Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Google zmienił wygląd reklam tekstowych

29—03—2017

Po wprowadzeniu kolejnych zmian w wyglądzie reklam Google AdWords, płatne wyniki wyszukiwania coraz trudniej odróżnić od wyników wyszukiwania organicznego. A to oznacza, że prowadzenie kampanii w wyszukiwarce Google ma coraz większe znaczenie w każdym biznesie. 

Wprowadzone przez Google’a zmiany w płatnych reklamach tekstowych na pierwszy rzut oka nie wyglądają na rewolucję. Wcześniej płatne reklamy można było odróżnić od innych wyników wyszukiwania dzięki napisowi REKLAMA, napisanemu białą czcionką i umieszczonemu na wyraźnym zielonym polu. Obecnie napis REKLAMA – umieszczony na białym tle - napisany jest zieloną czcionką. Ramka, w której znajduje się napis, jest zielona. 

Zmiana nie wygląda na dużą, ale teraz płatną reklamę tekstową jeszcze trudniej odróżnić od wyników organicznego wyszukiwania, dlatego wielu użytkowników nie będzie przewijało ekranu w dół, by szukać innych wyników, jeśli wśród reklam znajdą interesującą ich ofertę. Reklam Google Adwords nie traktuje się już bowiem jako typowego przekazu reklamowego, który przeszkadza, ale patrzy się na nie jak na rozwiązanie swojego problemu. W takim wypadku internauta po prostu kliknie w płatną reklamę, najczęściej nie spoglądając nawet na wyniki wyszukiwania. 

Google przyzwyczaja swoich użytkowników do kolejnych zmian 

To nie pierwsze zmiany wprowadzone w Google Adwords. W lutym 2016 roku zmienił się sposób prezentowania reklam tekstowych – wcześniej były to trzy reklamy na górze wyników wyszukiwania, pięć z boku i trzy na samym dole. Teraz nie ma już wyników publikowanych z boku - są tylko cztery reklamy na samej górze i trzy na dole. Dlatego obecnie na większości laptopów wyniki organiczne w ogóle nie są widoczne bez przewijania strony – na ekranach widać jedynie reklamy Adwords.  

Kilka miesięcy temu wprowadzone zostały także nowe rozszerzone płatne reklamy tekstowe, co pozwoliło na wydłużenie tekstu reklamowego aż do 80 znaków. Dzięki temu użytkownicy mogą się zapoznać z większą ilością informacji, co zwiększa prawdopodobieństwo kliknięcia w reklamę, a w efekcie - skorzystania z oferty. Przed wprowadzeniem tego rozwiązania Google przy znało, że podczas testów nowych linków sponsorowanych reklamodawcy zaobserwowali 20 proc. wzrost liczby kliknięć. 

Podsumowanie  - co zmiany w Google AdWords oznaczają w praktyce? 

Kolejne zmiany wprowadzane w płatnych wynikach wyszukiwania sprawiają, że pozycjonowanie zaczyna być mniej istotne niż kiedyś, gdy znalezienie się na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania było najważniejsze. Teraz, zanim użytkownik przewinie ekran w dół, zdąży zainteresować się ofertą przedstawioną w Google AdWords, zwłaszcza, że wyniki płatne różnią się od organicznych tylko w niewielkim stopniu. Dlatego – bez względu na rodzaj prowadzonego biznesu – jeśli chcemy szybko i efektywnie dotrzeć do klientów, obecnie to Google Adwords będzie najlepszym rozwiązaniem do osiągnięcia tego celu. 

Słowa kluczowe

  • Google Adwords
  • SEM
  • SEO
  • pozycjowanie
  • kampania

Najnowsze artykuły

Google wyciąga pomocną dłoń do małych i średnich firm

Sprawdź swoją skrzynkę mailową, która przypisana jest do konta Google Ads - być może trafił już do Ciebie mail o środkach, które możesz przeznaczyć na reklamę.

Google proponuje darmową reklamę w Google Maps

W części krajów reklamodawcy, którzy korzystają z inteligentnych kampanii Google Ads, do września będą mogli skorzystać z darmowej promocji w Google Maps.

Gdzie pobrać faktury za kampanie Google Ads?

Sprawdź, gdzie co miesiąc możesz wygodnie pobrać elektroniczne faktury za kampanie Google Ads oraz towarzyszące im wyciągi z kosztami kampanii.