Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja marketingu internetowego

Rozszerzenia w reklamach tekstowych Google AdWords

19—05—2017

Od kilku miesięcy przybywa rozszerzeń do reklam tekstowych Google AdWords. To kolejny dowód na to, że system reklamowy Google’a wciąż się rozwija i wprowadza nowe rozwiązania.

Rozszerzenia płatnych reklam testowych w kampaniach Google AdWords w niektórych przypadkach kierują użytkownika do dodatkowych treści na stronie (np. do określonych podstron), informują też bardziej szczegółowo o ofercie czy umożliwiają kontakt z firmą bez konieczności wchodzenia do serwisu. Dodatkowe informacje sprawiają ponadto, że reklama z rozszerzeniami jest lepiej widoczna niż reklama bez nich. Nie we wszystkich branżach wszystkie rozszerzenia się sprawdzą, ale na pewno warto je przetestować, by sprawdzić ich skuteczność.

Zalety rozszerzeń reklamy tekstowej Google AdWords

Wśród najważniejszych zalet rozszerzeń płatnej reklamy tekstowej można wymienić większą widoczność reklamy, która może też przekładać się na większą liczbę kliknięć i większy współczynnik klikalności (CTR). W standardowej reklamie tekstowej mieszczą się nagłówki i tekst nie dłuższy niż 80 znaków. Dzięki rozszerzeniom można umieścić też krótkie informacje o ofercie, lokalizacji firmy czy cenach produktów. Jeszcze do niedawna do firmy można było po prostu zadzwonić bez konieczności klikania w link. Teraz Google poszedł o krok dalej – można z poziomu reklamy także wysłać SMS-a z prośbą o szczegóły oferty i kontakt. 

Ponadto opłata za wyświetlenie reklamy AdWords z rozszerzeniem nie jest pobierana –  podobnie jak w przypadku reklam tekstowych, liczy się dopiero kliknięcie (wyjątkiem są rozszerzenia opinii i ocen sprzedawcy – tutaj nie są pobierane opłaty za kliknięcie).  

Jak ustawić rozszerzenia reklam tekstowych?

Rozszerzenia reklam tekstowych można ustawić na poziomie całego konta, kampanii lub grupy reklam. Należy je wprowadzić w zakładce „Rozszerzenia reklam”.

Nawet jeśli rozszerzenia zostaną ustawione, to nie oznacza, że będą wyświetlane przy każdej emisji reklamy AdWords. Aby tak się stało, należy mieć wystarczająco wysoki ranking reklamy, a sama reklama musi być publikowana na wysokiej pozycji.

Zdarza się także, że Google samodzielnie tworzy i publikuje rozszerzenia, jeśli mogą one poprawić skuteczność reklamy AdWords. W takim wypadku nie trzeba niczego dodatkowo ustawiać – to oczywiście duże ułatwienie. Z drugiej jednak strony ręczne ustawienie  pozwoli na zachowanie kontroli nad ostatecznym wyglądem reklamy i samych rozszerzeń. 

Podsumowanie

Od kilku miesięcy przybywa rozszerzeń do reklam tekstowych Google AdWords – to kolejny dowód na to, że system reklamowy Google’a wciąż się rozwija i wprowadza nowe rozwiązania. Dzięki temu można zwiększyć widoczność reklamy, co może przekładać się na większą liczbę kliknięć i większy współczynnik klikalności (CTR). Dzięki rozszerzeniom można umieścić też krótkie informacje o ofercie, oferowanych usługach, lokalizację firmy czy ceny produktów. Oczywiście, nie we wszystkich branżach rozszerzenia będą tak samo skuteczne, jednak na pewno warto je przetestować, by sprawdzić ich skuteczność. Kliknij i poznaj wszystkie rodzaje rozszerzeń w reklamach tekstowych AdWords.

Słowa kluczowe

  • Google Adwords
  • reklama
  • rozszerzenia
  • SEM

Najnowsze artykuły

Płatności na Facebooku z dodatkowym uwierzytelnieniem

Na Facebooku płacisz okazjonalnie kartą kredytową, debetową lub za pomocą przedpłaty? Od 14 września musisz być przygotowany na dodatkowe działania uwierzytelniające płatność

Facebook ukryje polubienia postów?

Facebook testuje nowe rozwiązanie - chce ukryć liczbę polubień postu. Liczbę popularnych ,,lajków" będzie widział tylko autor postu, dla osób ,,z zewnątrz" ma być ona niewidoczna.

Algorytmy Googlea wezmą pod uwagę wyniki sezonowe

W kampaniach Google Ads w sieci wyszukiwania i w sieci reklamowej będzie można teraz stosować korekty sezonowe, np. podczas wyprzedaży czy promocji.