Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kierowanie reklam AdWords na konkretne urządzenia - poradnik krok po kroku

Twoja strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych lub klienci poszukują Twojej oferty przede wszystkim na komputerach stacjonarnych? Rozwiązaniem może być kierowanie kampanii tylko na wybrane urządzenia - wystarczą odpowiednie ustawienia kampanii i umiejętne dostosowanie stawek za kliknięcie.

W momencie, gdy większość z użytkowników korzysta w różnych sytuacjach z różnych urządzeń - a przy tym mogą też szukać zupełnie innych produktów czy usług - odpowiednie ustawienie kampanii i wyświetlanie reklam tylko na wybranych urządzeniach, to niezwykle przydatna funkcja, którą warto stosować w swoich kampaniach AdWords. Dodatkowo także można z niej skorzystać w dość prosty sposób - wystarczy wejść w ustawienia kampanii i odpowiednio dostosować stawki.

Kiedy kierowanie na urządzenia okazuje się przydatne?

Kierowanie reklam AdWords na konkretny typ urządzeń może się okazać przydatnym rozwiązaniem w wielu przypadkach, np. wtedy, gdy:

Jak ustawić kierowanie kampanii AdWords na odpowiednie urządzenia?

Kampanię AdWords można kierować na trzy typy urządzeń: smartfony, tablety oraz na komputery stacjonarne. Aby wyświetlać reklamy tylko np. na komputerach stacjonarnych należy uruchomić konto w nowej wersji AdWords, wejść do odpowiedniej kampanii i w menu po lewej stronie wybrać „Urządzenia”. Następnie należy przejść do kolumny „Dostosowanie stawek” i w przypadku telefonów komórkowych oraz tabletów ustawić dostosowanie stawek „-100 proc.”. Jeśli natomiast chcemy, by kampania kierowana była tylko na smartfony i tablety, należy zmniejszyć o 100 proc. stawkę dla komputerów stacjonarnych.

Podobnie wyglądają ustawienia w starej wersji panelu AdWords. Wystarczy wejść do odpowiedniej kampanii, następnie wybrać zakładkę „Ustawienia”, kliknąć przycisk „Urządzenia” i zmienić dostosowanie stawek w przypadku konkretnych urządzeń.

Podsumowanie - jak jeszcze w kampanii AdWords może przydać się odpowiednie dostosowanie stawek?

Odpowiednie dostosowanie stawek może się przydać nie tylko przy wyświetlaniu reklam AdWords na odpowiednich urządzeniach. Stawki można bowiem dostosować w zależności od lokalizacji użytkowników, harmonogramu wyświetlania reklam, odpowiednich treści, tematów i miejsc docelowych, obecności użytkownika na liście remarketingowej czy umieszczenia w reklamie tekstowej możliwości połączenia telefonicznego. 

Dostosowanie stawek ustawia się w wartościach procentowych - przy czym nie zawsze musi to być tylko 0 lub 100 proc., jak w powyższych przykładach. Jeśli np. reklamodawcy zależy na wyświetlaniu reklam większej liczbie użytkowników w danej lokalizacji (np. w określonej dzielnicy), może właśnie pod tym kątem dostosować stawkę i zwiększyć ją o 50 proc. Jeśli więc początkowa stawka zostanie ustawiona na poziomie 6 zł, to stawka dla wyszukiwań w danej lokalizacji będzie wynosiła 9 zł, ponieważ początkowa stawka zostanie podwyższona o 50 proc., co oznacza, że w tym przypadku będzie to 3 zł.

Czytaj także: „Dostosowanie stawek teraz można ustawić także dla połączeń telefonicznych”

Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Wykluczenia słów kluczowych na poziomie konta Google Ads - jak je dodać?

Wykluczające słowa kluczowe pozwalają zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na nietrafione kliknięcia. Teraz słowa kluczowe można wykluczyć na poziomie całego konta Google Ads.
czytaj

Jak skontaktować się ze wsparciem Google Ads?

W pandemii Google ograniczył możliwość kontaktu telefonicznego z zespołem wsparcia Google Ads - przez pewien czas ze specjalistami Google można było porozmawiać wyłącznie na czacie.
czytaj

Google ukrywa raporty wyszukiwanych słów w Analyticsie

Od pewnego czasu Google usilnie namawia do przejścia z dotychczasowej wersji Universal Analytics na Google Analytics 4. Czy usunięcie ważnego dla reklamodawców raportu ma przyspieszyć ten proces?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.