Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Reklamy produktowe z funkcją prezentacji teraz w Polsce

Google zapowiedział, że reklamy Google Shopping (Google Zakupy), w których można zaprezentować całe grupy produktów, będą dostępne m.in. w naszym kraju.

Reklamy produktowe z funkcją prezentacji, które stopniowo wprowadzane są do systemu reklamowego Google AdWords, pozwalają na umieszczenie w reklamie dodatkowych zdjęć produktu czy innych produktów, oferowanych przez danego reklamodawcę. Obecnie reklamodawcy ograniczeni są wymogami Google Merchant Center, przez co mogą zaprezentować w wyszukiwarce tylko jedno zdjęcie – na dodatek prezentujące produkt według określonych wymogów. W nowych reklamach będzie można zobaczyć np. w jaki sposób dany produkt można użytkować albo jakie inne podobne produkty oferuje dany sklep.

Skuteczność reklam potwierdzają wyniki kampanii

Jak zapewnia Google, nowe reklamy budzą duże zaangażowane wśród użytkowników – zwłaszcza, że spora część wpisywanych fraz dotyczy nie konkretnej marki, tylko bardziej ogólnych zapytań. W praktyce wygląda to więc w ten sposób, że użytkownik wpisuje do wyszukiwarki, np. „letnie sukienki”, a reklamodawca może mu zaprezentować w nowej reklamie większą liczbę letnich sukienek, które dostępne są w jego sklepie internetowym.

Skuteczność reklam produktowych z funkcją prezentacji (ang. Showcase Shopping Ads) potwierdzają wyniki kampanii – jedną z firm, która miała już okazję przetestować nowe rozwiązanie, jest amerykański sklep internetowy Overstock.com. Jak podał w swojej informacji prasowej Google, po stworzeniu 50 reklam z funkcją prezentacji, odnotował 3-krotny wzrost liczby wyszukiwań, a liczba konwersji była wyższa o 32 proc. w porównaniu z liczbą konwersji, odnotowanych w przypadku zwykłych reklam produktowych (Google Shopping).

Łatwe tworzenie nowych reklam

Tworzenie nowych reklam będzie możliwe w nowym panelu Google AdWords, bez konieczności tworzenia pliku z danymi w Google Merchant Center. Aby stworzyć nową reklamę wystarczy przy tworzeniu kampanii produktowej wybrać opcję „Reklama produktowa z funkcją prezentacji”, a następnie podać wymagane dane:

Zmiany na kontach wdrażane są stopniowo, dlatego nie u wszystkich reklamodawców są one jeszcze dostępne.

Podsumowanie

Google powiększa grono krajów, w którym dostępne będą reklamy produktowe z funkcją prezentacji (ang. Showcase Shopping Ads). Od kilku dni wiadomo, że w tym gronie znajduje się też Polska. Dla reklamodawców, prowadzących kampanie Google Shopping (Google Zakupy) to bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza, że skuteczność nowych reklam potwierdzają też wyniki kampanii. Nie na wszystkich kontach możliwość ustawienia reklamy z funkcją prezentacji została już wprowadzona, dlatego warto na bieżąco sprawdzać powiadomienia od Google’a – zwłaszcza, że w najbliższych tygodniach, poprzedzających Boże Narodzenie, sklepy internetowe czekają prawdziwe żniwa. Warto więc przygotować na ten czas odpowiednią strategię działania. Czytaj więcej: „Jaka strategia dla Google AdWords będzie najlepsza?”

Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Weryfikacja konta Google Ads - zrób to, zanim będzie za późno

Na początku 2022 roku Google zaczął wymagać weryfikacji kont Google Ads. Na początku weryfikację mogli przejść tylko reklamodawcy wyznaczeni przez Google. Obecnie każdy może zweryfikować swoje konto samodzielnie.
czytaj

Nie trać swoich danych z GA4 - zmień domyślny okres ich przechowywania

Od początku lipca Google Analytics 4 jest domyślną wersją Analyticsa, a gromadzenie danych w Universal Analytics ma być niedługo wstrzymane.
czytaj

Google testuje nową wyszukiwarkę wykorzystującą AI

Google poinformował, że pracuje nad nową wyszukiwarką opartą o sztuczną inteligencję. Czym inteligentna wyszukiwarka będzie się różnić od dotychczasowej wyszukiwarki Google?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.