Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Wyszukiwania z Google Moja Firma wykorzystaj w kampanii Google Ads

22—10—2018

Wśród statystyk Google Moja Firma można znaleźć także słowa kluczowe, przydatne do prowadzenia kampanii Google Ads (AdWords).

Od niedawna w panelu Google moja firma można znaleźć frazy, na które firmowa wizytówka się wyświetliła w ostatnim tygodniu, miesiącu i kwartale. Mogą one pełnić podobną rolę jak hasła wyszukiwane w kampanii Google Ads (Adwords) - można je dodać do kampanii, do treści reklamy tekstowej lub do informacji umieszczonych na firmowej stronie internetowej.

W jaki sposób skutecznie wykorzystać statystyki Google Moja Firma?

Od jakiego czasu Google udostępnia administratorom firmowych wizytówek ich statystyki, w tym m.in.:

  • całkowita liczba wyszukiwań;
  • wyszukiwania bezpośrednie;
  • odkrywanie (liczba klientów, którzy znaleźli daną wizytówkę, szukając kategorii, produktu lub usługi);
  • hasła, które wpisują użytkownicy, by znaleźć daną firmę wraz z liczbą unikalnych użytkowników;
  • usługi Google, z których korzystają klienci, by odnaleźć firmę (w tym wyszukiwarka Google czy mapy Googlea);
  • zapytania o trasę do firmy.

Dane te nie są tak szczegółowe jak statystyki, widoczne w panelu Google Ads (Adwords), np. nie można ich filtrować według lokalizacji czy godzin wyświetleń. Jednak - mimo wielu braków - mogą one stanowić istotne wsparcie przy prowadzeniu kampanii. Szczególnie warto skoncentrować się na tych frazach, na które wizytowa się wyświetliła. Oczywiście, najczęściej będzie to nazwa firmy, ale duża część wyszukiwań dotyczyć może także branży, w której firma działa, lub oferowanych przez nią produktów czy usług. W zależności od tego, jakie są to frazy, można je wykorzystać oddzielnie w kampanii wizerunkowej, opartej na nazwie własnej danej firmy (czytaj także nasz artykuł: ,,Dlaczego warto prowadzić kampanię z nazwą własnej firmy?") czy w kampaniach promujących produkty czy usługi oferowane przez tę firmę. Można je nie tylko dobrać do grona słów kluczowych w danej grupie reklam - można też użyć w tekście reklamy czy stronie internetowej, na którą użytkowników kierują reklamy Google Ads (AdWords).

W Google Moja Firma można sprawdzić popularność wśród powiązanych marek

Jak wynika z doniesień branżowego portalu Search Engine Land, od niedawna w wizytówkach Google Moja Firma, wprowadzona została nowa kategoria wyszukiwań - prócz wyszukiwań bezpośrednich oraz odkrywania firmy przy pomocy innych fraz, będzie można sprawdzić też liczbę wyświetleń wizytówki po wpisaniu do wyszukiwarki powiązanej marki (np. jeśli użytkownik szukał fast foodów, wpisał do wyszukiwarki ,,McDonalds”, a w odpowiedzi Google wyświetliło mu wizytówkę lokalu typu fast food).

Podsumowanie - dlaczego warto korzystać z fraz wyszukiwanych przez użytkowników?

Kilkakrotnie podkreślaliśmy już, że analiza haseł wyszukiwanych przez użytkowników powinna być prowadzona stale - dzięki temu w odpowiednim momencie można wychwycić frazy, które przydadzą się w kampanii albo które należy wykluczyć. Teraz reklamodawca, który monitoruje też statystki swojej firmowej wizytówki, ma do dyspozycji także dodatkowe narzędzie - ,,Hasła, które wpisują użytkownicy, by znaleźć Twoją firmę" wraz z liczbą unikalnych użytkowników, którzy daną frazę wpisali do wyszukiwarki w ciągu ostatniego tygodnia, miesiąca lub kwartału.

Informacja o danych, wyszukiwanych przez użytkowników, powinny być ważne dla każdego reklamodawcy - stanowią one niejako badanie potrzeb potencjalnych klientów. Na dodatek można z grubsza przyjąć, że - w przeciwieństwie do badań typu ankiety - są to dane dość wiarygodne - wszak zapytania do wyszukiwarki wpisywane są raczej bez większego zastanowienia. Oznacza to, że zarówno w statystykach Google Moja Firma, jak i w hasłach wyszukiwanych w kampaniach Google Ads (AdWords) można znaleźć odpowiedź na pytania, czego nasi potencjalni klienci potrzebują - a stąd już tylko niewielki krok do odpowiedzi, jak i kiedy na te potrzeby odpowiedzieć, by wyprzedzić konkurencję.

Czytaj także: Jak wykorzystać wiedzę o wyszukiwanych słowach kluczowych?

Słowa kluczowe

  • google ads
  • google moja firma

Najnowsze artykuły

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.

Dlaczego warto już teraz przygotować się na Black Friday?

Choć do Black Friday i Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, warto zacząć przygotowania już teraz. Nad czym pracować, aby jak najefektywniej wykorzystać okres corocznych wyprzedaży?