Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Nowość: kolejne reklamy wideo, których nie można pominąć

Google umożliwia wszystkim reklamodawcom wybór kolejnego formatu reklamy wideo. 15-sekundowy film reklamowy, którego nie można pominąć, teraz będą mogli ustawić także reklamodawcy prowadzący kampanie aukcyjne. Sprawdź, w jaki sposób można to zrobić.

Do 30-sekundowych i 6-sekundowych reklam na YouTube (to jeden z typów kampanii Google Ads) dołączają teraz reklamy o długości 15 sekund. Są one znane reklamodawcom – do tej pory można było je ustawić w ramach rezerwacji, teraz mają być dostępne także w Google Ads i Display & Video 360 na YouTube oraz w sieci partnerów wideo Google. 

Na razie Google poinformował o nowości, zapowiedział też, że reklamy dopiero są wprowadzane na kolejne konta, co oznacza, że u niektórych reklamodawców możliwość ustawienia nowych reklam może się pojawić nawet za kilka tygodni.

Co się teraz ogląda na YouTube?

Obecnie reklamodawcy prowadzący kampanie aukcyjne mogą ustawić dwa rodzaje reklam w formacie video:

Dodatkowo także podczas ustawiania kampanii Google Ads na YouTube, reklamodawca może ustawić reklamę TrueView Discovery (materiał filmowy wyświetla się w postaci miniatur, stopklatek, które system generuje automatycznie) oraz reklamę typu OutStream – wyświetlaną poza YouTube, jedynie na urządzeniach mobilnych w witrynach partnerów Google i aplikacjach.

15-sekundowe reklamy wideo znane są reklamodawcom  ale nie wszystkim

15-sekundowe reklamy video są już dostępne od dawna, ale tylko w ramach rezerwacji w YouTube, przez co – jak argumentuje Google – reklamodawcy musieli korzystać z takich usług jak np. ekskluzywna Google Preferred, która prezentuje 5 proc. najchętniej oglądanych treści na YouTube.

Aby nie ograniczać 15-sekundowych materiałów tylko do systemu rezerwacji, Google postanowiło wprowadzić je również do Google Ads i Display & Video 360 w YouTube oraz do sieci partnerów wideo Google. Dzięki temu – dodaje Google – „jest to kolejny krok na drodze do elastyczniejszego i bardziej intuicyjnego modelu kupowania zasobów reklamowych, który zapewni każdemu reklamodawcy dostęp do wszystkich formatów niezależnie od tego, jak je nabywa”.

Czytaj także: Ułatwienie reklamodawcom dostępu do 15-sekundowych reklam wideo niemożliwych do pominięcia

Krok po kroku: ustawienie nowych reklam na YouTube

Ustawienie 15-sekundowych reklam nie jest trudne dla tych użytkowników, które już wiedzą, jak działa panel Google Ads i w jaki sposób ustawić nową kampanię. W takim wypadku należy:

Czytaj także: Co się teraz ogląda? Aktualne formaty reklam wideo na YouTube


Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Google testuje nową wyszukiwarkę wykorzystującą AI

Google poinformował, że pracuje nad nową wyszukiwarką opartą o sztuczną inteligencję. Czym inteligentna wyszukiwarka będzie się różnić od dotychczasowej wyszukiwarki Google?
czytaj

Nowy wygląd panelu Google Ads - kolejna zmiana na gorsze?

Na niektórych kontach Google Ads po zalogowaniu widać zupełnie nowy layout panelu, znacznie różniący się od znanego dotychczas. Czy nowy wygląd Google Ads zostanie z nami na dłużej?
czytaj

Jak poprawić skuteczność kampanii remarketingowych w Google Ads - trzy konkretne wskazówki

Kampanie remarketingowe w Google Ads trafiają do tych osób, które już odwiedziły naszą stronę internetową. W jaki sposób można znacząco zwiększyć skuteczność takich kampanii?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.