnych klientów

W przypadku kampanii Google Ads efekt w postaci ruchu na stronie jest widoczny od razu – wszak kiedy szukamy informacji w wyszukiwarce, większość z nas nie ogranicza się do poziomu wyników wyszukiwania. Zazwyczaj wchodzimy na stronę www, by dowiedzieć się więcej o ofercie.

Jeśli więc zgramy ze sobą kilka kwestii (odpowiedni dobór słów kluczowych, odpowiednie informacje w treści reklamy, dobrze zaprezentowana oferta na stronie internetowej), to z dużym prawdopodobieństwem możemy liczyć na zapytania od potencjalnych klientów.

Masz możliwość dokonania ustawień kampanii czyli wpływ na to, gdzie i jak Twoja reklama się wyświetla

Istnieje mnóstwo sposobów i możliwości ustawienia swojej kampanii – możesz kierować reklamy na różne lokalizacje, do użytkowników posługujących się różnymi językami i o różnych zainteresowaniach, możesz ustawić harmonogram reklam i wyświetlać je tylko o określonych godzinach, możesz też wybrać różne cele prowadzenia kampanii. I najważniejsze – możesz też dobrać odpowiednie słowa kluczowe, z odpowiednimi dopasowaniami - dzięki temu reklamy będą się wyświetlać tylko na konkretne zapytania. A jeśli kampania nie jest skuteczna, wystarczy ją po prostu wstrzymać, a pozostały budżet przeznaczyć na działania o zupełnie innych ustawieniach lub nawet na kampanię innego typu. Przy sporych korzyściach Google Ads zapewnia przy okazji także dużą elastyczność, na którą rzadko kiedy można liczyć przy innych działaniach promocyjnych.

Dodatkowo można też ustawić kilka treści reklam – dzięki temu masz realny wpływ na to, w jaki sposób prezentujesz swoje treści wśród wyników wyszukiwania. Można więc testować różne wersje samodzielnie lub – w przypadku reklam elastycznych – pozwolić na to algorytmom Google.

Czytaj także: Case study: na czym polega przewaga Google Ads nad pozycjonowaniem?

Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Weryfikacja konta Google Ads - zrób to, zanim będzie za późno

Na początku 2022 roku Google zaczął wymagać weryfikacji kont Google Ads. Na początku weryfikację mogli przejść tylko reklamodawcy wyznaczeni przez Google. Obecnie każdy może zweryfikować swoje konto samodzielnie.
czytaj

Nie trać swoich danych z GA4 - zmień domyślny okres ich przechowywania

Od początku lipca Google Analytics 4 jest domyślną wersją Analyticsa, a gromadzenie danych w Universal Analytics ma być niedługo wstrzymane.
czytaj

Google testuje nową wyszukiwarkę wykorzystującą AI

Google poinformował, że pracuje nad nową wyszukiwarką opartą o sztuczną inteligencję. Czym inteligentna wyszukiwarka będzie się różnić od dotychczasowej wyszukiwarki Google?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.