Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać więcej

kontakt@adpresso.pl

61 6700393

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Agencja Google Ads

Gdzie pobrać faktury za kampanie Google Ads?

21—06—2020

Sprawdź, gdzie co miesiąc możesz wygodnie pobrać elektroniczne faktury za kampanie Google Ads oraz towarzyszące im wyciągi z kosztami kampanii.

Jeśli ustawienia płatności zostały dokonane na firmowe dane reklamodawcy, a nie agencji prowadzącej kampanię Google Ads, co miesiąc można ze swojego konta pobierać elektroniczne faktury (w formie pliku PDF), a następnie rozliczyć je jako koszt prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Sprawdź, gdzie i kiedy można pobrać gotową fakturę oraz do czego mogą Ci się przydać wyciągi z prowadzonych kampanii Google Ads. 

Gdzie pobrać fakturę za Google Ads?

Aby pobrać fakturę ze swojego konta Google Ads, należy kliknąć w przycisk ,,Narzędzia i ustawienia", a następnie w module ,,Płatności" (pierwszym z prawej strony) należy wybrać opcję ,,Dokumenty".

Płatności będą tam podzielone na poszczególne miesiące - w danym miesiącu można więc pobrać fakturę za płatności w poprzednim miesiącu - Google na ich wygenerowanie ma maksymalnie pięć dni roboczych (czyli  obecnie, podczas pisania tego tekstu, możemy pobrać na naszych kontach wyłącznie faktury za maj, a na faktury za czerwiec będziemy musieli poczekać maksymalnie do 7 lipca).

Przy przejściu na podstronę transakcji, Google pokazuje domyślnie tylko dokumenty z ostatnich trzech miesięcy. Jeśli chcemy pobrać wcześniejsze faktury, widoczną domyślnie opcję ,,Ostatnie 3 miesiące" można zastąpić dłuższą - do wyboru są na przykład ,,Poprzedni rok", ,,Cały czas" czy ,,Zakres niestandardowy" (w tym wypadku można wybrać daty samodzielnie).

Prócz samodzielnego pobierania faktur, Google proponuje także dwa inne rozwiązania: przesłanie faktury e-mailem (faktura za ostatni miesiąc zostanie przesłana na zweryfikowany adres e-mailowy w ciągu 5 dni roboczych w kolejnym miesiącu) oraz wysłanie faktury w wersji papierowej i tradycyjną pocztą. Ze wszystkich trzech dostępnych opcji to samodzielne pobieranie dokumentu wydaje się być najwygodniejszą opcją dla reklamodawcy.

Do czego służą wyciągi z kampanii Google Ads?

Co ważne, wraz z fakturami generowane są także pliki PDF z wyciągami z kampanii - zostały one wprowadzone na kontach reklamodawców ponad dwa lata temu. Jak zapewniał Google, „To jest Twój nowy, ulepszony wyciąg (wcześniej zwany miesięczną fakturą). Wyciągi będą zawierały te same informacje co faktury miesięczne, ale będą czytelniejsze”. Można tam znaleźć szczegóły konta reklamodawcy (identyfikatory konta, konta płatności oraz profilu płatności), podsumowanie płatności i kosztów kliknięć w danym miesiącu. Uzupełnienie stanowi podział kosztów ze względu na poszczególne kampanie oraz informacje o płatnościach dokonanych w minionym miesiącu.

Wyciągi nie są więc dokumentem księgowym (nie ma tam NIP-u reklamodawcy, nie ma też wystawcy dokumentu), stanowią natomiast uzupełnienie samej faktury i z pewnością mogą być przydatne w analizowaniu kosztów prowadzenia kampanii Google Ads.

Czytaj także: Koniec płatności ręcznych w Google Ads?

Słowa kluczowe

  • płatności
  • faktura

Najnowsze artykuły

Nowość! Reklamy dźwiękowe (audio ads) na YouTube

17 listopada Google poinformował o zmianach związanych z nowym formatem reklam na YouTube. Na swoim blogu Ads & Commerce informuje o nowych możliwościach wykorzystywania reklam audio.

Call to action w reklamie: dlaczego jest tak ważne?

Aby reklama była skuteczna, warto umieścić w niej tzw. call to action (CTA), czyli wezwania do działania. Przyjmuje ono różne formy, zależne jest od naszego celu biznesowego i miejsca emisji reklamy.

Dlaczego warto już teraz przygotować się na Black Friday?

Choć do Black Friday i Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, warto zacząć przygotowania już teraz. Nad czym pracować, aby jak najefektywniej wykorzystać okres corocznych wyprzedaży?