Myślisz, że kampanie w Internecie są dobre tylko dla dużych firm z dużymi budżetami? Nic bardziej mylnego – kampanie w sieci to świetne rozwiązanie także dla mniejszych firm, prowadzących biznes lokalnie.
Wiele osób, prowadzących swój biznes w najbliższej okolicy, nastawia się raczej na powszechnie znane narzędzia – bannery reklamowe, fanpage na Facebooku czy marketing szeptany z pomocą rodziny czy znajomych. Kampanie reklamowe w Internecie kojarzą im się natomiast z koniecznością wydawania sporych środków. Nic bardziej błędnego – kampanie Google Ads, czyli najpopularniejsze kampanie w Internecie, nie są dziś zarezerwowane tylko dla dużych firm. Dzięki odpowiednim ustawieniom także mniejsze firmy mogą sprawnie pozyskiwać klientów dzięki reklamom Google Ads.
Jak już pisaliśmy kilka tygodni temu, w sytuacji, gdy większość z nas wyszukuje informacje w Internecie, tam poszukuje szczegółów lub inspiracji, obecność w sieci jest dziś niezbędna, jeśli liczymy na rozwój swojego biznesu. Z przeprowadzonych przez firmę badawczą Deloitte badań wynika bowiem, że ok. 75 proc. klientów korzysta z Internetu przed dokonaniem zakupów w sklepie stacjonarnym, a 65 proc. klientów korzysta z niego także podczas wizyty w sklepie.
Jeśli do tego dodamy fakt, że większość użytkowników Internetu swoje poszukiwania zaczyna w wyszukiwarce Google (korzysta z niej ponad 90 proc. internautów w Polsce i na świecie), to nietrudno zgadnąć, od czego można należy zacząć promocję swojego lokalnego biznesu.
Podczas ustawiania pierwszej kampanii Google Ads warto pamiętać o dwóch najważniejszych kwestiach, powiązanych z lokalizacją i harmonogramem wyświetlania reklam:
W prowadzeniu lokalnej kampanii ważne jest także rozszerzenie reklamy tekstowej z lokalizacją – o którym więcej napiszemy poniżej.
Podczas prowadzenia kampanii Google Ads należy pamiętać o połączeniu swojego konta z Google Analytics oraz wizytówką Google Moja Firma.
Google Analytics to darmowe narzędzie, które pozwala monitorować natężenie ruchu na stronie internetowej oraz umożliwia poznanie, w jaki sposób zachowują się na naszej witrynie użytkownicy - w tym potencjalni klienci z Google Ads. Połączenie wizytówki Google Moja Firma z kontem Google Ads pozwala natomiast wyświetlać rozszerzenia lokalizacji. Dzięki temu w reklamie tekstowej pojawia się adres firmy, a po kliknięciu w rozszerzenie internauta przeniesiony zostaje do aplikacji Google Maps. Dodatkowo także informacje ze swojej lokalnej wizytówki można także z powodzeniem wykorzystać w kampanii Google Ads (czytaj także: Wyszukiwania z Google Moja Firma wykorzystaj w kampanii Google Ads).
Czytaj także: Wyszukiwania lokalne w Google Ads to nie tylko szukanie miejsc
strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy