Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Według jakich kryteriów można kierować swoją kampanię Google Ads?

12—07—2019

Reklamy Google Ads mają sporą przewagę nad innymi działaniami promocyjnymi – pozwala precyzyjnie określić kryteria, według których reklamy mają się wyświetlać odbiorcom. Sprawdźmy, które z nich są najważniejsze w kampanii Google Ads.

Google umożliwia wyświetlanie swoich reklam według wybranych słów kluczowych, w określonych lokalizacjach i według harmonogramu. Podczas ustawiania kampanii można wybrać też język, którymi posługują się odbiorcy reklam.

Według wyszukiwanych przez użytkowników słów kluczowych

Nie można uruchomić swojej kampanii bez przygotowania co najmniej jednej grupy reklam, w ramach której utworzone są reklamy i dobrane zostały słowa kluczowe – tak w dużym skrócie można przedstawić strukturę każdej kampanii Google Ads

Słowa kluczowe w kampanii to frazy, na które dana reklama się wyświetla. Im bardziej teksty reklam pasować będą do najczęściej wyszukiwanych fraz, tym większe szanse na dobre wyniki kampanii. Dodatkowo prowadzący kampanię ma do dyspozycji jeszcze jedno przydatne narzędzie – dopasowania słów kluczowych, które pozwalają doprecyzować, na jakie zapytania reklama ma się wyświetlać. Jeśli nie wybierzemy dopasowania, może się okazać, że Google bardzo luźno powiąże frazy z naszej kampanii z tym, czego poszukuje użytkownik (np. na słowo „meble na wymiar do kuchni” może wyświetlić reklamę mebli ogrodowych).

Dzięki użyciu dopasowań reklamy można wyświetlać na pasujące do nich zapytania, a w niektórych wypadkach także wykluczać. Czytaj także: Dlaczego dopasowanie słów kluczowych jest tak ważne?

  • Gdzie można dodać słowa kluczowe? Frazy dobieramy w grupie reklam. Do znalezienia nowych słów można natomiast użyć podpowiedzi z plannera słów kluczowych.

Według lokalizacji

W Google Ads można ustalić, w jaki konkretnie miejscu (w sensie geograficznym) mają się wyświetlać reklamy z danej kampanii. Można tu wziąć pod uwagę kraj, region (lub województwo) miasto lub dzielnicę. Praktycznym rozwiązaniem jest kierowanie reklam w promieniu od konkretnego obszaru – jeśli np. świadczymy usługi mobilne w danym mieście i jego okolicy, to nie trzeba wpisywać konkretnego miasta i oddzielnie wszystkich gmin ościennych – wystarczy ustawienie promienia. 

Reklamy Google Ads można wyświetlać wyłącznie osobom znajdującym się fizycznie na danym obszarze oraz tym, które są zainteresowane wybraną lokalizacją. Konkretne lokalizacje można też wykluczać.

  • Gdzie można ustawić lokalizację? Lokalizacje (także wykluczone) można ustawić przy tworzeniu nowej kampanii, można je też edytować na podstronie „Ustawienia” na poziomie kampanii. 

Według używanych przez odbiorców języków

Reklamy Google Ads można kierować do osób posługującym się konkretnym językiem. Domyślnie przy tworzeniu kampanii ustawiony będzie język polski, ale jeśli chcemy obcokrajowcom mieszkającym na terenie danego miasta zaproponować kurs języka polskiego, to warto zareklamować go w tym języku, którym odbiorcy posługują się na co dzień. Takich użytkowników Google rozpozna m.in. na podstawie takich informacji jak ustawienia dokonane w przeglądarce, ustawienia lokalizacji oraz historia przeglądania.

Ważne jest więc, by wybrać tutaj język, w którym stworzone będą reklamy – Google nie tłumaczy bowiem ani tekstów reklam, ani słów kluczowych.

  • Gdzie można ustawić język kampanii i reklam? Podobnie jak lokalizację, język należy wybrać w ustawieniach kampanii przy jej tworzeniu, można go też później edytować w zakładce „Ustawienia”.

Według harmonogramu wyświetlania reklam

Kampanie Google Ads można prowadzić w określonych dniach i określonych godzinach – np. jeśli naszymi klientami są głównie inne firmy, a nie indywidualni klienci, to może się okazać, że wyświetlanie reklam wieczorem i w dni wolne od pracy nie ma większego sensu, a budżet lepiej skoncentrować na innych godzinach (szczególnie ma to znaczenie przy kampaniach z mniejszymi budżetami).

Dodatkowo można ustawić także datę rozpoczęcia i zakończenia kampanii, jeśli np. zamierzamy uruchomić kampanię tylko na promocję, trwającą przez określony czas

  • Gdzie można ustawić harmonogram kampanii? Podczas wybierania ustawień przy tworzeniu nowej kampanii Google Ads.

Czytaj także: Kampania czy grupa reklam – jak poprawnie tworzyć strukturę konta Google Ads?

Słowa kluczowe

  • reklama tekstowa
  • google ads
  • słowa kluczowe
  • dopasowania słów kluczowych

Najnowsze artykuły

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.

Dlaczego warto już teraz przygotować się na Black Friday?

Choć do Black Friday i Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, warto zacząć przygotowania już teraz. Nad czym pracować, aby jak najefektywniej wykorzystać okres corocznych wyprzedaży?