Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Nowość: kolejne reklamy wideo, których nie można pominąć

Google umożliwia wszystkim reklamodawcom wybór kolejnego formatu reklamy wideo. 15-sekundowy film reklamowy, którego nie można pominąć, teraz będą mogli ustawić także reklamodawcy prowadzący kampanie aukcyjne. Sprawdź, w jaki sposób można to zrobić.

Do 30-sekundowych i 6-sekundowych reklam na YouTube (to jeden z typów kampanii Google Ads) dołączają teraz reklamy o długości 15 sekund. Są one znane reklamodawcom – do tej pory można było je ustawić w ramach rezerwacji, teraz mają być dostępne także w Google Ads i Display & Video 360 na YouTube oraz w sieci partnerów wideo Google. 

Na razie Google poinformował o nowości, zapowiedział też, że reklamy dopiero są wprowadzane na kolejne konta, co oznacza, że u niektórych reklamodawców możliwość ustawienia nowych reklam może się pojawić nawet za kilka tygodni.

Co się teraz ogląda na YouTube?

Obecnie reklamodawcy prowadzący kampanie aukcyjne mogą ustawić dwa rodzaje reklam w formacie video:

Dodatkowo także podczas ustawiania kampanii Google Ads na YouTube, reklamodawca może ustawić reklamę TrueView Discovery (materiał filmowy wyświetla się w postaci miniatur, stopklatek, które system generuje automatycznie) oraz reklamę typu OutStream – wyświetlaną poza YouTube, jedynie na urządzeniach mobilnych w witrynach partnerów Google i aplikacjach.

15-sekundowe reklamy wideo znane są reklamodawcom  ale nie wszystkim

15-sekundowe reklamy video są już dostępne od dawna, ale tylko w ramach rezerwacji w YouTube, przez co – jak argumentuje Google – reklamodawcy musieli korzystać z takich usług jak np. ekskluzywna Google Preferred, która prezentuje 5 proc. najchętniej oglądanych treści na YouTube.

Aby nie ograniczać 15-sekundowych materiałów tylko do systemu rezerwacji, Google postanowiło wprowadzić je również do Google Ads i Display & Video 360 w YouTube oraz do sieci partnerów wideo Google. Dzięki temu – dodaje Google – „jest to kolejny krok na drodze do elastyczniejszego i bardziej intuicyjnego modelu kupowania zasobów reklamowych, który zapewni każdemu reklamodawcy dostęp do wszystkich formatów niezależnie od tego, jak je nabywa”.

Czytaj także: Ułatwienie reklamodawcom dostępu do 15-sekundowych reklam wideo niemożliwych do pominięcia

Krok po kroku: ustawienie nowych reklam na YouTube

Ustawienie 15-sekundowych reklam nie jest trudne dla tych użytkowników, które już wiedzą, jak działa panel Google Ads i w jaki sposób ustawić nową kampanię. W takim wypadku należy:

Czytaj także: Co się teraz ogląda? Aktualne formaty reklam wideo na YouTube


Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Hasła najczęściej wyszukiwane w Google w 2021 roku

Jak co roku Google opublikował listę najpopularniejszych haseł wpisywanych do wyszukiwarki w ubiegłym roku. Czego najczęściej szukali w sieci polscy użytkownicy Google?
czytaj

Już w lutym zmiany w programie Google Partners

Na początku lutego w życie wchodzi nowa wersja programu Google Partners. Oznacza ona nie tylko nowe wymagania dla agencji ze statusem Partnera Google, ale także nowe korzyści dla klientów takich agencji.
czytaj

Jak szybko sprzedać inwestycję - Google Ads dla deweloperów

Reklamy Google Ads doskonale sprawdzają się jako jedno ze skuteczniejszych narzędzi sprzedaży inwestycji deweloperskich. Jak je wykorzystać, aby były maksymalnie efektywne?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.