Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kierowanie reklam AdWords na konkretne urządzenia - poradnik krok po kroku

Twoja strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych lub klienci poszukują Twojej oferty przede wszystkim na komputerach stacjonarnych? Rozwiązaniem może być kierowanie kampanii tylko na wybrane urządzenia - wystarczą odpowiednie ustawienia kampanii i umiejętne dostosowanie stawek za kliknięcie.

W momencie, gdy większość z użytkowników korzysta w różnych sytuacjach z różnych urządzeń - a przy tym mogą też szukać zupełnie innych produktów czy usług - odpowiednie ustawienie kampanii i wyświetlanie reklam tylko na wybranych urządzeniach, to niezwykle przydatna funkcja, którą warto stosować w swoich kampaniach AdWords. Dodatkowo także można z niej skorzystać w dość prosty sposób - wystarczy wejść w ustawienia kampanii i odpowiednio dostosować stawki.

Kiedy kierowanie na urządzenia okazuje się przydatne?

Kierowanie reklam AdWords na konkretny typ urządzeń może się okazać przydatnym rozwiązaniem w wielu przypadkach, np. wtedy, gdy:

Jak ustawić kierowanie kampanii AdWords na odpowiednie urządzenia?

Kampanię AdWords można kierować na trzy typy urządzeń: smartfony, tablety oraz na komputery stacjonarne. Aby wyświetlać reklamy tylko np. na komputerach stacjonarnych należy uruchomić konto w nowej wersji AdWords, wejść do odpowiedniej kampanii i w menu po lewej stronie wybrać „Urządzenia”. Następnie należy przejść do kolumny „Dostosowanie stawek” i w przypadku telefonów komórkowych oraz tabletów ustawić dostosowanie stawek „-100 proc.”. Jeśli natomiast chcemy, by kampania kierowana była tylko na smartfony i tablety, należy zmniejszyć o 100 proc. stawkę dla komputerów stacjonarnych.

Podobnie wyglądają ustawienia w starej wersji panelu AdWords. Wystarczy wejść do odpowiedniej kampanii, następnie wybrać zakładkę „Ustawienia”, kliknąć przycisk „Urządzenia” i zmienić dostosowanie stawek w przypadku konkretnych urządzeń.

Podsumowanie - jak jeszcze w kampanii AdWords może przydać się odpowiednie dostosowanie stawek?

Odpowiednie dostosowanie stawek może się przydać nie tylko przy wyświetlaniu reklam AdWords na odpowiednich urządzeniach. Stawki można bowiem dostosować w zależności od lokalizacji użytkowników, harmonogramu wyświetlania reklam, odpowiednich treści, tematów i miejsc docelowych, obecności użytkownika na liście remarketingowej czy umieszczenia w reklamie tekstowej możliwości połączenia telefonicznego. 

Dostosowanie stawek ustawia się w wartościach procentowych - przy czym nie zawsze musi to być tylko 0 lub 100 proc., jak w powyższych przykładach. Jeśli np. reklamodawcy zależy na wyświetlaniu reklam większej liczbie użytkowników w danej lokalizacji (np. w określonej dzielnicy), może właśnie pod tym kątem dostosować stawkę i zwiększyć ją o 50 proc. Jeśli więc początkowa stawka zostanie ustawiona na poziomie 6 zł, to stawka dla wyszukiwań w danej lokalizacji będzie wynosiła 9 zł, ponieważ początkowa stawka zostanie podwyższona o 50 proc., co oznacza, że w tym przypadku będzie to 3 zł.

Czytaj także: „Dostosowanie stawek teraz można ustawić także dla połączeń telefonicznych”

Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Weryfikacja konta Google Ads - zrób to, zanim będzie za późno

Na początku 2022 roku Google zaczął wymagać weryfikacji kont Google Ads. Na początku weryfikację mogli przejść tylko reklamodawcy wyznaczeni przez Google. Obecnie każdy może zweryfikować swoje konto samodzielnie.
czytaj

Nie trać swoich danych z GA4 - zmień domyślny okres ich przechowywania

Od początku lipca Google Analytics 4 jest domyślną wersją Analyticsa, a gromadzenie danych w Universal Analytics ma być niedługo wstrzymane.
czytaj

Google testuje nową wyszukiwarkę wykorzystującą AI

Google poinformował, że pracuje nad nową wyszukiwarką opartą o sztuczną inteligencję. Czym inteligentna wyszukiwarka będzie się różnić od dotychczasowej wyszukiwarki Google?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.