Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Nowość: śledzenie równoległe w kampaniach bannerowych Google Ads

Google dołącza śledzenie równoległe do kolejnych reklam - od 31 lipca funkcja ta będzie obowiązkowa w reklamach bannerowych Google Ads. Można też wprowadzić tę zmianę samodzielnie na swoim koncie - maksymalnie skróci ona czas między kliknięciem w reklamę a wejściem na firmową stronę. 

O nowości Google poinformował jakiś czas temu na swoim blogu, potwierdzając wprowadzenie rozwiązań, o których pisaliśmy już w lutym i kwietniu tego roku - czytaj także:

Google szykuje się do śledzenia równoległego, ale ma już opóźnienia

Śledzenie równoległe w kolejnych kampaniach Google Ads

Przez ostatnie miesiące śledzenie równoległe można było ustawić na swoim koncie, ale teraz - zgodnie z zapowiedziami - ma już być obowiązkowe w kampaniach bannerowych Google Ads (znanych także jako kampanie w sieci reklamowej). Dzięki temu czas oczekiwania na wczytanie się witryny zostanie sporo skrócony - po kliknięciu w reklamę bannerową użytkownik może zostać szybko przeniesiony na firmową stronę. Dzięki temu istnieje większa szansa na pozostanie na stronie i zapoznanie się z ofertą.

Dlaczego w kampaniach Google Ads śledzenie równoległe jest tak istotne?

Aby zrozumieć, dlatego śledzenie równoległe jest tak ważne w reklamach Google Ads, warto przyjrzeć się kilku liczbom - wnioskom z badań:

Wniosek? Zbyt długi czas, który upłynie między kliknięciem w reklamę a wejściem na stronę, oznacza zwiększone ryzyko opuszczenia witryny, jeszcze zanim się ona na dobre wyświetli i użytkownik zapozna się z ofertą. A to oznacza, że przedsiębiorca traci dwukrotnie - przede wszystkim musi zapłacić za kliknięcie w reklamę lub jej wyświetlenie, a nie ma nawet cienia szansy, że zarobi dzięki temu kliknięciu. Przeciwdziałać ma temu m.in. właśnie śledzenie równoległe, które od jakiegoś czasu Google automatycznie wprowadza u kolejnych reklamodawców.

Śledzenie równoległe maksymalnie skraca czas przekierowania na firmową stronę

Dzięki wprowadzeniu na swoim koncie śledzenia równoległego, po kliknięciu w reklamę użytkownik jest od razu przekierowany na stronę docelową, a cały proces, w tym m.in. wczytanie tagu śledzenia kliknięć, wczytanie linku monitorującego i przerkierowania odbywają się niejako w tle.

W sytuacji, gdy o potencjalnym zarobku mogą czasem zadecydować niuanse, każda zaoszczędzona sekunda jest więc na wagę złota i może zaważyć na tym, czy użytkownik będzie miał ostatecznie szansę zostać naszym klientem.

Śledzenie zostało wprowadzone na kontach w październiku 2017 roku, ale dotyczyły wyłącznie kampanii w sieci wyszukiwania i kampanii Google Shopping, poza tym można je było ustawić, wprowadzają odpowiednie ustawienia konta - Google ich nie wymuszało.

W lutym Google zapowiedziało natomiast wprowadzenie go w reklamach bannerowych (graficznych) oraz w reklamach wyświetlanych na Youtubie. 31 lipca ustawienie to zostanie wprowadzone u wszystkich reklamodawców, jeśli jednak ktoś chce wprowadzić tę opcję jak najszybciej, może to zrobić samodzielnie. W takim wypadku należy wejść do panelu Google Ads, a następnie w bocznym menu po lewej stronie wybrać „Ustawienia” i dokonać zmian na poziomie ustawień konta.

Czytaj także: Sprawdź, jak szybko ładuje się Twoja firmowa witryna


Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Nie trać swoich danych z GA4 - zmień domyślny okres ich przechowywania

Od początku lipca Google Analytics 4 jest domyślną wersją Analyticsa, a gromadzenie danych w Universal Analytics ma być niedługo wstrzymane.
czytaj

Google testuje nową wyszukiwarkę wykorzystującą AI

Google poinformował, że pracuje nad nową wyszukiwarką opartą o sztuczną inteligencję. Czym inteligentna wyszukiwarka będzie się różnić od dotychczasowej wyszukiwarki Google?
czytaj

Nowy wygląd panelu Google Ads - kolejna zmiana na gorsze?

Na niektórych kontach Google Ads po zalogowaniu widać zupełnie nowy layout panelu, znacznie różniący się od znanego dotychczas. Czy nowy wygląd Google Ads zostanie z nami na dłużej?
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.