Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Google włączył statystyki u wszystkich reklamodawców

Wszyscy reklamodawcy mogą teraz sprawdzić w panelu Google Ads podstronę ,,Statystyki", gdzie znajdują się dane o trendach dotyczących promowanej oferty.

Podstrona dotycząca statystyk pojawiła się niedawno w wybranych panelach Google Ads, a teraz dostępna jest już u reklamodawców na całym świecie. Opcja ta może przypominać nieco Google Trends,  jednak tam można sprawdzić najpopularniejsze wyszukiwania w Google w danym okresie, na całym świecie lub w konkretnym kraju. Na podstronie ze statystykami widać natomiast tylko te dane, które dotyczą promowanej oferty.
W dobie koronawirusa oraz dynamicznie zmieniających się potrzeb i oczekiwań użytkowników, informacje o trendach w wyszukiwarce mogą więc znacząco przydać się w planowaniu każdej kampanii Google Ads.

Przy prowadzeniu kampanii Google Ads zawsze pamiętaj o potrzebach klientów

Wiele razy w naszych wpisach podkreślaliśmy, że optymalizacja kampanii Google Ads jest praktycznie tak samo ważna jak jej ustawienie na samym początku. Rzadko zdarza się bowiem, że już pierwsze ustawienia będą trafione - dostosować możemy stawki, wysokość budżetu, możemy dodać nowe słowa kluczowe czy wykluczyć te, na które reklamy mają się nie wyświetlać. Czasem zmian można dokonać od razu, już po pierwszych wyświetleniach reklam Google Ads, a czasem zmiany mogą nastąpić dopiero po czasie, ponieważ zmieniły się zachowania potencjalnych klientów. Przykładów nie trzeba daleko szukać - pisaliśmy już bowiem o tym, jak zachowania klientów zmieniły się w trakcie trwającej pandemii (czytaj więcej: Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa napędzają sprzedaż online oraz Jakie oczekiwania mają dziś klienci sklepów internetowych?). Jak podaje Google na swoim blogu, na samym początku pandemii, kiedy zamknięta zostały restauracje oraz duża część sklepów stacjonarnych, liczba wyszukiwań hasła „curbside pickup” (ang. odbiór na zewnątrz) wzrosła o ponad 3000%.

Statystyki wykorzystaj w planowaniu i prowadzeniu kampanii Google Ads

Podsumowując, statystyki informujące o trendach, ułatwiają mocno działania promocyjne i mogą znacząco pomóc także w prowadzeniu biznesu. Prowadzenie kampanii Google Ads w wyszukiwarce powinno opierać się na liczbach, związanych z zachowaniami potencjalnych klientów. Trudno bowiem liczyć na kliknięcia w linki sponsorowane, jeśli dobrane słowa kluczowe nie będą w ogóle wyszukiwane przez użytkowników lub wyszukiwane tylko okazjonalnie.
Z drugiej jednak strony - dane i liczby z kampanii mogą pomóc w prowadzeniu biznesu, a dane i ich analiza to bowiem nieodłączny składnik działania firm i całych procesów sprzedaży. Wpisywane do wyszukiwarki Google słowa kluczowe czy dłuższe frazy to tak naprawdę nic innego, jak informacja o potrzebach klientów - i to bez względu na to czy poszukują oni informacji o konkretnym problemie, produkcie czy usłudze. A poznanie potrzeb klientów to pierwszy krok do tego, by prowadzić skuteczne działania zwiększające sprzedaż.

Czytaj więcej: Dane z kampanii Google Ads wykorzystaj w biznesie

Ewa Truszkowska
                 

strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem; pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; członek Amercian Marketing Association; ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; ekspertka od prowadzenia kampanii Google Adwords; autorka licznych publikacji z zakresu marketingu; od kilku lat prowadzi poczytny blog marketingowy

Najnowsze artykuły

Rekomendacje w kampaniach Google Ads - które z nich warto stosować?

Wśród porad, które proponują reklamodawcom algorytmy Googlea, można się czasem pogubić - dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, które rekomendacje warto wdrożyć do kampanii, a które lepiej odpuścić.
czytaj

Google zwiększa liczbę wyników wyszukiwania na smartfonach

Nowość dotycząca wyników wyszukiwania w Google na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy smartfonów nie będą już musieli klikać w przycisk ,,Zobacz Więcej", by zobaczyć kolejne strony wyszukiwania - Google automatycznie wyświetli od razu cztery strony z wynikami.
czytaj

Awaria Facebooka to przestroga dla firm

Kilkugodzinna awaria Facebooka i serwisów z nim powiązanych udowodniła, że w działaniach promocyjnych nie można się ograniczać wyłącznie do mediów społecznościowych.
czytaj
Pozostańmy w kontakcie
Zapisz się do newlettera
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.