Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odrzucone reklamy Google Ads? Teraz będzie to mniejszy problem

Google zamierza wprowadzić nowe funkcje ułatwiające zarządzanie odrzuconymi reklamami Google Ads, dodatkowo łatwiejsze ma być śledzenie statusu odwołania się od decyzji Google o odrzuceniu reklamy.

Już teraz reklamodawcy mogą poznać przyczynę, z powodu której ich reklama została odrzucona – wystarczy znaleźć taką informację w zakładce „Reklamy i rozszerzenia”, przy konkretnej reklamie:Teraz – prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych tygodni – do tej opcji zostaną dodane kolejne funkcjonalności:

Wprowadzenie Policy managera

Policy manager to nowe narzędzie, w którym znajdą się wszystkie informacje na temat odrzuconych reklam, wprowadzonych w nich poprawek oraz odwołań od decyzji Google. Dzięki temu każdy reklamodawca będzie mógł w jednym miejscu sprawdzić, które kwestie sprawiają mu problemy najczęściej, co pozwoli mu z kolei unikać błędów przy tworzeniu kolejnych reklam.

Łatwiejsze odwołanie się od decyzji Google i możliwość śledzenia całego procesu odwołania w nowej zakładce w zakładce Policy Manager

W nowej zakładce reklamodawcy znajdą nie tylko historyczne dane – w przypadku odwołania się od decyzji Google będą mogli sprawdzać w jednym miejscu status swojego odwołania.

Przekazywanie informacji o naruszeniu zasad reklamowych Google już w czasie tworzenia nowej reklamy 

To rozwiązanie do złudzenia przypomina pomysł, o którym pisaliśmy już kilka tygodni temu – podczas tworzenia tekstowych reklam elastycznych Google może zasugerować nowe nagłówki i teksty reklam, dodatkowo podczas pisania reklamy tekstowej Google Ads może ocenić jej siłę, co pozwala na wprowadzenie ewentualnych poprawek jeszcze przed publikacją. Podobnie jest w przypadku naruszenia zasad reklamowych – jeśli Google podczas tworzenia reklamy wykryje czynniki, które mogą spowodować jej odrzucenie, od razu zaalarmuje o tym reklamodawcę. Dzięki temu nie trzeba będzie tracić czasu na poprawki już po odrzuceniu przez Google – będzie je można bowiem wprowadzić już od razu.

Jak stworzyć reklamę, która nie zostanie odrzucona? Kilka ważnych zasad

Co prawda odrzucenie reklamy to nie koniec świata i wprowadzając poprawki można liczyć na akceptację reklamy czasem nawet w krótkim czasie. W niektórych przypadkach może to trwać jednak kilka godzin, a w tym czasie reklamy nie są wyświetlane, nie można więc dotrzeć z ofertą do swoich potencjalnych klientów. Dlatego warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym żadna z naszych reklam nie zostanie przez Google odrzucona:

Jeśli reklama zostanie odrzucona, nie trzeba się martwić – wystarczy w takim wypadku poprawić ją zgodnie z wytycznymi i przesłać do ponownej weryfikacji.

Czytaj także: Jak tworzyć reklamy AdWords, w które internauci chętnie klikają?

Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Weryfikacja konta Google Ads - zrób to, zanim będzie za późno

Na początku 2022 roku Google zaczął wymagać weryfikacji kont Google Ads. Na początku weryfikację mogli przejść tylko reklamodawcy wyznaczeni przez Google. Obecnie każdy może zweryfikować swoje konto samodzielnie.
czytaj

Nie trać swoich danych z GA4 - zmień domyślny okres ich przechowywania

Od początku lipca Google Analytics 4 jest domyślną wersją Analyticsa, a gromadzenie danych w Universal Analytics ma być niedługo wstrzymane.
czytaj

Google testuje nową wyszukiwarkę wykorzystującą AI

Google poinformował, że pracuje nad nową wyszukiwarką opartą o sztuczną inteligencję. Czym inteligentna wyszukiwarka będzie się różnić od dotychczasowej wyszukiwarki Google?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.