Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Sprawdź, jak szybko ładuje się Twoja firmowa witryna

02—10—2017

Na stronie Test My Side możesz sprawdzić, czy Twoja strona nie ładuje się zbyt długo na urządzeniach mobilnych i czy nie tracisz z tego powodu zbyt wielu klientów.

Według Google czas ładowania strony nie powinien być dłuższy niż 3 sekundy – istnieje bowiem spore ryzyko, że po upływie tego czasu użytkownik, któremu nie załaduje się strona, po prostu zrezygnuje z wejścia do witryny i uda się do konkurencji. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może być bezpłatne narzędzie Test My Site (dostępne jest na stronie https://testmysite.withgoogle.com/intl/pl-pl), dzięki któremu wiadomo, ile czasu ładuje się strona na urządzeniach mobilnych, jak serwis wygląda na tle konkurencji z branży oraz w jaki sposób można przyspieszyć działanie strony. Sprawdzanie strony trwa ok. minuty, po tym czasie Google od razu publikuje wyniki oraz wskazówki, co można w witrynie poprawić. Można też poprosić o przesłanie raportu z wynikami i poradami na swojego maila.

To problem, gdy strona ładuje się zbyt długo

Jak wynika z badań, zbyt długie ładowanie serwisów stanowi spory problem dla właścicieli firm. Według Google czas ładowania strony nie powinien być dłuższy niż 3 sekundy – istnieje bowiem spore ryzyko, że po upływie tego czasu użytkownik, któremu nie załaduje się strona, po prostu zrezygnuje z wejścia do witryny i uda się do konkurencji (czas wczytywania strony mobilnej dłuższy o sekundę może zmniejszyć liczbę konwersji nawet o 20 proc., co przekład się na realne straty finansowe firm). Stąd też pomysł wprowadzenia szybko wczytujących się stron AMP, które można też już ustawić w kampaniach Google AdWords jako strony docelowe.

Podaj adres strony, a Google sprawdzi ją w niecałą minutę

Skanowanie strony pod kątem urządzeń mobilnych nie jest trudne – wystarczy na stronie https://testmysite.withgoogle.com/intl/pl-pl podać adres firmowego serwisu, a Google robi resztę. Skanowanie witryny trwa niecałą minutę, w tym czasie Google sprawdza ładowanie w standardowym połączeniu 3G, analizuje dane umieszczone w serwisie (np. sprawdza kod HTML i CSS czy uruchamia skrypty Java Script) oraz testuje obsługę strony na urządzeniach mobilnych, sprawdzając np. czytelność tekstów. Wyniki publikowane są wraz z poradami, np. dotyczącymi optymalizacji obrazów na stronie, skrócenia czasu reakcji serwera, włączenia pamięci podręcznej czy wypróbowania działania przyspieszonych stron mobilnych (AMP).

Raport z wynikami można przesłać na swój adres e-mailowy (w niektórych przypadkach trwa to nie dłużej niż kilkanaście minut), by mieć do nich dostęp w każdej chwili lub przekazać uwagi dalej.

Podsumowanie

Google przygotowało bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można sprawdzić, jak szybko ładuje się firmowa strona internetowa. Na stronie https://testmysite.withgoogle.com/intl/pl-pl wystarczy podać tylko adres, a Google w niecałą minutę przeskanuje witrynę i udostępni wyniki wraz z poradami, dotyczącymi optymalizacji serwisu.

Google już od jakiegoś czasu podkreśla, jak ważne jest działanie mobilnych stron – zwłaszcza, że na świecie większość ruchu w Internecie odbywa się właśnie na urządzeniach mobilnych. Stąd m.in. wdrażanie nowych rozwiązań czy pomysł wprowadzenia szybko wczytujących się stron AMP, które można ustawić w kampaniach Google AdWords jako strony docelowe (pisaliśmy o tym w naszym artykule „Google wprowadza strony AMP do kampanii Google AdWords”).

Słowa kluczowe

  • Taste My Site
  • Google AdWords

Najnowsze artykuły

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.

Dlaczego warto już teraz przygotować się na Black Friday?

Choć do Black Friday i Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, warto zacząć przygotowania już teraz. Nad czym pracować, aby jak najefektywniej wykorzystać okres corocznych wyprzedaży?