Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Nowość: kolejne reklamy wideo, których nie można pominąć

28—01—2019

Google umożliwia wszystkim reklamodawcom wybór kolejnego formatu reklamy wideo. 15-sekundowy film reklamowy, którego nie można pominąć, teraz będą mogli ustawić także reklamodawcy prowadzący kampanie aukcyjne. Sprawdź, w jaki sposób można to zrobić.

Do 30-sekundowych i 6-sekundowych reklam na YouTube (to jeden z typów kampanii Google Ads) dołączają teraz reklamy o długości 15 sekund. Są one znane reklamodawcom – do tej pory można było je ustawić w ramach rezerwacji, teraz mają być dostępne także w Google Ads i Display & Video 360 na YouTube oraz w sieci partnerów wideo Google. 

Na razie Google poinformował o nowości, zapowiedział też, że reklamy dopiero są wprowadzane na kolejne konta, co oznacza, że u niektórych reklamodawców możliwość ustawienia nowych reklam może się pojawić nawet za kilka tygodni.

Co się teraz ogląda na YouTube?

Obecnie reklamodawcy prowadzący kampanie aukcyjne mogą ustawić dwa rodzaje reklam w formacie video:

 • reklamy w przerywniku (bumper ads), wprowadzone przez Google w 2017 roku; nie mogą trwać dłużej niż 6 sekund, a potencjalny klient nie może ich pominąć; mogą się pojawić przed filmem, w jego trakcie lub po zakończeniu; w przypadku tych reklam reklamodawca deklaruje, jaką kwotę chce wydać z 1000 wyświetleń swojej reklamy (CPM – cost-per-mille lub cost-per-thousand impressions);
 • TrueView in Stream – w tym przypadku reklamy są dłuższe, jednak już po 5 sekundach pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”, z którego widzowie mogą skorzystać; oznacza to, że reklamy nie można pominąć od razu, ale też niekoniecznie widz będzie chciał ją obejrzeć do końca.

Dodatkowo także podczas ustawiania kampanii Google Ads na YouTube, reklamodawca może ustawić reklamę TrueView Discovery (materiał filmowy wyświetla się w postaci miniatur, stopklatek, które system generuje automatycznie) oraz reklamę typu OutStream – wyświetlaną poza YouTube, jedynie na urządzeniach mobilnych w witrynach partnerów Google i aplikacjach.

15-sekundowe reklamy wideo znane są reklamodawcom  ale nie wszystkim

15-sekundowe reklamy video są już dostępne od dawna, ale tylko w ramach rezerwacji w YouTube, przez co – jak argumentuje Google – reklamodawcy musieli korzystać z takich usług jak np. ekskluzywna Google Preferred, która prezentuje 5 proc. najchętniej oglądanych treści na YouTube.

Aby nie ograniczać 15-sekundowych materiałów tylko do systemu rezerwacji, Google postanowiło wprowadzić je również do Google Ads i Display & Video 360 w YouTube oraz do sieci partnerów wideo Google. Dzięki temu – dodaje Google – „jest to kolejny krok na drodze do elastyczniejszego i bardziej intuicyjnego modelu kupowania zasobów reklamowych, który zapewni każdemu reklamodawcy dostęp do wszystkich formatów niezależnie od tego, jak je nabywa”.

Czytaj także: Ułatwienie reklamodawcom dostępu do 15-sekundowych reklam wideo niemożliwych do pominięcia

Krok po kroku: ustawienie nowych reklam na YouTube

Ustawienie 15-sekundowych reklam nie jest trudne dla tych użytkowników, które już wiedzą, jak działa panel Google Ads i w jaki sposób ustawić nową kampanię. W takim wypadku należy:

 • umieścić film reklamowy na YouTube (na końcu wyjaśniamy, dlaczego warto ten krok zrobić jeszcze przed ustawieniem kampanii);
 • kliknąć w przycisk „+” w zakładce „Kampanie”;
 • wybrać cel biznesowy (uwaga – należy wybrać taki, który umożliwi następnie ustawienie kampanii wideo, np. „Świadomość i zasięg marki”);
 • wybrać typ kampanii „Video”;
 • wybrać podtyp kampanii „Niemożliwe do pominięcia – wyświetlanie reklam In-Stream niemożliwych do pominięcia. Używaj maks. 15-sekundowych reklam niemożliwych do pominięcia, by docierać do widzów i pokazywać im cały przekaz”;
 • wprowadzić ustawienia kampanii;
 • wybrać film z YouTube (użyć wyszukiwarki lub wkleić link).

Czytaj także: Co się teraz ogląda? Aktualne formaty reklam wideo na YouTube


Słowa kluczowe

 • youtube
 • google ads

Najnowsze artykuły

Na czym polega eksperyment kampanii w Google Ads?

Eksperyment kampanii w Google Ads pozwala przetestować skuteczność zmian wprowadzanych w ustawieniach kampanii. Jak go ustawić?

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.