Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Przygotowanie strony www do kampanii Google Shopping

29—03—2017

Kampanie Google Shopping – znane także jako Google Zakupy (jeden z typów kampanii Google AdWords) – mogą stanowić istotne uzupełnienie innych działań promocyjnych. Jednak - aby rozpocząć kampanię Google Shopping - należy też zadbać o umieszczenie w sklepie internetowym odpowiednich elementów, w tym podstrony z produktem, odpowiedniego zdjęcia produktu i zadbania o certyfikat SSL.

Google Shopping to narzędzie umożliwiające sprzedaż produktów za pośrednictwem Google’a. Umożliwia ono na prezentację wyłącznie wybranych produktów, a nie firmy czy jej ogólnej oferty. Aby rozpocząć kampanię należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu strony internetowej i materiałów na niej umieszczonych. Sprzedaż produktu musi się bowiem odbywać w sklepie internetowym, który posiada certyfikat SSL. Informacje o ofercie muszą się znajdować na dedykowanej podstronie, na której powinno się też znaleźć zdjęcie produktu.

Certyfikat SSL

Witryna, na której dokonuje się transakcji, musi posiadać certyfikat SSL, który potwierdza, że zakupy w sklepie są bezpieczne. Jeśli strona nie będzie posiadała certyfikatu, to mimo odpowiedniego przygotowania pliku danych, kampania nie zostanie uruchomiona.

Certyfikat SSL potwierdza, że transmisja danych realizowanych za pośrednictwem danej witryny jest poufna. Oznacza to po prostu, że wszystkie informacje, które są wpisywane w polach w witrynie (np. hasła użytkownika czy numery kart kredytowych), pozostają bezpieczne. Istnieją trzy typy certyfikatów: z grupy DV (Domain Validation), grupy OV (Organization Validation) oraz z grupy EV (Extended Validation). Można też wybrać certyfikat typu Wildcard, który szyfruje dane w pojedynczej domenie, ale także we wszystkich jej subdomenach. To właśnie certyfikat typu Wildcard warto wybrać, jeśli właściciel sklepu internetowe chce szybko rozpocząć kampanię Google Shopping - wydanie takiego certyfikatu jest najszybsze i najtańsze, pozwala ponadto na ochronę danych także w subdomenach.

Link do strony docelowej z ofertą

W pliku danych przesyłanym do Google’a należy wstawić link kierujący do podstrony, gdzie znajduje się oferta. Najlepiej, jeśli produkt ma dedykowaną podstronę, gdzie znajdą się najważniejsze elementy: nazwa produktu (tytuł), opis, zdjęcie, cena, waluta, dostępność (w magazynie, niedostępny lub przedsprzedaż) oraz przycisk „Kup”. Co ważne, wszystkie te elementy muszą być identyczne jak te umieszczone w pliku danych, przesłanym do Google’a.

Link do zdjęcia produktu

Przed uruchomieniem kampanii nie trzeba oddzielnie przesyłać pliku ze zdjęciem produktu – wystarczy wstawić zdjęcie na stronę, następnie umieścić link do zdjęcia w pliku danych i przesłać całość do sprawdzenia.

Zdjęcia powinny być odpowiednio przygotowane. Pliki mogą być wyłącznie w formatach: GIF (.gif), JPEG (.jpg/.jpeg), PNG (.png), BMP (.bmp) oraz TIFF (.tif/.tiff), powinny się też charakteryzować wysoką jakością, by produkt był jak najlepiej widoczny. Same produkty natomiast powinny być sfotografowane na białym lub przezroczystym tle.

Podsumowanie

Aby rozpocząć kampanię Google Shopping należy zadbać o umieszczenie w sklepie internetowym odpowiednich elementów, w tym podstrony z produktem i odpowiednie zdjęcia produktu. Niezbędny jest także certyfikat SSL, który potwierdza, że zakupy w sklepie są bezpieczne. Jeśli strona nie będzie posiadała certyfikatu, to mimo odpowiedniego przygotowania pliku danych, kampania nie zostanie uruchomiona. 

Prócz odpowiedniego przygotowania podstron z produktami, należy także pamiętać o tym, by proces zakupu był dla użytkownika prosty i intuicyjny - przeczytaj nasz artykuł „13 sposobów na zmniejszenie liczby koszyków porzucanych w sklepie internetowym”.

Słowa kluczowe

  • Google Adwords
  • Google Shopping
  • Google Zakupy
  • SSL
  • SEM

Najnowsze artykuły

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.

Dlaczego warto już teraz przygotować się na Black Friday?

Choć do Black Friday i Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, warto zacząć przygotowania już teraz. Nad czym pracować, aby jak najefektywniej wykorzystać okres corocznych wyprzedaży?