Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Google Ads: nowy program weryfikacji operacji biznesowych

Google planuje wprowadzić nowy program weryfikacji operacji biznesowych - ma on zostać wprowadzony w Google Ads w jeszcze w marcu 2020 roku.

Google chce weryfikować reklamodawców sprawdzając informacje o prowadzonej przez nich działalności biznesowej - może poprosić o informacje o modelu biznesowym, oferowanych usługach oraz o relacjach ze stronami trzecimi (np. reklamowanymi markami). Niestety, w krótkiej notatce opublikowanej na swojej stronie, Google nie podał zbyt wielu szczegółów - wiadomo, że reklamodawców, którzy nie poddadzą się weryfikacji, czekają konsekwencje.

Nieposłusznych reklamodawców czeka kara

Reklamodawcy, którzy otrzymają formularz do wypełnienia, będą musieli go wypełnić i przesłać w ciągu kolejnych 30 dni. Co w przypadku, gdy ktoś zlekceważy prośbę Googlea? Jeśli reklamodawca zlekceważy prośbę Googlea i nie ukończy procesu weryfikacji, może go spotkać kara w postaci ograniczenia wyświetlania reklam Google Ads.

Zapowiedzi rodzą dużo znaków zapytania

Niestety, w informacji podanej przez Google brakuje wielu szczegółów - przede wszystkimi jakie są powody wprowadzenia nowego programu? Nie wiadomo też, jacy reklamodawcy otrzymają formularze do wypełnienia - czy będą to raczej nowe konta czy takich próśb mogą się też spodziewać reklamodawcy działający na swoich kontach dłużej? W jaki sposób do reklamodawców będą trafiały formularze weryfikacyjne? Być może poprzez konto Gmail, ale pewności nie ma, ponieważ Google tego nie zakomunikował. A w końcu - co w praktyce oznaczało będzie ,,ograniczenie wyświetlania reklam"? Czy kary będzie można uniknąć, np. przesyłając formularz z opóźnieniem?

Google zaskakuje reklamodawców

Już kilka tygodni temu Google zaskoczył swoich partnerów nowymi wymaganiami. Zaledwie kilka miesięcy dzieli nas od zmian w programie Google Partners dla agencji specjalizujących się w prowadzeniu różnego typu kampanii Google Ads. Nowe wymagania mają zostać wprowadzone do końca czerwca 2020 roku. Zmian należy się spodziewać w następujących obszarach:

Już za kilka miesięcy, by zdobyć (lub utrzymać) status Partnera Google, trzeba spełnić będzie nowe wymagania - konta oceniane będą pod kątem następujących działań:

Czytaj także: Nowe wymagania dla Partnerów Google

Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Wykluczenia słów kluczowych na poziomie konta Google Ads - jak je dodać?

Wykluczające słowa kluczowe pozwalają zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na nietrafione kliknięcia. Teraz słowa kluczowe można wykluczyć na poziomie całego konta Google Ads.
czytaj

Jak skontaktować się ze wsparciem Google Ads?

W pandemii Google ograniczył możliwość kontaktu telefonicznego z zespołem wsparcia Google Ads - przez pewien czas ze specjalistami Google można było porozmawiać wyłącznie na czacie.
czytaj

Google ukrywa raporty wyszukiwanych słów w Analyticsie

Od pewnego czasu Google usilnie namawia do przejścia z dotychczasowej wersji Universal Analytics na Google Analytics 4. Czy usunięcie ważnego dla reklamodawców raportu ma przyspieszyć ten proces?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.