Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Wiele polskich firm wciąż funkcjonuje bez stron internetowych

30—01—2019

Według dziennika „Rzeczpospolita” w niektórych branżach nawet połowa polskich przedsiębiorstw funkcjonuje bez firmowej strony internetowej. Przez ostatnie 4 lata sytuacja poprawiła się nieznacznie.

Jak wynika z opublikowanych przez „Rzeczpospolitą” danych z GUS w niektórych branżach blisko połowa rodzimych firm działa wyłącznie offline nie informując o swoich usługach w sieci na własnej stronie internetowej. Najmniej przedsiębiorstw z firmową stroną jest wśród tych najmniejszych – jedynie 62,5 proc. z nich posiada własną wizytówkę w sieci. Sytuacja niewiele poprawiła się przez ostatnie 4 lata – w 2014 roku takich firm było 61,1 proc.

Nieco lepiej jest w sektorze firm średnich. Tam 84,5 proc. przedsiębiorstw ma własną stronę internetową. Co ciekawe, liczba ta spadła nieco od 2014 roku – wtedy swoją witryną cieszyło się 84,9 proc. firm. Wśród dużych firm odsetek tych, które opublikowały stronę w sieci wynosi 91,1 proc. (poprawa o zaledwie 0,2 proc. od 2014 roku).

Jak sytuacja wygląda w poszczególnych branżach? Najłatwiej w polskim internecie znajdziemy oferty ubezpieczycieli i instytucji finansowych – tutaj własne strony ma ponad 90 proc. przedsiębiorstw. Kolejną branżą silnie obecną w sieci jest rynek nieruchomości. 80 proc. funkcjonujących na nim firm zdecydowało się na opublikowanie strony. Na następnych pozycjach plasują się przedsiębiorstwa oferujące zakwaterowanie i należące do branży gastronomicznej (74,5 proc.), firmy zajmujące się przetwórstwem przemysłowym (73,6 proc.), firmy działające w handlu (61,5 proc.), budownictwie (55,9 proc.) oraz transporcie (51,7 proc.).

Podane statystyki oznaczają, że firmy, które zdecydują się na wykonanie i opublikowanie własnej witryny w sieci wciąż mają duże szanse na jej dość skuteczne wypromowanie, a tym samym dotarcie do nowych klientów. Biorąc pod uwagę to, że wśród oferujących usługi transportowe, blisko połowa nie ma swojej strony internetowej, każda firma, która ją posiada, mocno wyprzedza konkurencję. Dziś pierwszym miejscem, w którym potencjalni klienci rozpoczynają poszukiwania interesującego ich produktu lub usługi, jest wyszukiwarka internetowa. Ci, którzy dają się w łatwy sposób znaleźć, mają o wiele większe szanse na pozyskanie klienta (więcej na ten temat przeczytasz w tekście „Wysoka pozycja w Google to dziś konieczność”).

Posiadanie własnej, dobrze zaprojektowanej i użytecznej dla klientów witryny w sieci zdecydowanie podbudowuje wizerunek firmy i wpływa korzystnie na zaufanie do niej – przejrzysta i obszernie informująca o produktach czy usługach strona sprawia, że firma wygląda na taką, która, po pierwsze, nie ma nic do ukrycia, a po drugie – jest firmą rzeczywiście działającą i rozwijającą się.

Trudno dziś wyobrazić sobie jakąkolwiek działalność gospodarczą bez strony internetowej. Tym bardziej zaskakują statystyki opublikowane przez „Rzeczpospolitą”.

Słowa kluczowe

  • firmowa strona internetowa
  • google ads
  • pozycjonowanie

Najnowsze artykuły

Na czym polega eksperyment kampanii w Google Ads?

Eksperyment kampanii w Google Ads pozwala przetestować skuteczność zmian wprowadzanych w ustawieniach kampanii. Jak go ustawić?

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.